Stránka 1 z 1

Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 4:07 am
od mypower.cz
Dnes jsem definitivně skončil s užíváním energie ze své bývalé ostrovní fotovoltaické elektrárny. Provedl jsem kompletní demontáž a nechal si konečně řádně zavést elektrickou energii společnosti E.ON Energie, a.s., tarif D02d s pravidelnými měsíčními zálohami 1500,- CZK měsíčně. S ohledem na mou nedočkavost již byly zaplaceny dvě zálohy předem.

Život ohrožující panely jsem ještě před zavedením el.en. sundal ze střechy a nechal je za přijatelný poplatek řádně zrecyklovat jako nebezpečný elektroodpad. Střechu jsem uvedl do původního stavu včetně obnovení hromosvodu.

Obrázek

Nebezpečné baterie byly odevzdány do sběrny pro zpětný odběr baterií. Stejně tak naprosto nepotřebný fotovoltaický rozvaděč, měnič i elektrocentrálu jsem rozebral a kovové součásti odevzdal do výkupu kovů. Kabely od fotovoltaických panelů tloušťky 4mm^2 nyní používám jako velmi odolnou a pevnou šňůru na prádlo.

Již jsem dále nemohl snášet to, že mi nikdo už více než dva roky neposílá faktury za elektrickou energii. Připadal jsem si tak velmi osamocen. Na konci zůčtovacího období se velmi těším na vyúčtování. Zároveň mě velmi tížilo svědomí (v noci jsem kvůli tomu míval noční můry) z neplacení DPH za elektrickou energii, kterou jsem dříve měl ze slunce zdarma. Totéž se týkalo poplatků za distribuci a příspěvku na obnovitelné zdroje energie. Jsem velmi šťasten, že nyní mohu konečně tyto platby pravidelně hradit a to bezhotovostně, tedy převodem z účtu bez jakýchkoliv absurdních poplatků!

Rovněž tak proběhla likvidace krbových kamen, které byly také odevzdány do výkupu kovů. Komín jsem z důvodu co nejnižších tepelných ztrát zalil betonem. Taktéž jsem rozebral a odevzdal do sběrny kovů plynový vařič. Vytápění i kuchyni mám nyní komplet na elektrickou energii, aby mnou placené měsíční zálohy byly co nejefektivněji využity bez přebytků, promiňte, přeplatků.

Doménu mypower.cz včetně databáze a zdrojových kódů jsem dnes bezúplatně předal společnosti ČEZ Prodej, s.r.o. za účelem zřízení nového informačního serveru, který bude stávající i nové příznivce pravidelně informovat o nových šetrných a zelených elektrárnách s modrými fotovoltaickými panely této společnosti a v té souvislosti také nebudou opomenuty včasné informace o zdražování cen elektrické energie, což je pochopitelně nezbytné pro neustálé zkvalitňování komfortu služeb odběratelům elektrické energie.

Energie ze slunce na mé střeše již nikdy více! Jedině a pouze čistá přírodní energie z jaderné elektrárny Temelín a Dukovany.

Chtěl bych tímto ještě vyjádřit velké srdečné poděkování obchodním zástupcům společnosti E.ON Energie, a.s. Při zřízení mého nového odběrného místa jsem mohl vše vyřídit z pohodlí svého domova a to bez poplatků. Je to krásný pocit. Jsem nesmírně šťasten, že mým partnerem je nyní konečně tak silná a stabilní energetická společnost.

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 6:16 am
od dedo2
mypower.cz -ja viem,že je dnes prvý apríl,ale ja skutočne už sedem rokov bojujem o prípojku na moju chatu a ked už som konečne pred piatimi rokmi zaplatil s velkým nadšením poplatok,lebo ten musel byt uhradený dopredu,nie malá čiastka a zo zákona ses má povinnost prípojku do jedného roka zrealizovat,po dvojročnom čakaní,som to jednoducho vzdal.Nebudem tu písat o všeliakých smiešnch výhovorkách zo strany elektrárni,ale ma teší,že ked mi možno po desiatich rokoch vrátia moj poplatok,budem s urokami milionár.Užívaju si tí smradi moje peniaze a predstavte si,vobec im to nevadí.Posledná správa je apríl,najneskoršie máj 2013.Takých slubov už bolo.Ale ak sa im náhodov podarí tento rok prípojku zrealizovat,ja na rozdiel od vás, nič nejdem predávat a som nesmierne štastný,že im to pred piatimi rokmi nevyšlo.PS-dlžka na moj pozemok od ich rozvodov je cca 70m a od trafa 10m.Ja viem,že je prvý apríl,ale aj toto je v dnešnej dobe realita.

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 7:06 am
od abrams
Zdravím ,

také už nemohu více snášet pomyšlení že okrádám náš milovaný stát a jeho obyvatele , proto vracím licenci , pro panely si jedou elektro-popeláři , měnič vykuchám a udělám z něj ptačí píítko a el. kabely použiji na zalátání děr
v plotě . Celý nemorálně nabytý zisk pošlu společně s omluvným dopisem a prosbou o odpuštění mých hříchů E-onu , součaně navýším měsíční zálohy z nynějších 1.300,- na 6.000,- , pokud mi něco málo po roce vrátí budu jim neskonale vděčný . Co se LiFe týče , ty sem spolu s celým ancáblem zakopal velmi hluboko na sousedově poli - něco málo pro vulkánské archeology pátrajících po důvodu zániku života v této sluneční soustavě . Též ruším veškerý kontakt s Tímto fórem , byly to moc krásně strávené chvíle spřádáním komplotů proti našim milovavým a obdivovaným chlebodárcům ČEZ , E-on , ERU , MPO , MŽP , PRE a jiní .
Je na čase opět se plně odevzdat státu a jeho společnostem , je oni ví co je pro nás nejlepší ... .

::stop:: :celebrate1: :celebrate3: :cheers:

Elektronům zdar *sun*

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 8:10 am
od milhaus
Neblázněte , já ten šrot od Vás odvezu , ani mi za to nemusíte platit !!!
:yes: *batt* ::fv::

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:20 am
od Blesk
Fuj já se lekl, že to myslíte vážně :D

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:23 am
od Lui
:sm1: ..... :dontknow: ..... :eek2: ..... :lol: ..... :celebrate1: ..... ::popcorn::.....to je teda vlákno.... ::facepalm::
...ešte aj atomová elektráreň je na hlavnej stránke..... :yes:

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:41 am
od LIX
Nech žije bezpečná atomová energia! :D :D

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 1:42 pm
od Ondřej
No to byla chyba přihlásit se k E.Onům, poněvadž 3E je cca o 7% levnější :!:

Re: Definitivně končím s ostrovní FVE!

PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 7:40 pm
od goodbie
díky bohu že je apríl jinak sem se fakt lekl že s tim fakt praštil. :fuuu: