Ostrov v Trnave

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od milhaus »

DanoP píše: Podla zvuku pocut ze v tomto pripade cvakne len jedno relatko, zatial co pri pripojenej DS a prepnutie na povel Aux1. tam toho cvaka viac. Aux1 pritom rusi zakaz zopnutia transfer rele. V druhom pripade aj po prepnuti blika zelena ledka (podla popisu vraj signalizuje restart)
Neviem ci je to chyba SW (alebo mojho nastavenia) alebo HW (odchadzajuce rele ?).
Ak bude cas otestujem druhy kus XTM ci je to spravanie zhodne. K testu ma inspirovalo nemecke forum, kde popisovali podobne spravanie.
Možno bude mít vliv , to více cvakání: 1484 System earthing
standart je 1485 na Yes a 1486 na No.. pokud se spojí měnič se sítí tak se spojí i N a to může být to další cvaknutí.
Opravte mě pokud se pletu prosím.
Mám nastaveno 1485 na No a 1486 na Yes a cvakne jen jednou při připojení na síť.
Přílohy
faq-ground-configuration.pdf
(282.2 KiB) Staženo 102 x
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od josse »

kodl69 píše:Trochu nechápu, co všichni řešíte s tím přepínáním za milisekundy. Předse to nepřepíná každej den několikrát, tak o co de?
Na druhou stranu já mám spoustu spotřebičů přímo na DC, takže nemám co přepínat. A nakonec ty hodiny na troubě vydrží i to schválně zpomalený přepnutí, který trvá víc než 1s, bez toho, aby se resetovaly.
Ber to tak že to je ukazatel že s relátky něco je a měli by se preventivně vyměnit než bude pozdě...

Nebo s něčím jiným.

Těm co mají malé baterky a nemají externí nabíječku to prostě často přepíná. Měl jsem to taky tak.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

milhaus píše: Možno bude mít vliv , to více cvakání: 1484 System earthing
standart je 1485 na Yes a 1486 na No.. pokud se spojí měnič se sítí tak se spojí i N a to může být to další cvaknutí.
Opravte mě pokud se pletu prosím.
Mám nastaveno 1485 na No a 1486 na Yes a cvakne jen jednou při připojení na síť.
1485 mam na Yes a 1486 na No, nulaky su prepojene v hlavnom rozvadzaci na zem, takze nemusi byt nulak priechodzi, a ani sa prepajat na zem.
Pre zaujimavost prikladam komplet konfiguraciu oboch, trochu sa lisia nastavene napatia ktore som menil koli testom.
ObeKonfiguracie.xlsx
(68.34 KiB) Staženo 105 x
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od milhaus »

Jasné , neřeším zda musí být nebo ne spojení N , ale pokud je to nastavené na 1485 Yes a 1486 No tak je tam to cvaknutí navíc, to jsem se snažil sdělit . :write:
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Tak som vybral celu dosku z menica a musim povedat ze moc tam toho nieje. Tu je jeden z podozrivych
Studer_rele_HFE.JPG
Snad budu vsetky rovnake, napis vidim le na dvoch. Jedno rele original stoji okolo 6€.
Ked uz mam dosku na stole
Studer_XTM_4000_ZD.JPG
mozem porobit detaily, pozriet osadenie a pod. - konstrukteri LF menicov - dame foto budicov?
Najdlhsi svab je ST ULN2803A (na pravej strane pred tranzistormi), potom 2x MAX5035 na lavej strane, a vzadu vlavo hore je MC3415, spinacie tranzistory su IRFB4410. Zospodu hlavnej dosky je riadiaca doska s DSP TMS 320LF2407APGEA, obe dosky su prepojene cez 3 14 pinove konektory, zopar operakov 912I, 4x IR2010S (co tam robia drivre - na dlzke drah nezalezi?), nejake 74HC....
Treba sa pytat pofotim.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Zatazovacia skuska po zamene - beziaca umyvacka, nahrievanie vody (cely dom cca 2,8kW) - prifazovanie na DS (lebo pokles napatia) prechod do boost rezimu - ziadne prebliknutie na ziarivke s indukcnym predradnikom (tie su podobne ako ziarovky velmi citlive na vypadky). Vyzera to velmi dobre.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od Vitek »

snad vám ty studery nebudou dělat příliž velké vrásky a přetoky... nesuším jak to je řešeno v topologii měniče.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od kodl69 »

4x IR2010S (co tam robia drivre - na dlzke drah nezalezi?
- ten les mosfetů pravděpodobně nebudí IR2010 přímo, a i kdyby, číňan v PJ má nejdelší dráhu od driveru k mosfetu cca 40cm, to je jinej extrém... Ohledně HW tam nic extrémního nečekej, v podstatě nejdůležitější je zpracování signálu a software, co odlišuje špičkovej měnič od čínské hrůzy...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Potreboval som provizorne priamy pristup k seriovemu rozhraniu MPPT regulatora v pivnici zo stola pracovne, tak som po dlhom case oprasil moduly 433Mhz telemetrie. Pri regulatore je modul s TX/RX rozhranim, v notebooku mam USB modul.
Notebook USB modul vidi ako com port.
433MhzTelemetry_remoteSerial.JPG
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Dnes som nahradil telemetricke bezdrotove spojenie, VE.Direct-USB kablom od Fangpusungu. Co ma prekvapilo ze spotreba z USB je 23mA. Do buducna planujem napojenie cez galvanicke oddelenie priamo na rx/tx piny Orange pi. Piny uz mam otestovane, este spravit "board" s oddelovacmi (MAX22246 spotreba do 1 mA) vratane dc/dc zdrojov s malym odberom (SN6501).
VE.Direct_USB_Fangpusun.JPG
Foto otvoreneho prevodnika najdete tu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... ct#p133398
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od dano »

Prave dnes mi dorazil Fangpusun kabel po 54 dnoch.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Dnes nastal den vymeny relatiek v XTM-ke z roku 2014. Prvy krok vybratie relatiek. Zacal som s relatkom K3 (prepajenie N na Gnd). Po chvilke som zistil, ze horucim vzduchom ani beznou odporovou pajkou to nepojde, a treba nasadit tazke zbrane - 250W pajku z medennym kladivkom. Problemom su silove kontakty rele, ktore su v tesnych prekovovenych otvoroch (3? vrstovy plosak), navyse ochladzovane velkou plochou. Potrebny je zdroj tepla s dostatocnou kapacitou tepelneho toku (teplota nemoze ist prilis hore, hrozi poskodenie prekovov). V ramci ulahcenia prace - znizenia teploty tavenia povodnej bezolovnatej pajky a zlepsenia tepelneho prechodu medzi kladivkom a spojom pridal som na spoje klasicku Sn60Pb40 pajku s tavidlom. Po tomto kroku bolo mozne relatka vytiahnut a odsavackou vycistit otvory.
StudReleVymena1.JPG
StudReleVymena2.JPG
Nasledovalo docistenie otvorov a osadenie novych rele. Najprv som zapajkoval ovladanie a potom prisla opat k slovu hruba sila a zapajkoval som pracovne kontakty. Vsetko cinoolovena pajka s tavidlom.
StudReleVymena4.JPG
Zvysky tavidla som nejak moc neriesil, je to bezoplachove tavidlo.
Dosky menica nie su chranene ziadnym lakom. Tu je doska uz opat na svojom mieste.
StudReleVymena5..JPG
Este k rele, su to 4ks rele typu HFE10-1/12-HST-L2 50A 277V ac. Je to bistabilne rele ktore sa ovlada napatovym impulzom 12V, presnejsie +12V je privedenych na stredny kontakt (5) a impulzne sa uzemni bud kontakt (1) pre zopnutie alebo kontak (2) pre rozopnutie. Stav zostava zachovany aj po vypnuti.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od Frenky »

DanoP píše:Dnes nastal den vymeny relatiek v XTM-ke z roku 2014. .....
Ahoj, jaký byl důvod k výměně? Byl to preventivní krok, nebo se projevovala nějaká závada? Dík
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Dlhy cas prepnutia/synchronizacie na DS a divny zvuk relatok (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 9&start=20). Tak som ich pre istotu vymenil. Mam 2 ks menicov, takze mozem porovnavat.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od dano »

Dobra praca, som zvedavy ci bude nejaka zmena, ked to porovnas.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Konsolidácia monitoringu 1. etapa
Aktuálny stav
Aktuálna štruktúra monitoringu je na nasledovnom obrázku,
Schema_modulov_riadenia_ver1.png
jej vznik je daný historicky, keď každý nový nárok na monitorovanie som realizoval ako prototyp na windows platforme v C#. C# bola pre mna logická voľba, nakoľko danú platformu používam pracovne a je pre mňa najefektívnejšia čo sa týka námahy na vývoj. V C-C++ som len realizoval program do balancerov s Attiny 85 a nejake testy/prototypy s SAMD21.
Prvá non windows aplikácia bol PIPForwarder – v Mono napísaná aplikácia pre preposielanie údajov z PIP4048 (axpert) na vzdialený web server, ktorú som mal nasadenú na Orane Pi PC+ (ARM pocitac s 1GB RAM a 8GB EMMC flash, nepotrebuje SD kartu, cena cca 24€, s debianom – armbian).
Neskôr ked prišlo .NET core 3.5, som aplikáciu upravil, s tým, že ten istý kód mi beží aj na windows aj na ARM – konečne!!!
S nákupom studer meničov XTM4048, vyvstala potreba napísania podobného programu na vyčítanie údajov zo studer platformy (vyčítam údaje z meniča XTM a z BSP500). Údaje si opäť posielam na externý web server.
Začal som používať PIP už len ako MPPT regulátor, ale kedže sa blížila zima a vtedy PIP po zobudení často žerie viac ako vyrobí z panelov, dokúpil som na skúšku MPPT regulátor od Fangpusungu (victron klon). Kedže som dostal varovanie o updatovní a znefunkčnení regulátoru origo Victron SW (ani sa nečudujem), napísal som si vlastný program pre windows na konfiguraciu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... pt#p136769.
Odtiaľ bol len krok napisať program na vyčítanie údajov a ich preposielanie na web server, s výhľadom nastavovania nabíjacieho napätia v ESS móde – ochrana článkov batérií ak už nestíhajú balancéry.
Monitoring balancérov s logovaním mi zatiaľ stále beží na win 10, ale chystám sa ho upraviť a presunúť na Orange PI.
Cieľový stav
1. presunuť všetko na 1 Orange PI, s tým že mi to umožní mať „cold“ zálohu na rovnakom Orange PI, ak by sa niečo pokazilo len sa prepoja káble a ide sa dalej.
2. ukladať dáta aj lokálne, s tým že by lokálne pribudol aj jednoduchý web server a nejaké úložisko, predsa len už sa stalo že niekoľko krát vypadol internet (Slovak telekom) a potom nebol jednoduchý prístup k aktuálnym údajom (niežeby to bolo nutné, ale zvedavosť...). Samozrejme to predpokladá aj nejaké lokálne úložisko, binárny súbory alebo SQLLite?
Schema_modulov_riadenia_ver2.png
Pohrával som sa aj s myšlienkou rozbehat MQTT, Grafanu, a pod, len sa mi to zdá priliš zložité a náročné na resourcy na to čo potrebujem. Napríklad web rozhranie sú vo svojej podstate statické stránky s dynamickými údajmi, na vykreslovanie grafov používam napríklad Charts.js.
Jednotlivé monitoringy viem hodit do jednej spoločnej aplikácie a komunikáciu medzi nimi riešit na úrovni komunikácie medzi threadmi, bez zbytočnej réžie. Áno je to menej fexibilné, ale hodne flexibility sa dá vyriešiť cez konfiguračné súbory.
Zostáva mi ešte vyriešiť replikáciu údajov na web server (ten ukladá prijaté údaje do SQL databázy) v prípade výpadku internetu. Niečo podobné som už riešil, takže idea existuje.

Ďalším krokom by bolo nasadenie vlastného shieldu s galvanicky oddelenými seriovými portami, je škoda nevyužit 3 sériové porty na Orange Pi headeri (mám otestované) a zbytočne nahánať USB-TTL serial prevodníky (každý berie minimálne 20mA, kdežto galvanicky odelený port s SN6501,MAX12931 cca 1mA na kanál), najmä keď viem že daľší port budem potrebovat pre komunikáciu s druhou bankou batérií (balancéry).
Takže plán je, prototypy otestované, už "len" chuť a čas.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Pokracujem v pozorovani MPPT regulatoru fangpusun 150/45 a bohuzial to vyzera tak, ze nabijaci algortimus vo firmware 1.16 v mode user nie je OK pre Life. Po hladani na victron forach som nasiel podobne kostatovania aj u verzie 1.46, pricom fanga nemozem updatovat.
https://community.victronenergy.com/que ... 5-vec.html
https://community.victronenergy.com/que ... e-146.html
Problem u verzie 1.16 je ze spusti absorbciu este pred dosiahnutim absorbcneho napatia (55,1V) a casovac pre pocitanie casu absorbcie pracuje nejako divne. Vysledkom je ze baterky nie su este uplne nabite a MPPT prejde do floatu. Ked resetnem regulator, na "druhu" to uz zbehne (stihne). Povodne som myslel ze za tym budu casy nastavene v battery bulk time, resp. absorbtion time limit, ale nejako mi to nesedi. Skusal som nastavenia prebrate z typu 8 (Life podla Victronu) ale znizil som napatia absorb na 55,1V a float na 53,9V.
Skusim cez weekend spojazdnit na regulatore External control mod, ked sa riadi ziadane napatie baterie externe, a pouzit vlastne riadenie algoritmu nabijania (CC-CV), s tym ze budem brat do uvahy aj udaje o SOC a skutocny prud do baterie (BSP).
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Zhruba pred 4 tyzdnami som updatol firmver na verziu 674 a porusil som pravidlo vyvojara nemenit nic co funguje. Po par dnoch som zistil ze nejak castejsie prepina transfer rele pri zatazi. Pouzivam Aux1 na zopnutie transfer rele pri pretazeni, podla SOC a podla napatia (jedna uroven s oneskorenim 30 minut, druha, nizsia okamzite ). Letmy pohlad na log baterii nic zvlastne neukazal, az stiahnutie csv z RCC02 ukazalo kde je zadrhel. Vyzera to tak, ze pravdepodobne sa nejakym sposobom v update upravila reakcia na okamzite zmeny napatia. K prepnutiu doslo pocas nahrievania pracky (cca 2,2kW) a zapnutia kompresoru chladnicky. Zapnutie kompresoru bol ten spustac - z logov vidno ze obcas ked zopne chladnicka je zaznamenana spicka az 2kVA. Skoda ze sa neloguje ktora podmienka pre AUX1 je splnena. Zaujimavy je v logoch parameter minimalne napatie baterie v menici {3090} - ukazuje spickove poklesy, ktore v parametri {3092} a na BSP vobec nevidno. Podla logu by to mohol byt aj pokles minimalneho napatia pod mnou nastavenu uroven (kedze tam nemam casove oneskorenie) tak sa splnila podmienka a/alebo to bolo pretazenie? Nastavil som preto aj pre druhu napatovu uroven casove oneskorenie 1 minuta a budem cakat ako sa to prejavi. (zapojene len jedno XTM 4000).
Inak tie spicky v poklesoch ma privadzaju k myslienke, ci nase pociatocne problemy s restartom pri nafazovavani na DS neboli sposobene prave prilis vysoko nastavenym napatim pre Battery Undervoltage, lebo prave vo faze synchronizacie menic zvysi odber z baterie.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od DanoP »

Koncom novebra (listopad) 2021 som rozsiril pole o 1600Wp (4 x maxeon 400Wp), orientacia zhodna s povodnym (2ks JJV, 2ks JZZ), akurat su v hrote strechy (ihlan), takze nie su tienene ani skoro rano ani neskoro vecer. Su zapojene 2S2P, a pretoze VOC moze presiahnut 150V, tak maju vlastny regulator Victron 250/60. Prekvapila ma vyroba FV za januar(leden) 2022, to som necakal. December (prosinec) 2021 bol tiez lepsi.
Pre zujimavost davam graf vyroby FV.
FVProd012022.JPG
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Reputace: 80
Bydliště: Liptov

Re: Ostrov v Trnave

Příspěvek od antoni_sk »

Áno, tento január bolo prekvapivo celkom dobrý pre FV. Ja som tuším 23-teho vyrobil 10 kWh (z 3 kWp FVE). Bojím sa že február bude zas horší oproti predchádzajúcim rokom.
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek