Stránka 1 z 1

Propojení FVE - vyplatí se / nevyplatí se

PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2011 4:21 pm
od mypower.cz
Stoji vedle sebe 2 FVE. Jedna je pripojena do site, druha mela smulu a uz to nestihla. Brani neco propojeni techto FVE tak aby proud tekl pres tu, ktera povoleni pripojeni ma, nebo je vykon nejak limitovany? Asi je, ze? No i tak by se limitu dosahlo asi casteji, timpadem by na tom majitel nepripojene FVE i tak vydelal, pokud by se domluvil s tim co pripojeny je. Nebo ne ?

Re: Propojení FVE - vyplatí se / nevyplatí se

PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2011 4:27 pm
od tomas
FVE připojené do DS mají instalován 4Q elektroměr s modemem který distributorovi zasílá informace o výrobě. Pokud má někdo výrobu i v noci, nebo převyšuje průměr z okolích FVE a výpočtem, tak je jasný. Bude exemplárně potrestán a pro výstrahu všem. Bude vláčen v médiích jako kdyby způsobil výbuch Temelína a solárníci budou ti nejhorší. A FVE ta nejhorší technologie výroby, která okrádá chudáky uhlobarony a jadernou loby.
Hlídá to energetická inspekce http://www.cr-sei.cz/ Někteří naši zákazníci kteří mají na střeše malou FVE < 5kW už mají jejich návštěvu za sebou. Asi se jim nezdálo že mají velkou výrobu (montujeme německé panely).
Výkon je limitovaný také jističem a střídačem. ČEZ si vše kontroluje, fotí a panely počítá.

Teď se řeší jak připojovat FVE i bez podpory, což se některým vyplatí.
http://www.solarninovinky.cz/2010/index.php?rs=4&rl=2011032801&rm=15
Ovšem ani to distributoři nechtějí dovolit. A dokonce ani se spojitým regulátorem zeleného bonusu který zajistí že do distribuční sítě nic nepoteče. Dům s FVE by se z pohledu distribuční sítě choval jen jako spotřebič. Energetická vládnoucí mafie se bojí o své zisky a miliónové odměny.

Re: Propojení FVE - vyplatí se / nevyplatí se

PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2011 4:50 pm
od mypower.cz
Sem totiz nedavno cestou kolem videl jednu FVE, kterou v zime rozdelali, postavili stojany, nestihli osadit panely pac napadl snih a ted stojany vytazene ze zeme, oprene o plot a cekajici na odvoz.

Re: Propojení FVE - vyplatí se / nevyplatí se

PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 6:32 am
od mypower.cz
ovsem tohle: http://www.solarninovinky.cz/2010/index ... 2801&rm=15 to je maso... To je proste nevyhnutelna budoucnost .. :) To jinak ani dopadnout nemohlo tohle. +100 bodu..