Stránka 1 z 1

Prismatické provedení LiFe

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 11:12 am
od georgiik
Zdravím všechny. Bohužel po cca 5 letech provozu jsou mé Pb baterie (už před pěti lety byly použité) již definitivně mrtvé a zvažuji přechod na LiFe. Narazil jsem na novinku na eskutru https://eskutr.cz/baterie/1104-baterie- ... h-npb.html.
Cena nevypadá špatně, ale jde mi o montáž celého packu - předpokládám mnohem větší náchylnost těchto baterek na poškození. Budou se muset řešit jiné propojky než u standardních třeba winston baterek, připojení balancéru atd. Zase v solární elektrárně se s tím nijak nehýbe a po opatrné montáži by to mohlo být v pohodě. Při koupi 16ks už je úspora docela znát.
Máte někdo zkušenosti nebo rady ohledně montáže takového *batt* packu?

Re: Prismatické provedení LiFe

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 11:20 am
od goodbie

Re: Prismatické provedení LiFe

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 12:36 pm
od diablo007
Těch 60Ah je někde kolem 200Wh to znamená že potřebuješ 5ks do kWh a jsi na ceně 8500kwh a za 10t/kwh bývají hotové polyntechy takže popravdě po odectu bms propoju atd jsi skoro na stejné ceně za hotový produkt. Takže pokud sem se moc nestřílí s výpočtem kapacity toho pytlíku je to špatná cena za kWh když si ji pak musíš ještě poskládat

Re: Prismatické provedení LiFe

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 12:51 pm
od beethowen
goodbie píše:https://www.ev-power.eu/LiFePO4-small-cells/NPB-LiFePO4-Power-3-2V-60Ah.html trochu rozdíl ne??

To je cena bez DPH. Takže cena je OK.
Ale samozřejmě, jak psal Diablo, tak cena za kWh není úplně dobrá.

Re: Prismatické provedení LiFe

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 1:25 pm
od georgiik
Díky za nakopnutí, ty pylontechy vypadají zajímavě. Trochu prozkoumat jak tam funguje ta komunikace i když já mám stejně hloupý tristar, který s tím komunikovat nijak nebude. Jo cenovka je lepší a byl by od toho klid - ušetří to čas.
Zase trochu ve mne hryže kutilský červík. Některé věci si člověk rád chce zkusit poskládat sám. Proto jsem pátral po zkušenostech.