už tam budem ? už tam budem ? 100MWh

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: už tam budem ? už tam budem ? 100MWh

Příspěvek od luky »

mypower.cz píše:Prosimvas mily luky, nikdo nezakazuje diskutovat o hybridech, ktere nejsou primarne urceny k dodavkam do site.
..můžeme si klidně tykat, virtuálně i osobně. (Ale protože to máme k sobě přes celou republiku, asi se jen tak neuvidíme).

No, právěže zakazuje, viz podmínky tohoto fóra: "Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě."

To je rozpor, na který jsem chtěl poukázat. Zvyšovat krevní tlak přetíženému adminovi ani vyvolávat ohnivé diskuse nebyl můj cíl :handshake2:
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: už tam budem ? už tam budem ? 100MWh

Příspěvek od mypower.cz »

Zadny tlak neni zvysovan, to je v poho, ale presto, to pravidlo nic nerika ze si hybrid nemuze ublinknout do site. To neni za ucelem prodeje, ale za ucelem toho, ze to hybrid nestihne proste zavcasu zarazit, kdyz mu vypne spotrebic a on je zrovna nastartovany na vyrabeni vykonu. Prodej do site je neco jineho, nez technicka nemoznost zareagovat v ramci milisekund. To dela tusim i indukcni zatez, ze neco odrazi zpet do site a o indukcich tu taky neni zakazano psat preci. To neni vylozene ucel prodeje do site tohle.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: už tam budem ? už tam budem ? 100MWh

Příspěvek od marsal64 »

luky píše:
mypower.cz píše:Prosimvas mily luky, nikdo nezakazuje diskutovat o hybridech, ktere nejsou primarne urceny k dodavkam do site.
..můžeme si klidně tykat, virtuálně i osobně. (Ale protože to máme k sobě přes celou republiku, asi se jen tak neuvidíme).

No, právěže zakazuje, viz podmínky tohoto fóra: "Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě."

To je rozpor, na který jsem chtěl poukázat. Zvyšovat krevní tlak přetíženému adminovi ani vyvolávat ohnivé diskuse nebyl můj cíl :handshake2:
Dovoluji si tedy navrhnout úpravu podmínek tohoto fóra jednim slůvkem a to "primárně":

"Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani primárně nehodlám energii prodávat do sítě."

To, co momentálně dělá například ota nebo na co svého času upozorňoval youda, dle mého skromného mínění smysl dává a pro leckoho tady to může být budoucnost (ač třeba já osobně dělám zrovna něco jiného a tedy jistě vyhovuji i stávajícím podmínkám tohoto fóra ;-)).

Pokud bychom se zde měli bavit o tom, jak co nejlépe a nejvíc prodat energie do DS, to by mne tedy mrzelo. Ale pokud by prodej energie měl být jaksi vedlejším doplňkem snahy o co nejvyšší energetickou soběstačnost i efektivnost, mrzelo by mne osobně, pokud by se tomu toto fórum nevěnovalo.

Díky za pochopení tohoto pohledu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: už tam budem ? už tam budem ? 100MWh

Příspěvek od mypower.cz »

Ano "primarne" me taky hned napadlo, ale myslim ze i takhle to staci a dokonale to vystihuje o co jde. Vicemene tohle vzniko proto, aby si tu nekdejsi solarni baroni nemastili ega, jake maji zisky na predrazenem dotovanem vykupu energie. To se myslim ale ted uz ani nedeje. Doba asi hodne pokrocila. Presto ditributorova sit je distributorova a znovu to srovnam napriklad s tim, kdyz bych ze sve studny vetsim tlakem nez ma vodovodni řád do tohoto, byť i zdarma, tlacil vodu ze studny o kdo vi jake kvalite, o ktere si ja osobne treba muzu myslet ze je cajk. Nikdo na to neni zvedavy na nejakou moji vodu, a distributor potrebuje taky stabilitu sve site, coz napriklad plne chapu. U vody mame na to zpetne ventily, trebas u elektriky bud dobry SW a HW menice, nebo uplne oddeleny HW a ostrovni menic a dobijec baterii.

Ad prodej energie, ja treba bych naprosto nic nemel proti tomu, kdyby se nejaky z majitelu ostrova dohodnul se sousedem a prodaval mu energii z prebytku za takovou cenu, jakou si dobrovolne dohodnou. To jako v pohode. Jde to stale mimo verejnou sit. Soused si na bojler da prepinac siti a bud dobije bojler ze site, nebo od souseda, majitele ostrovni FVE. Tam je pak otazka ze financak a kdo vi kdo po tom poleze a bude chtit na tomto prodeji parazitovat. Takze pekne v tichosti, gantlemanska sousedska dohoda a nic vic. Ty me brambory, ja tobe elektriku z prebytku, ty usetris na elektrice ze site, ja nebudu muset tak casto na brambory do obchodu a jsme v klidu.