Stránka 1 z 1

Rozvaděč

PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2021 1:14 pm
od eman
Zdar chlapi,

potřeboval jsem rozvaděč pro svou FVE a jak se jí snažím zlevnit, tak jsem trochu impulzivně koupil od chlápka na místním bazaru tenhle rozvaděč. Je nepoužitý, je k němu ještě spodní plech s těsněním, ale tak nějak to nemá nikde díry na kabelové průchodky a byl k tomu jenom ten tlustý plech jako zadní strana.
Já dělal elektřinu naposledy před 12ti lety na baráku a tam jsem měl plně vybavený rozvaděč i s DIN lištama.

Doledal jsem, že by to měl být SE Spacial 3D, dokonce nějak vodotěsný. Dá se to nějak dovybavit DIN lištama a jak se tam vůbec protahují kabely? Musí se vrtat?
Máte s tím někdo zkušenost? :)

Díky

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 1:20 am
od kodl69
A jak by se ty díry jinak udělaly? Samozřejmě můžeš je třeba vyfrézovat nebo vypálit laserem, iniciativě se meze nekladou. A din lišty snad přišroubovat umíš, ale na PN1 nebo PN000 držáky pojistek je nepotřebuješ, ty je potřeba přidělat přímo na plech, stejně jako DC sběrny...

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 5:16 am
od vla
Kolega má zřejmě super vybavenou dílnu (závidím), pro běžné kutily stačí vrtačka a třeba tenhle vrták https://www.proteco-naradi.cz/vrtak-stu ... -mm_p90976, budeš z něj nadšený. Levný, přesný, srazí hranku z vrtané strany , miluju ho. :D

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 6:03 am
od Martin P
Díky za odkaz. Dva kousky jsem objednal.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 1:50 pm
od eman
Jak vypadá DC sběrnice?

Jak jsem psal, u domovního rozvaděče všechno bylo a z obou stran má prolisy na průchodky.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 5:17 pm
od Dagus
To nemá smysl, podívej se na pár místních projektů a na youtube videa a pak se znovu zeptej. Tohle není diskuze, ale posílej mi odkazy jak to mám udělat.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2021 10:07 pm
od kodl69
to vla: Taky kupuju ty levný, je potřeba mít pro dokonalou práci dva - jeden se sudýma průměrama díry a druhej s lichejma průměrama. Nedávno mi známej dal do ruky akumulátorovku se značkovým stupňovitým vrtákem, a hodně mě to překvapilo, o kolik snadněj a rychlej jsem měl tu díru vyvrtanou, oproti těmhle levnejm napodobeninám...

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 4:46 am
od Dagus
Tak si zkus nekdy koupit jeden vykružovák a unašeč a už nikdy stupňový vrták nebudeš chtít. V práci jsem 6let dělal s různýma i značkovýma a max průměr 42mm do plechu. Průměr 42 byl na akučku strop Makita DHP458Z. Potom jsem si jednou na doporučení prodejce koupil vykružovák od Milwaukee a nevěřil jsem jak to jde snadno. Vrtám i průměr 67mm do plechu stejnou vrtačkou a vrtačka se ani nezapotí a dira je za desetinu času. Jde to kupovat i postupně ne jako celá sada. https://www.triumfcz.cz/hole-dozersady- ... YQQAvD_BwE
Pro fajnšmekry je samozdřejmě hydraulická děrovačka, to mi ale nikdo nekoupí. Ta na sroub a na klíč byla taky dřina a už nepoužívám od doby vykružováku.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 6:02 am
od lemra79
mame rucni hydraulickou derovacku vyhodou je, ze je to s mensim rachotem a bez otrepu. Jinak je docela pomaly, vetsi diru delam na 4x (malej vrtak, velkej vrtak, maly prostrih, velky prostrih). kdyz to porovnam, tak se stromkem ve stolni vrtacce to bude rychlejsi, ale rachot a smrad.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 6:45 am
od vla
Vykružováků mám celou sadu, ale pro pár děr to cenově nemá smysl. Proto jsem nabídl řešení ve stupňovitém vrtáku. Taky jsem nemínil řešit co má kdo v práci. To je jaksi o něčem jiném než vyvrtat několik děr do rozvaděče doma. Navíc se bavíme o děrách v rozvaděči pro přívody kabelů, tam se asi moc velké průměry dělat nebudou, takže to, že někdo vyrobí v práci rychle díru o průměru 70mm je kolegovi k ničemu.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 7:19 am
od eman
Děkuji náčelníku, že jses mě zastal. :)

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 3:03 pm
od Dagus
No já nevím, ale mám na mém miniprojektu určitě 16děr a 16x průchodka M20 do plechu "stromečkem" by mě nenadchla. Ale ať si to každý dělá jak chce, mě to je jedno. Je to jeho ruka, jeho vrtačka, jeho peníz. Unašeč s korunkou 20mm bude za 500Kč, tak nevím co je to za investici, ale chápu že o radu nikdo nestojí.

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 3:40 pm
od eman
Já mám dva stromečky z Líídlu. To dám. :D

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 7:56 pm
od Dagus
Tak pak schválně poreferuj jak jsis to užil. 8-) :yes: :celebrate3:

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 8:44 pm
od vla
Nejvíc času zabere rozměření, důlčíkování a pak už to jde samo. Pro malé díry to používám mnohem raději než korunkové vrtáky. Možná je to tím, že zpravidla vrtám ruční vrtačkou do již instalovaných rozvaděčů. Pokud nelze dobře použít důlčík, je lepší předvrtat menším vrtákem (3-5 mm) a pak použít stupňovitý. Asi jsem šikovný :?: , ale jde mi to přímo luxusně. S vrtákem z Lidlu to dáš bez problémů. A nebo jsem takový vrták, že mi nedochází jak mi to nejde. :o

Re: Rozvaděč

PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 9:06 pm
od Dagus
Miloval jsem vrtání do instalovaného rozvaděče, kde nelze vrtat zevnitř ven, ale muselo se vrtat ze spodu a špony na ruku. Tam oceňuji menší a chladnější špony od kruhového vrtáku. Jinak u vykružováku otřep skoro není.