Princip jadra znam. Takze 8 gramu bude generovat teplo (50-100 kW co ma bezny motor auta) nepretrzite 30 let? Beru jako ze 8 hodin provozu po 100 let.
Nebo to jde kvantifikovat, kolik kWh lze z 8g uvolnit? Tepelna uciinmost se musi minimalne linearne snizovat (polocas rozpadu)?
Takovou turbinu a generator mit, tak se nemusi resit ani plyn, ani solar ani uhli, ne? Fakt je, ze za auto dame bezne 1,5 mega a za domaci kotel ne...
pochybuju ale, ze tech 8 gramu pujde pak poridit za 30 korun, at uz by turbina stala cokoliv. Cena suroviny by sla rapidne nahoru
Problemem nebude turbina, viz cit:
Stačí se jen vrátit do roku 1985, kdy se po solné pláni u Bonneville řítil rychlostí 234,3 km/h podivný vůz složený z částí VW Fiberfab Aztec, Cadillac Eldorado a kusů vyrobených jeho stavitelem Jimem Crankem. Pod kapotou ukrýval nezvyklý pohon – Barber-Nicholsovu parní turbínu a experimentální parní kotel. Poskytovaly dvoutunovému vozidlu 300 koňských sil.
http://www.barber-nichols.com/products/turbinesAni prevod na elektrinu, ale spise ten reaktor... A treba ho nikdo do aut ani nepovoli... Nevim. 8gramu na sto let, to mi pripomina pohadku o Chobotnickach z 2. patra. Ale vize lepsi jak auto plne olova, predrazeny elektromobil.