Stránka 1 z 1

XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2021 10:20 pm
od kamils
Zdravím odborníky na Studer,
dneska se mi přihodila černá můra všech update FW. Umřelo mi XTM během update FW, RCC zahlásilo ztrátu spojení a bylo hotovo. Nevíte jak postupovat dále? XTM nereaguje na nic, nesvítí, nekomunikuje. Nevím jestli nejde aktivovat nějak bootloader, či jinou cestou obnovit možnost update přes RCC. Jtag interface, ...
Díky za informaci.

Re: XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2021 11:16 am
od kamils
Ahoj,
je to originál ze Secondsolu. Byla tam původní verze (tuším XTM hlásilo 1.5.4) a nahrával jsem 676, poslední na webu. 232i jsem nezkoušel, ale pod proudem to je, svítí uvnitř LED a napájí RCC, ale RCC už ho nevidí. Postupoval jsem podle návodu - SD karta s novým FW a zasunout do RCC, přenášelo to celkem dva soubory a na konci druhého vyskočila hláška o ztrátě spojení. Celkem jsem to dělal podruhé tak nevím jaká fáze ještě měla přijít.
Problém mohl nastat kvůli tomu, že jsem napájel XTM ze zdroje na stole a pokud krátkodobě zabral měnič mohla proudová pojistka na zdroji omezit napětí, ale nic takového jsem neviděl.
Několikrát jsem to odpojil od napájení a nechal delší dobu, ale nic se na panelu nerozsvítí, nepípne, jen vnitřní zelená LED. Je to náhradní XTM, tak nejsem v časovém presu, ale rád bych to vyřešil.
S tou 232i to vyzkouším, ale nejsem u XTM, mám ho v práci a tak pokusy mohu provést až v pondělí.

Re: XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2021 2:50 pm
od kamils
Pokud někoho zarazila zmínka o práci, pak jsem to zmínil proto, že se živím jako programátor embedded systému a v současné době se snažím rozběhnout vyčítání parametru XTM přes SDS s odesíláním na MQTT server. V práci mám plný servis vývojových prostředků a s těmi to jde líp. Tolik na vysvětlenou.

Re: XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2021 10:49 am
od kamils
Tak záhada je vyřešena.
Problém byl ve velikosti napájecího napětí. Mělo byt 48V, ale v reálu bylo 24V (dvoukanálový laboratorní zdroj má možnost sériového provozu, ale ten nefunguje).
Zajímavé je, že stará verze FW na 24V jela bez problému, ale nová ani ťuk.

Byl jsem asi hodně rychlý v psaní, než bych pořádně znovu všechno překontroloval po sobě. Člověk se pořád učí.

Re: XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2021 12:50 pm
od bol-St
No ještě, že tak. Už jsem si říkal že umřelo další XTM se Secondsolu. To vyčítaní parametrů XTM děláš předpokládám pro sebe a ne pro firmu ?

Re: XTM4000 update FW

PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2021 1:44 pm
od kamils
Celé to dělám pro sebe, ve firmě nevěří na FV. Jen "vytěžují" prostředky zaměstnavatele ve volném čase.
V konfiguraci systému jaký mám, nevidím pospolu kolik energie přitéká z FV (střídač Solax) a kolik dodává/ukládá XTM.
Pokud se to povede a bude o to zájem, dám to sem.