Výhody a nevýhody využívání sluneční energie

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Výhody a nevýhody využívání sluneční energie

Příspěvek od mypower.cz »

kybos píše:
střídač_N píše: Zkusím to jinak, požádám tímto kybose, jako neutrálního a jistě zaznamenavájícího data minulého zimního údobí aby zde uvedl svou elektrickou výrobu (listopad, prosinec, ledem únor). Snad nás rozsoudí, zdali je to spíš nula, nebo denně ty dvě pračky.
Mohu dodat data za posledních 5 let, kdy funguje měření v současné podobě.

Výsledek musí každý posoudit samostatně, podle toho, jak má energeticky náročnou pračku. Na topení mi ale v těchto měsících nezůstane až na výjimky skoro nic.
Co dodat ... 128 a 144 kWh v zime u kybose je u stridace NULA. Pro me meritka (mit kybosovu FVE) obrovske kvantum energie ze ktereho bych osobne dobil baterky a chrochtal si v zime blahem, v lete by to "vsude kolem jiskrilo elektrikou". Se svou radove mensi FVE delam totez v lete (kdy si chrochtam blahem) co kybos dela v zime pac ma velkou FVE, ale o to tu nejde, a presto, u me je to kolem prosince cca 30kwh (chrochtam si mensim blahem, ale stale si chrochtam), 2017 v lednu dokonce 62kWh, FVE byla tou dobou vice vytezovana. To stale proste neni NULA.
wattstats.png
Takze typicka stridacova argumentace a zavadeni a prehaneni a zvelicovani a dost! Ja se tu chci bavit o faktech a realite a ne o nejakych dojmech a placani podobnych nesmyslu o nulach. Snad to je u stridace jen nevhodne pouzita nadsazka (spise podsazka). Ceho tim chce ale dosahnout, to mi nejak nedochazi.

:wood:

Stridac proste svou FVE na zimu vypina a pak nam tu reportuje ze to dela NULU. Takove nesmysly.

Kdo psal denně dvě pračky? To střídač mimochodem četl kde? Doměnky? Střídačovy domysly? Já psal že mám graf, kde mám dvě pračky během zimního období za den. Ne denně. Já se tak často nešpinim, abych musel prát 2 pračky denně. To taky neznamená ani 2 pračky měsíčně, ale průběžně, tak jak je potřeba a v souladu s dobrým počasím. Prostě člověk nesmí být (nechci říkat co) a pak s FVE se žádná nula nekoná, ale prostě vyjdem. Kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Výhody a nevýhody využívání sluneční energie

Příspěvek od volente »

Jestli je tam velké olovo, nebo NiCd, tak tam může být i NULA (ve spotřebě). Veškerá výroba je potřeba na udržení rozumného napětí na baterkách, vzhledem k jejich nízké účinnosti. I tak by se to mohlo brát. Já také vlastně vidím jen výrobu co leze z měniče v AC, ale nulu přes zimu určitě nemám.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Výhody a nevýhody využívání sluneční energie

Příspěvek od petrd »

"tak tam může být i NULA (ve spotřebě)"

To je fakt. momentálně mám zapojené jen 4 FV panely a jak se krátí den musím to dát každé čtyři dny dobít z DS. Za měsíc už se systém s ledničkou ani neudrží (pokud bych jej nerozšířil) v provozu, kromě odrovnaných baterek..
MarekBK
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 22, 2018 9:37 pm

Re: Výhody a nevýhody využívání sluneční energie

Příspěvek od MarekBK »

20191208_102940.jpg
kodl69 píše:umí ta hračka drážku 80cm? pokud ne, je to k ničemu. A mám ten dojem, že pokud to potká kamínek, tak je to taky v koncích... úlet a rychlá akce je tohle: https://www.youtube.com/watch?v=FBvMnvNXwQI
Na procházce jsem potkal toto. Takže se to dá i podvrtat. Pokládali asi vodu. Rozhodně to bylo metr v zemi. Trubka byla dlouhá snad 30 merů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek