Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Ahoj chtěl bych Vás informovat že fangpusun přestal po cca 4 měsících chodit.
neprojevilo se to nijak jen dnes ráno se regulátor neprobudil a nezačal nabíjet.
dokonce je ted modu total death resp. nebliká na něm žádná kontrolka. což dříve bylo.
regulátor na sobě 4kWp orientované vodorovně a na západ a co jsem si všiml nikdy nedobíjel jmenovitým výkonem 60A tzn k nějakýmu drcení nedošlo.


Dokonce není ani videt ve victron connect sw.

tak a jelikož jsem tutově první komu se to stalo, protože já to tak temeř vždy mám, jsem zvědavý kdo z vás bude druhý.

a samozřejmě nevidím nikde nic. jak PV tak DC má na svých svorkách tak jak to měl po minulé 4 měsíce beze změny.

Přeju vám pěkný den Vítek
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Odpojiť od batérie a pripojiť nepomôže, samozrejme pri odpojených paneloch? Updatoval si firmware? Na mojom bola nálepka s výstrahou neupdatovať!
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Odpojiť od batérie a pripojiť nepomôže, samozrejme pri odpojených paneloch? Updatoval si firmware? Na mojom bola nálepka s výstrahou neupdatovať!
Zdar jistě že ne. na mojim nálepka neupdatovat nebyla. takže myslím že je z mé strany vše OK, proč bys měl jako baterie odpojovat a připojovat... to jako budeš čekat na to až se regulator zase posere? ...

myslím si že je chyba jen sw protože jak píšu několik měsíců fungoval uplně špičkově.

pokud se při autoupdatu odstaví pak to je problém.

Tot moje zkušenost... zkusim znova za pár dní.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Ano, ak by pomohlo odpojenie znamenalo by to nejaku chybu v SW, resp. nieco co sposobilo vytuhnutie procesora, do takej miery ze ani watchdog ho neresetol. Je na 5V vystupe VE.Direct +5V ? Ak sa pouziva VE.Direct je galavanicky oddeleny (vratane GND) ?
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Ano, ak by pomohlo odpojenie znamenalo by to nejaku chybu v SW, resp. nieco co sposobilo vytuhnutie procesora, do takej miery ze ani watchdog ho neresetol. Je na 5V vystupe VE.Direct +5V ? Ak sa pouziva VE.Direct je galavanicky oddeleny (vratane GND) ?
je to na stejnem potenciálu jako monitoring střídačů. na výstupu myslíš z reglu? na komunikačním kablu?

Jinak to musí fungovat i bez tohoto... a asi tušim kam míříš. zjistit zda je 5V na komunikačním konektoru zda je možné že procesor má napájení.

když baterky přicvaknu rozsvití se 3 ledky ( bulk, abs, float ) na cca 0,2s a pak to zhasne.
chování v minulosti - žádné PV = bulk blikal - stav kdy vybíjel regl baterku přes vlastní spotřebu. až do včerejška.

včera proběhlo nabíjení OK, viz grafy v emon logu, a dnes rano už nic a ani nabíječ neblikal na bulku. po rozednění stále nic.

Tzn vyndal jsem regl, šáhnul do šuplíku přepojil na makeskyblue a jedeme dál. tzn dá se laborovat. rozebrat se to nedá. resp blbě.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od NOPARasito »

Vitek píše:
DanoP píše:Ano, ak by pomohlo odpojenie znamenalo by to nejaku chybu v SW, resp. nieco co sposobilo vytuhnutie procesora, do takej miery ze ani watchdog ho neresetol. Je na 5V vystupe VE.Direct +5V ? Ak sa pouziva VE.Direct je galavanicky oddeleny (vratane GND) ?
je to na stejnem potenciálu jako monitoring střídačů. na výstupu myslíš z reglu? na komunikačním kablu?

Jinak to musí fungovat i bez tohoto... a asi tušim kam míříš. zjistit zda je 5V na komunikačním konektoru zda je možné že procesor má napájení.

když baterky přicvaknu rozsvití se 3 ledky ( bulk, abs, float ) na cca 0,2s a pak to zhasne.
chování v minulosti - žádné PV = bulk blikal - stav kdy vybíjel regl baterku přes vlastní spotřebu. až do včerejška.

včera proběhlo nabíjení OK, viz grafy v emon logu, a dnes rano už nic a ani nabíječ neblikal na bulku. po rozednění stále nic.

Tzn vyndal jsem regl, šáhnul do šuplíku přepojil na makeskyblue a jedeme dál. tzn dá se laborovat. rozebrat se to nedá. resp blbě.
Nez to kuchat, lepsi prve poresit pres vyrobce. Parkrat jsem s nima komunikoval, nemel by byt takovej problem jim popsat.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od dano »

Vitek píše:tak a jelikož jsem tutově první komu se to stalo, protože já to tak temeř vždy mám, jsem zvědavý kdo z vás
Fangpusun MPPT sa uz pokazil, aj ked nie prave 150/60 https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... sun#p99825

Pytal som sa cloveka z Victronu a ten mi povedal, ze Fangpusun je po hw stranke 100%-na kopia Victronu, ale sw/fw nie, neviem aky je tam rozdiel. Ak je v standalone zapojeni nemal by byt problem, ale ak je pripojeny na Victron system, ten si ho vie detekovat a maju to vraj osetrene tak, ze ak ho menic, alebo venus detekuje ako fake, dokaze pootvarat MOSFETy tak, ze ho znici ! Od akej verzie fw to funguje netusim, preto zrejme to upozornenie aby sa neupdatoval fw.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

dano píše:
Vitek píše:tak a jelikož jsem tutově první komu se to stalo, protože já to tak temeř vždy mám, jsem zvědavý kdo z vás
Fangpusun MPPT sa uz pokazil, aj ked nie prave 150/60 https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... sun#p99825

Pytal som sa cloveka z Victronu a ten mi povedal, ze Fangpusun je po hw stranke 100%-na kopia Victronu, ale sw/fw nie, neviem aky je tam rozdiel. Ak je v standalone zapojeni nemal by byt problem, ale ak je pripojeny na Victron system, ten si ho vie detekovat a maju to vraj osetrene tak, ze ak ho menic, alebo venus detekuje ako fake, dokaze pootvarat MOSFETy tak, ze ho znici ! Od akej verzie fw to funguje netusim, preto zrejme to upozornenie aby sa neupdatoval fw.
není připojen na victron system. zajímavé, a věřím tomu. Toto bylo standalone s vyčítáním dat do raspberry
proto tomu vubec nerozumim. je ale možné že victronconnect ten fang detekuje jako fake a zastaví ho sám.
Byla by to pěkně podlá záležitost když jsem na to nebyl předem upozorněn.

díky za odkaz, zkusim ted to napájení na 5V větvi. pak zkusím kontaktovat výrobce. pokud ani jedno nebude uspěšné budu se muset s velkým zlamáním rozloučit s nadějným produktem.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od hurvayz »

Takhle to mají ošetřené i výrobci autodiagnostik. Fake kabel jede do prvního připojení NB na internet. Třeba to je jen jeden vadný kus ze sta, podaří se. Nevěš hlavu Vítku.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Ano, ak by pomohlo odpojenie znamenalo by to nejaku chybu v SW, resp. nieco co sposobilo vytuhnutie procesora, do takej miery ze ani watchdog ho neresetol. Je na 5V vystupe VE.Direct +5V ? Ak sa pouziva VE.Direct je galavanicky oddeleny (vratane GND) ?
DanoP na vystupu VE.Direct je 6,13 VDC ( true rms měřák ) takže ta hodnota je jasná. co měřím je OK
Uživatelský avatar
ladforu
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 29, 2017 8:42 am
Reputace: 1
Lokalita: Bruntál
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bruntál

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od ladforu »

Ahoj, chtěl jsem tě poprosit, pokud by jsi se v "odpáleném" reglu hrabal a přišel jsi na něco,zda by jsi se podělil...má reklamace nedopadla úspěšně,videa včetně detailních fotografiií stejně tak popis systému,že byly připojené baterie,pojistka změřená na výstupech,vstupech,komunikaci odpovídající napětí... vše...jsem pí Sarah Wang poslal (předá technikům), tedy mé obrovské díky a čekání na odpověď.....Zkusil jsem ji napsat ještě 3 krát, no už se neozvala.... mezitím jsem koupil midnite, tak jsem ji a regly přestal řešit....tak jako tak by mě zajímalo jestli jsou opravdu úplně mrtvé. Díky a hezký večer.
Bez připojení k ds. Cca 8,6kwp (rozšiřuji průběžně) sys.napětí 60V, bat li ion 16s cca 1300Ah, el.peugeot 106 cca 40kWh, mppt regl 2xeasun 80a, 1x epever 60A, 1x midnite 200. 2x měnič čína à 4000 w (peak vyšší). Pořád ve výstavbě, pořád styl pavoučí hnízdo)
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

ladforu píše:Ahoj, chtěl jsem tě poprosit, pokud by jsi se v "odpáleném" reglu hrabal a přišel jsi na něco,zda by jsi se podělil...má reklamace nedopadla úspěšně,videa včetně detailních fotografiií stejně tak popis systému,že byly připojené baterie,pojistka změřená na výstupech,vstupech,komunikaci odpovídající napětí... vše...jsem pí Sarah Wang poslal (předá technikům), tedy mé obrovské díky a čekání na odpověď.....Zkusil jsem ji napsat ještě 3 krát, no už se neozvala.... mezitím jsem koupil midnite, tak jsem ji a regly přestal řešit....tak jako tak by mě zajímalo jestli jsou opravdu úplně mrtvé. Díky a hezký večer.
On nebude odpálený. nemělo ho co odpálit. spíše je problém ve fw odhaduji. víc nevím a netroufám si odhadnout stav.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Vitek píše:
ladforu píše:Ahoj, chtěl jsem tě poprosit, pokud by jsi se v "odpáleném" reglu hrabal a přišel jsi na něco,zda by jsi se podělil...má reklamace nedopadla úspěšně,videa včetně detailních fotografiií stejně tak popis systému,že byly připojené baterie,pojistka změřená na výstupech,vstupech,komunikaci odpovídající napětí... vše...jsem pí Sarah Wang poslal (předá technikům), tedy mé obrovské díky a čekání na odpověď.....Zkusil jsem ji napsat ještě 3 krát, no už se neozvala.... mezitím jsem koupil midnite, tak jsem ji a regly přestal řešit....tak jako tak by mě zajímalo jestli jsou opravdu úplně mrtvé. Díky a hezký večer.
On nebude odpálený. nemělo ho co odpálit. spíše je problém ve fw odhaduji. víc nevím a netroufám si odhadnout stav.
Včera jsem dost zpasil a nedozápasil. tuším že bude nutný nějaký speciální flashtool od výrobce pokud to vůbec je možné... taže jak myslím,že to je sw ztraceno mojí vinou mým upgradem!!
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Reputace: 49
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od lemra79 »

Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.

Jsi tedy přesvědčen, že to bylo přehráním SW?
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
Uživatelský avatar
ladforu
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 29, 2017 8:42 am
Reputace: 1
Lokalita: Bruntál
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bruntál

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od ladforu »

A to je tedy škoda, já si třeba jsem jistý, že u prvního (věrná kopie originálu i v barvě) došlo k přehrání fw po připojení k mob. a další den nefungoval, druhý jsem však nepřehrával má inf.display verze D a vykazuje stejný problém... nejvíc na tom mě vsak štve, že nesdělí ani nic u fangpusunu, přičemž to nebude problém, který by jsme řešili jen my a tady.... hezký slunečný den!!!
Bez připojení k ds. Cca 8,6kwp (rozšiřuji průběžně) sys.napětí 60V, bat li ion 16s cca 1300Ah, el.peugeot 106 cca 40kWh, mppt regl 2xeasun 80a, 1x epever 60A, 1x midnite 200. 2x měnič čína à 4000 w (peak vyšší). Pořád ve výstavbě, pořád styl pavoučí hnízdo)
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od diablo007 »

ladforu píše:A to je tedy škoda, já si třeba jsem jistý, že u prvního (věrná kopie originálu i v barvě) došlo k přehrání fw po připojení k mob. a další den nefungoval, druhý jsem však nepřehrával má inf.display verze D a vykazuje stejný problém... nejvíc na tom mě vsak štve, že nesdělí ani nic u fangpusunu, přičemž to nebude problém, který by jsme řešili jen my a tady.... hezký slunečný den!!!
Reklamoval jsi to?
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Jelikož nemá smysl dublovat 2 aktualní temata tak jsem část zaměřenou na muj fang po upravě přesunul do sveho tematu.

DanoP napsal...

Vrátím se k fangu, sem si celkem jistý že jsem dělal firmware upgrade toho fanga pomocí victron connect sw. to je asi vše co vím teď.
Za mě vyřešeno Fang na odpis alespon dle mých možností, ukončuji příspěvek zde ve vlákně
Este by som skusil jeden test. Zvycajne sa do procesoru nahra boot loader ktory sa aktivuje po spusteni a ked nedostane spravnu odpoved pokracuje v starte nahrateho FW. Vedel by si regulator odpojit od napajania - pripojit cez VE.Direct na PC pustit nejaky serial terminal (napr. putty) a pozriet ci po pripojeni posle regulator nejaku sekvenciu ? Myslim ze vyrobca to musi mat nejako ostrene ked zlyha update firmwaru. Este je moznost ze je tam nejaka kombinacia stlacene tlacidlo (dla) + pripojenie napajania.

Já píšu :

To zkusit mohu, ale jelikož to není muj chlebík, museli bychom společnými silami..První je na řadě autor předchozího příspěvku.
Jako odměnu nabízím bud finanční podporu ve formě 2000 kč tomu kdo to oživí.
mohu případně zajistit teamviever a přístup do mýho PC.

Tzn DanoP ukaž co v tobě je :-) pokud máš zájem. ostatní můžete následovat....

Odměna 2000 kč za to kdo to realně oživí se starým firmwarem.

Díky Vítek
Uživatelský avatar
ladforu
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 29, 2017 8:42 am
Reputace: 1
Lokalita: Bruntál
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bruntál

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od ladforu »

Odpověď na tu reklamaci....Ano, odpovědi jsem se dočkal s týdenní prodlevou nebo vůbec.... změřil jsem i napětí na všech fetech,napsal ji to a poslední odpověď byla - hi Josef,
yes ,we need more information ,
please make a short video when you test the fuse and fets,then send me the video ,
thanks


--------------------------------------------------------
Sarah Wang
Další video, asi z 5-ti různých jsem odeslal s tim,jestli je mám vypajet a zmerit samostatně, a aby byla tak laskavá a sdelila mi,proc mi jej nevymeni za jiný, když jej reklamuji po roce....pak jsem napsal asi ještě dvakrát,pak přes ali chat....a už na to víš co....abych 4 měsíce řešil pi...viny, na to nemám chuť, čas, nervy, ani náladu...(přitom člověk jsem nadmíru trpělivý, pokud vím, že to zvládnu a věřím si dost)....tohle bylo a je marný.....
Naposledy upravil(a) ladforu dne úte zář 15, 2020 12:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Bez připojení k ds. Cca 8,6kwp (rozšiřuji průběžně) sys.napětí 60V, bat li ion 16s cca 1300Ah, el.peugeot 106 cca 40kWh, mppt regl 2xeasun 80a, 1x epever 60A, 1x midnite 200. 2x měnič čína à 4000 w (peak vyšší). Pořád ve výstavbě, pořád styl pavoučí hnízdo)
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Plazivec »

Vitek píše:Za mě jsem to vyřešil pořízením nového. starý zůstává na náhradní díly.
Docela dost vysoká spotřeba těch krabiček na vyrobenou kWh. :?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek