Zimní ohřev/temperace bazénu

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Zimní ohřev/temperace bazénu

Příspěvek od ringo »

Přemýšlím o ohřevu/temperaci bazénu v zimním období pomocí přebytků z FVE. Smyslem má být ochrana bazénu proti zamrznutí aby nebylo nutno odpouštět vodu + možnost zazimování choulostivějších rostlin pod zastřešením bazénu. Provozuji to už tak 3 roky ale letošní zimu to bylo už na hraně, to už se občas vytvářela ledová krusta na hladině. Pro letní provoz je ohřev pomocí tepelného čerpadla, které samozřejmě na zimu odpojuji. Zařadit nějaký komerční ohřívač do filtračního okruhu mi nepřijde rozumné, protože neizolované potrubí je zalito v betonu a ztráty do betonu/zeminy by byly asi dost velké (samotný bazén izolovaný je). Uvažuji tedy o nějakém přímotopném ohřevu vloženém přímo do bazénu. Napadají mě akvaristická topítka (nevýhoda nutnost u hladiny), klasické ponorné ohřívače (rovněž hladina) nebo topné kabely. Neřešil jste někdo něco podobného? Jen upozorňuji že bazén je se slanou vodou (silně korozivní) takže třeba z těch ponorných ohřívačů/spirál mám trochu obavy.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Zimní ohřev/temperace bazénu

Příspěvek od rva »

V zimě nejsou přebytky. Takže není čím temperovat.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek