Stránka 1 z 1

Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 3:53 pm
od karelkilian
Dobrý den,

je tu pátek a s ním i další článek k zamyšlení a diskuzi. Dnes se podíváme na další produkt, poháněný solární energií.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

Před Vánoci jsme publikovali článek o bezdrátových sluchátkách JBL, jejichž nabíjení obstarávala sluneční energie. Při našich toulkách internetem jsme narazili na další zajímavý produkt - outdoorovou bezpečnostní kameru Bilikay L4, která se obejde bez jakýchkoli drátů - včetně těch napájecích.

Jde o kameru s rozlišením 1080p, která je odolná proti vodě a prachu. Její napájení obstarává integrovaná baterie, která je nabíjena solárním panelem. K síti pochopitelně využívá připojení přes Wi-Fi (802.11 b/g/n), takže její instalace spočívá pouze v montáži na vybrané místo.

Kamera se solárem

Kamera je vybavena slotem pro paměťovou kartu, na kterou ukládá záznam. Z hlediska bezpečnosti jistě potěší podpora ukládání do cloudových úložišť, kterou oceníte zejména v situacích, kdy dojde ke zcizení nebo poškození zařízení.

Čtenářům MyPower.cz jistě nemusíme vysvětlovat, že solární panel na kameře přeměňuje sluneční světlo na elektrickou energii, kterou pak nabíjí baterii. Co je ale zásadní: kamera se dle výrobce díky tomu zcela obejde bez připojení k elektrické zásuvce.

Kamera zachytává dění v úhlu 110 stupňů, což by mělo být dostatečné pro většinu případů jejího nasazení. Její tělo je vyrobeno z akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS), díky čemuž je odolná a vhodná pro použití ve venkovních podmínkách.

Protože bude muset čelit větru, dešti, sněhu a dalším nepříznivým podmínkám, disponuje odolností proti prachu a vodě dle standardu IP65. Kamera je určena pro provoz v teplotním rozmezí od -20 do +50 stupňů Celsia a poradí si s vlhkostí až do 95 %.

Jednoduchá instalace

Jak již bylo řečeno výše, instalace kamery Bilikay L4 je jednoduchá a v první řadě spočívá v její montáži na zvolené místo. K nastavení a ovládání slouží mobilní aplikace (pro iOS a Android), pomocí které lze skrz internet sledovat aktuální dění i pořízené záznamy.

Solární kamera je vybavena funkcí nočního vidění, která umožňuje nahrávat videa ve vysokém rozlišení pomocí infračerveného světla až do vzdálenosti 5 metrů. Tato funkce se automaticky aktivuje za zhoršených světelných podmínek a zvládne nahrávat video i během temné noci.

Pochopitelně nechybí detekce pohybu s volitelným upozorněním formou notifikace na telefon. Pro tyto účely je kamera vybavena pohybovým čidlem a automaticky spustí záznam, pokud se v jeho dosahu cokoli pohne.

Další vlastnosti kamery Bilikay L4

Kromě sledování aktuální situace lze kameru pomocí aplikace použít jako video interkom. Protože je vybavena mikrofonem a reproduktorem, můžete oboustranně komunikovat z aplikace přes kameru například s příchozími návštěvami.

Pokud by kamera z nějakého důvodu nemohla dobíjet baterii solárním panelem, lze k ní připojit nabíječku s výstupem 1 A a 5 V. V takovém případě vydrží na jedno plné nabití fungovat tři až čtyři hodiny.

Jako optimální se jeví nasazení takové kamery v místech, kde bude exponována přímému slunečními světlu. Kromě toho najde uplatnění například v lokalitách, kde často dochází k výpadkům elektrické energie, které dokáže díky baterii a solárnímu panelu překlenout.

Bezpečnostní kameru Bilikay L4 se solárním panelem lze pořídit v několika čínských online obchodech. Například na GearBestu je k dostání za 75,99 dolarů, což je v přepočtu asi 1740 korun. Poštovné do Česka je zdarma.

Co říkáte na bezdrátovou solární kameru?

Zdroj: xiaomitoday.com.

Re: Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 5:56 pm
od Joskob
"outdoorovou bezpečnostní kameru Bilikay L4, která se obejde bez jakýchkoli drátů - včetně těch napájecích"

"Pokud by kamera z nějakého důvodu nemohla dobíjet baterii solárním panelem, lze k ní připojit nabíječku s výstupem 1 A a 5 V. V takovém případě vydrží na jedno plné nabití fungovat tři až čtyři hodiny."

Dakde urobili soudruzi chybu. Solárna kamera s výdržou 4 hodiny sa v noci bez napájacich káblov asi ťažko zaobíde.

Re: Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 6:04 pm
od mypower.cz
Urcite bych tam videl potencial v uspore v nejakem standby rezimu a vetsim odberu jen pri zaznamu. Detekce pohybu samozrejme pohybovym cidlem, ne kamerou a celym cpu na detekci pohybu. Urcite bych tam videl casem s ohledem na vyvoj potencial rozsireni kapacity tam kde to bude extra nutne, ale tam kde to je nutne uz jsou kabely samozrejmosti. A pokud nejsou, treba na nejakem extra odlehlem miste, tak samozrejme rozsireni kapacity je na miste a je to all-in-one kamerovy ostrovni systemek. Zlodej navic vubec netusi ze kamera muze byt nenapajena, pac nema dostatek energie ze slunce a je to mikro ostrovni system (dokud se to nerozkrikne). Uz jen ten odrazovaci efekt muze taky zapusobit :))

Re: Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 6:21 pm
od Joskob
Ale v takomto stave vôbec nejde o nejakú prevratnú novinku, ale obyčajná kamera s vlastnou UPS nič viac. Aj táto zbytočná fičura je v podstate na dve veci, lebo ak aj v oblasti vypadne prúd, tak s ním aj wifiny a celá konektivita takže ostáva záloha offline na SD kartu. A na odstrašovanie postačí kľudne atrapa za štyri eurá.

Re: Solární bezpečnostní kamera Bilikay L4

PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 6:33 pm
od mypower.cz
Joskob píše:Ale v takomto stave vôbec nejde o nejakú prevratnú novinku, ale obyčajná kamera s vlastnou UPS nič viac. Aj táto zbytočná fičura je v podstate na dve veci, lebo ak aj v oblasti vypadne prúd, tak s ním aj wifiny a celá konektivita takže ostáva záloha offline na SD kartu. A na odstrašovanie postačí kľudne atrapa za štyri eurá.


Atrapa za 4 eura neudela zaznam, ani neudela offline zaznam kdyz wifi nepojede... :)) Jinak jasne ze to je kamerka s UPS a nic vic. Vsak o nic vic ani nejde :)) Kamer s klasickou kabelazi a profi provedenim je milion :))