Průzkum veřejného mínění

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Průzkum veřejného mínění

Příspěvek od honzasl »

1)
Preferuji bydlení v nájemním bytě či domě se všemi poskytovanými službami Akceptuji možnou nestabilitu tohoto druhu bydlení a nutnost pravidelně platit nájem bez ohledu na svou finanční situaci. Vyhovuje mi možnost svobody kdykoli změnit své bydliště bez závazku. Nevadí mi závislost na vůli majitele nemovitosti.

Preferuji bydlení v domě či bytě osobním vlastnictví. Vyhovuje mi jistota, kterou mi poskytuje vlastní nemovitost. Akceptuji nutnost investovat vlastní úspory nebo vlastní práci a čas, nebo se zadlužit, abych tuto jistotu získal. Přijímám závazky a omezení plynoucí z vlastnictví nemovitosti.

2)
Preferuji zásobování svého domu nebo bytu lokálním zdrojem pitné vody, který by ji poskytoval s minimálními náklady. Akceptuji nutnost věnovat svůj čas údržbě tohoto vodního zdroje. Jsem připraven na jednorázovou investici v případě havárie tohoto zdroje. Jsem smířen s rizikem snížení kvality vody z příčin, které nedokážu ovlivnit, např. povodně.

Preferuji zásobování svého domu nebo bytu pitnou vodou z veřejného vodovodu ve vysoké kvalitě a akceptuji finanční náročnost takových dodávek vody. Vyhovuje mi bezpracnost a komfort, který jsem ochoten zaplatit. Akceptuji závislost na centrální dodávce a akceptuji, že mám malou možnost ovlivnit hospodaření vodárenské společnosti. Jsem smířen s tím, že cena vody může strmě stoupnout, dokonce nad možnosti mého rozpočtu.

3)
Preferuji nakupování potravin v supermarketech větších obchodech, které zaručují stálost sortimentu a stálou jakost sortimentu. Vyhovuje mi nízká cena v těchto obchodech a preferuji vysokou pestrost sortimentu. Akceptuji možnou nižší kvalitu těchto potravin. Nevadí mi, že se vyrábějí velmi daleko od mého bydliště a nevadí anonymita výrobců těchto potravin. I když bych měl možnost, nechci obětovat svůj čas vlastní výrobě potravin.

Preferuji nakupování potravin v místních obchodech nebo přímo u jejich výrobců. Akceptuji sezonní dostupnost některých druhů zboží a preferuji čerstvost a kvalitu potravin. Akceptuji, že zboží vyráběné v blízkosti mého bydliště může být někdy dražší, než dovážené zboží. Líbí se mi, že jsem schopen identifikovat výrobce potravin. Jsem schopen si část potravin vyrobit sám a činím tak.

4)
Vím o možnosti si část, nebo celou spotřebu elektrické energie vyrobit z vlastních obnovitelných zdrojů (slunce a vítr). Nebo dokonce využívám této možnosti a snižuji si tak svou závislost na centrální dodávce. Jsem připraven investovat část svých úspor do vlastního zdroje elektřiny za příslib budoucí úspory nákladů na spotřebu elektrické energie. Vyhovuje mi možnost mít další nezávislý zdroj energie. Akceptuji možnost poruchy a nestability dodávek z tohoto zdroje. Jsem připraven omezit svou spotřebu nebo způsob využívání elektrických spotřebičů.

Využívám elektrickou energii ze sítě a vyhovuje mi možnost použít kdykoli jakýkoli spotřebič bez omezení. Vyhovuje mi kvalita dodávek elektrické energie. Nechci věnovat svůj čas péči o další technické zařízení. Jsem připraven si za tento komfort zaplatit a akceptuji možné zvýšení cen elektrické energie, i nad možnosti mého rozpočtu.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: Průzkum veřejného mínění

Příspěvek od Pan Taum »

Nechceš dotazník hodit i na http://www.vyplnto.cz/ ? Některé dotazníky tam mají i přes 1000 vyplnění a to už je potom pěkný vzorek dat.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Průzkum veřejného mínění

Příspěvek od joseff »

tento prispevek jsem chtel odeslat SZ, ale nejak jsem to popletl a pridal sem, tak to napravuju a posilam SZ
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Průzkum veřejného mínění

Příspěvek od honzaL »

Ja bych to potreboval asi hodnotit v nejake skale, protoze ANO NE na tyto otazky rici jednoznacne neumim. Nekde je to nerozhodne? Nekde bych rad odpovidal (treba i rozdilne) i na jednotlive vety predkladanych vyroku.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Průzkum veřejného mínění

Příspěvek od bol-St »

A
E
B
D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek