Daruji miniaturní satelitní přijímač

Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kybos »

kodl69 píše: To Kybos: Ta anténa na autě určitě GSM signál nezesiluje...
Řekl bych, že jej zesiluje minimálně svým ziskem. Když telefon od externí antény odpojím, kvalita příjmu výrazně poklesne.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

kodl69 píše:ten sirius, to je něco takovýhohle? https://shop.siriusxm.com/siriusxm-sxv3 ... tuner.html
to by mě možná zajímalo...
To Kybos: Ta anténa na autě určitě GSM signál nezesiluje...
Já to znám jako nativní součást infotaimentu auta. Vše se tedy ovládalo přímo z displeje továrního rádia.
V US je to evidentně standard, viz databáze zde: https://www.siriusxm.com/vehicleavailab ... esktop=yes

Nicméně jedná se o stejnou firmu, takže ta retrofitní věcička z odkazu asi bude fungovat taky, byť třeba její ovládání nebude tak pohodlné. Samozřejmě, je potřeba dát pozor na toto:
- jedná se o placenou službu
- nevím, jestli má SiriusXM satelitní pokrytí i v Evropě a jaké stanice nabízí

Spoustu rádií vysílá i na Astře 23.5E. Otázkou je, jestli existuje nějaký HW kit, který dokáže příjmat signál z Astry jen pomocí nějakého puku, bez potřeby montovat na auto parabolu s gimbalem.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kodl69 »

to Kybos: Zesilováním myslím aktivní zesilovač, kterej jsi popisoval ve svým příspěvku, že je u antény... O zisku antény, už třeba proto, že je nad velkou plechovou plochou, nediskutuju, ani by mě to nenapalo. Už to, že se anténa vystrčí ven z plechové bedny s pokovenými skly udělá klidně 6dB.
to Youda: zase je ta evropa jinde, ale spíš v ......
Trochu odjinud: občas poslouchám střední a krátký vlny, po setmění klidně z celýho světa.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kybos »

kodl69 píše:to Kybos: Zesilováním myslím aktivní zesilovač, kterej jsi popisoval ve svým příspěvku, že je u antény... O zisku antény, už třeba proto, že je nad velkou plechovou plochou, nediskutuju, ani by mě to nenapalo.
Zesilovač je u antény namontovaný ale nevím, zda výhybka (pásmová propust) pro GSM je před ním nebo za ním. DC napájení zesilovače je vedeno koaxem a když jej vypnu, tak úroveň signálu v rádiu výrazně poklesne. Rozebrané jsem to ještě neměl, jelikož už to dvacet let bez problémů funguje, tak k tomu nebyl důvod. Do palubní desky už vedou jen dva samostatné koaxy.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

youda píše:Rezervováno pro Příštipkář.
Přátelé, vzhledem k tomu, že Příštipkář mi nereaguje na SZ, už asi nemá zájem. Tak pokud ten satelitní krám někdo chcete adoptovat, dejte vědět.

EDIT: Aha, takže nic, prý jen asi ucpané trubky. Krám se tedy vydává na cestu k Příštipkářovi.
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek