Ahoj a omlouvám se za pozdní odpovědi všem, bohužel jsem měl poslední dny trochu fofr...
Nicméně zpět k dotazům a příspěvkům:
drama píše:Je to moc hezké. Jaká relátka budete používat pro spínání DC zátěže?
Pro zapínání jednotlivých spotřebičů jsme si s kolegou udělali desku se 6 relátky a 8 vstupy ovládanou skrz I2C -
http://fv-marsov.humlnet.cz/pictures/IMG_5709.jpg. Tato deska zapíná měnič (z měniče je vytažen drát k relé a zapíná se celý měnič, nevypínám tedy 12V větev se zátěží) a další spotřebiče - většinou již na AC.
LUI píše:Tak toto sa mi naozaj páči...
Ten monitoring je perfektne spracovaný,a o rozvádzači ani nehovorím...proste dokonalé...
Dúfam,že aj to moje "vrabčie hniezdo" raz skončí v takom rozvádzači...
Mockrát děkuju

avatar píše:no jeste se zeptam na jednu vec
nemoh sem si dale nevsimnout ze obcas tam skoci nabíjení baterie treba 15.86 V nebo i 15.99V.
Neni to stale jen ta hodnota se tam objeví je to videt v maximech a minimech. Nebo na grafech. Na nabíjení to nema vliv ani na zniceni baterie
jen me to zajima co to je ))
Ad předchozí dotaz kolem výkonu panelu, skutečně je to tak jak je v předchozích příspěvcích - když je baterka dobitá, dodávaný výkon klesá a přes noc se baterie moc nevybijí, tj nabito je za 1.5 hodiny.
A k dotazu kolem hodnoty napětí baterie. Ano tohoto zvýšení jsem si všiml taky, děje se to jen někdy a stane se to, že se zvýší napětí baterie treba na 15-16V po dobu třeba 10-15 vtěřin, pak opět klesá zpět na 13.8-13.9V. Proč, to nevím, buď je to nějaký bug regulátoru a nebo jeho vlastnost

mickey píše:Zdravim
Potřeboval bych si jenom ujasnit nějaké věci uvedené v grafech (statistikách).
Předpokládám, že hodnota "Vyrobená energie FV panelem" - je měřená mezi panelem a regulátorem a hodnota "Dodaná energie do baterie" je mezi meničem a akumulátorem.
Je hodnota "Vyrobená energie FV panelem" maximální, nebo by se zvýšila, kdyby se zvýšil odběr z aku?
Díky za info.
Předpokládáte správně, "Vyrobená energie FV panelem" je hodnota měřená na vstupu regulátoru a "Dodaná energie do baterie" je hodnota mezi regulátorem a baterií a tato hodnota se zvyšuje pokud je proud výstupu větší než nula, tj proud teče do baterie, pokud je hodnota záporná, přičítám tuto hodnotu k odebrané energii z baterie. Hodnota vyrobené energie FV panelem není maximální, pokud by se zvýšil příkon spotřebičů, zvýšila by se i výroba energie panelem, ale protože je zatím odběr malý, tak po nabití baterie v dopoledních hodinách se už jen udržuje baterie malým proudem + z panelu běží celá spotřeba všech zařízení (cca 1.2A).
------------------------------------------------------------
No a teď pár novinek, které jsem stihl dodělat...
Jak jsem již psal na začátku dokončili jsme
ovládací desku se 6 relátky a 8 vstupy. Tato deska zapíná měnič s výkonem 300W a čistým sinusem (ověřeno na oscilografu - viz. video:
http://fv-marsov.humlnet.cz/_pages/video.php?id=3) docela jsem byl překvapen tímto pěkným průběhem, ač cena měniče nebyla nijak vysoká cca 1600 Kc s DPH. A dále deska ovládá jednotlivé spotřebiče (světla, čerpadlo) a bude taky řídit (příští týden) to, jestli mají být spotřebiče napájeny z měniče a nebo el. sítě (v případě nízkého napětí baterie).
Nějaké obrázky zde:

Zatím výroba 230V běží v testovacím řežimu, musím ještě dokončit ovládací program, který se bude starat o automatizaci všeho (tj hlídat vstupy - zapnuté přepínače a hlídat si podmínky - dostatek výkonu, slunečního záření atd) a zapojit všechny spotřebiče jak mají být, což snad do týdne-dvou dodělám.
Jinak všechny technický informace jak je měnič zapojen, jištěn atd jsem připsal na stránku technických informací zde:
http://fv-marsov.humlnet.cz/?page=tech