Axpert

Měniče Axpert
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

ventilátory se zapínají dle zátěže, plynulou regulací.. jak jsem už několikrát psal doma bych to nechtěl.. zapneš rychlovarku a do toho myčku, 4,2 kW no a to už je srovnatelný fičák jako otevřená a zaplá horkovzdušná trouba... jsem rád že je to mimo barák a neruší mě to..... jelikož jedu poslední dobou v kombinovaným režimu tak nechávám zaplý neustále....
zdraví V.
Tom_007
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 20, 2016 4:38 pm

Re: Axpert

Příspěvek od Tom_007 »

Trochui jsem si to ještě prostudoval v různých vláknech, tak mě to trochu uklidnilo, že to řeší i ostatní. A někteří z vás mají obracené větráky. Zatím do toho nechci moc šťourat, pač je namontovaný zatím dva týdny. Navíc jsem dneska zjistil, že když je na baterce a vyplý vypínačem a zapnu vstup DS, tak fouká, i když nenabíjí. Na displayi je pouze přístup k baterii a k DS. Tak to mi je akorát takové divné.
4x poly 1100W; Epsolar 40A; Epsolar 20A; Kombiměnič Axpert PF1 24V/2000W; 24/12V systém.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Ahoj,
někteří je otáčí protože si myslí že tomu pomůžou.... nepomůžou a dle infa od výrobce se na tuto upravu nevztahuje záruka. zajistíte si totiž chlazení můstků předehřátým vzduchem. ano o nic o par stupnu a kdovi jestli, neměřil jsem to, ale rozhodně jsem o tom ani neuvažoval. to si toho axperta radči namontujte vzhuru nohama :D
zdar V.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Ventilatory jsem otocil pri vymene desky. Teplota spadla asi o 7 stupnu. Mereno na mosfetech. Ono je to trosku naopak. Chladny vzduch proudi na nejrizikovejsi soucastky a to jsou fety. Pri standartnim zapojeni se vzduch zehriva pres ty male toroidy, ktere topi imlvere.. presne jak pises, at si to kazdy da podle libosti.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Diky za vysvetleni.. Jen by me zajimalo co bylo pricinou vymeny Tve desky? Dik Vita
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Zje.al jsem si ji sam. Bouchla pri pripojeni druheho menice na "stejnych dratech". Nepouzil jsem pomale nabyti kondu. Sice jsem pripojovany menic uspesne pripojil ale druhy sem zje.al. misto tecky je pouzito pismeno b
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert

Příspěvek od Vitek »

Ok dik to mam v planu taky delat druhy pip mam objednany tzn dodelam do finale 10kw panelu a 2 paralelni stridace.... Dik nicmene nabijeni pres zarovky nebo nuzou byt klidne i vykonove odpory dokonce bych rek ze je to bezpecnejsi.. Diks.
Az to bude aktualni dam vedet zda jsem dopadl stejne jako ty. Zdravi Vita
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Vito to se ti urcite nestane. Ja jsem nekdy magnet na problemy, pozoruji. Necht se Ti daří!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Bydliště: Vychod SK

Re: Axpert

Příspěvek od rege »

co sa stane ak bude mat axpert na PV vstupe pripojenych viac panelov (vyssi vykon) ako je jeho max? dokaze to ukocirovat alebo sa hodi do chyby?
rva
Příspěvky: 3521
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert

Příspěvek od rva »

Pokud panely nikdy nepřekročí max. proud Axpertu (třeba proto, že jsou rozhozeny na východ a na západ), tak se nestane nic. Pokud ale někdy budou dávat vyšší výkon, než je Axpert schopen zpracovat, tak je Axpert odpojí a znovu připojí a začne je postupně zatěžovat až na svůj max. proud, na kterém zůstane. Ale i tak si to člověk musí rozmyslet, protože panely jsou připojeny uvnitř Axperta přes dvojici relé 12V 70A a při přetížejí se tato relé rozepínají při plném proudu a hrozí opálení kontaktů. Tato relé totiž jinak slouží k tomu, aby odpojovala panely večer a připojovala ráno, kdy je proud nepatrný.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Ahoj. Kdo tady má Wifi box k axpertu? Nějak mě neposílá data na portál, chtěl bych si to sním ověřit. Díky
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Dneska sem nahodil 5048MK a abych nemusel ťukat přes displej spojil sem se přes bluetooth ve watchpower sice komunikuje na bázi že si info z měniče načte ale když chci udělat jakoukoliv změnu v nastavení tak se program odpojí a změnu samozřejmě neprovede
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Axpert

Příspěvek od xmasin »

Jakou máš verzi FW v měniči a jakou verzi programu? Já mám Watchpower 1.0.0 a FW v Axpertu aktuálně nezjistím, ale mně pro změnu dělal to, že při pokusu o změnu některých parametrů program úplně spadnul.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Mám verzi 1.0.0.0 a vše funguje i nastavení přes mobil.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Ona jiná verze než 1.0.0.0. není takže máme všichni stejnou. Soft v axpertovi sem se nedíval jestli by se dal aktualizovat ale není ani měsíc starý tak je předpoklad že to nebude moc starej soft
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

To ti pada v mobilu nebo na notesu? Me to jde na obojem. A kablík jsi nezkoušel?
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert

Příspěvek od diablo007 »

Na mobilu. Teď sem něco měnil ručně a najednou to začalo fungovat i přes mobil z programu tak to půjdu pak zkusit jen z mobilu a uvidim
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert

Příspěvek od hurvayz »

Ptal jsem výrobce, proč tam nedal i wifi modul, přeci jenom stát 5 metrů od meniče je jako stát u něj. No pren na to není místo ve škatuli :D
Poslal jswm mu odkaz na modul 1x1cm co umí vše potřebné.. tím naše komunikace utichla.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
vasule
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 02, 2019 12:53 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Axpert

Příspěvek od vasule »

Nemáte někdo návod v českém jazyce pro Kombi měnič Axpert VM III 48V 5000W PF1?
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Axpert

Příspěvek od mobilik »

Na nete je dostupný na WM II a na 90% to sedí. Niesu Tam akurát tie nove položky na logovanie a nastavenie čase a dátumu...
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek