Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Roger píše:Je to uzus, no treba ve smlouvach na dalku podle par.52 a nasl, tedy vratis zbozi pri uzavreni smlouvy na dalku, tam to myslim je vyslovne uvedene.

Ja v klidu jsem, jen rikam, ze chtit vsechno TED A HNED neni z meho pohledu koser, to je spis ten neklid, proto si lidi berou pujcky, hypo atp. A i ne vraceni penez je nutny nejaky technologicky cas, ber to jako fakt. Ostatne i na dane mas min. 3 mesice na spocitani a zaplaceni :-) a i na odvod socialniho a zdravotniho mas 25 dnu atp...

Takze mesic je dle meho v pohode. I kdyz ty muzes mit jiny nazor a kde se prehazujou miliony a miliardy, tak by me mesic take sra...
Zaprve nevim ze bychom si potykali, zadruhe vubec nevite jaka situace a jak dlouho trvalo vraceni v mem pripade vypovedi z najmu, ale vypadate, jako by jste to vedel naprosto presne. Nicmene o tom tu rec nebyla (o delce splatnosti preplatku). O cem byla rec v predchozich prispevcich tykajicich se bytoveho druzstva? O tom, ze se obcas zamestnanec soukrome firmy (obvykle kdyz pred tim byl ve statni sprave odkud odesel a presel do soukrome firmy a jeste z toho urednickeho pindani az tak nevypadnul) pokousi na cloveka pusobit dojmem urednika, protoze vetsina obcanu je z uredniku priposranych a tak obcas sklapne a drzi hubicku. Tim bytovym druzstvem jsem chtel prikladem uvest to, ze ani na CEZu nejsou urednici ale zamestnanci soukrome spolecnosti. Tot cele. Hezky den.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Netiketa rika, ze lidem vystupujicim pod nickem se NEVYKA. Nikde tu nevystupujete pod plnym jmenem tak proto tykam.
Ja vam rozumim, ale dal jste zkratka nevhodny priklad.

S "uredniky" cezu mam zkusenosti, spise je lituji. Ale vybrali si to sami. Kdo myslite ze je cepuje? To je politika jak to management nastavi, zamestnanci prece nebudou svine ze sveho vlastniho rozhodnuti.

Pravda o vasem najmu nevime nic, myslel jsem ze u SBD ale je clensky vztah ne? Obecne vam poradim: dejte pisemnpu vyzvu a rozumny cas. To funguje. Rvat na nekoho se drive nebo pozdeji otoci proti me. A rvat na zenskou neni zas takove hrdinstvi :-) byt by to byla sebevetsi urednicka svi.e. Ja na ne jdu sofistikovane.

Takze pojdme resit, jak na uredniky at nejsme OT a neresme nevrazivost ze jeden ma a druhy nema nejaky bonus...

Ohledem topicu se domnivam ze zpoplatneni neplati pro nepodnikatele. Je muj dojem mylny?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od gupa »

Já nevím. Když se provádí úhrada, vyučtování a přeplácí se, v momentě přeplatku je povinný částku vrátit ihned pokud taková skutečnost vrátit přeplatek nastala a pokud nemá takovou věc vyřešenou smluvně. Hodně lidí zkouší jen ze své pohodlnosti a dávám adminovi v tomto zapravdu, že pokud někdo vidí, že může problém s vrácením peněz vyřešit ihned a navíc je druhej z daleka, tak je to mimořádné, ale odvolává se na pracovní dobu, takový člověk nemá v takové práci co dělat, protože si neplní pracovní povinosti jak má uvedené v pracovní smlouvě, a tím je třeba administrativa a učetní pro byty.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

A co je to ihned? ze zakona do 3 dnu? a netusim kde je stanoveno, ze preplatek se vraci IHNED:-) ja na nej letos cekal 1,5 mesice :-) a kdy je prplatek splatny, dohledej mi pravni upravu kdyz jsi tak chytry, pokud je opravdu ihned jak tvrdis, mam narok na zakonny urok z prodleni :-) ja jsem tu zakonnou upravu v pripade vracni penez za vracene zbozi tedy dodal :


§ 53 (10) Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle
odstavce 7, má dodavatel právo pouze na náhradu skutečně vynaložených
nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit
spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od
odstoupení.


Sranda je ze od ODSTOUPENI, ne od vraceni zbozi :)


A kdyz to nezavinil, proc by mel skakat jak nejaky vopruz piska? Asi jste nezazili ze vas obtezuje vopruz co vam neco chybne zasle na ucet a pak vas otrauje aby na vase naklady jste mu to sel vracet :-) vse ma 2 strany. A zakony na to pamatuji.

Uz vidim vopruza jak me zaloje, kdyz mu reknu, ze mu to do mesice vratim. Jasne, ja take veci co muzu vyresit do 2 minut udelam hned. To ale neznamena, kdyz na me vopruz bude drzy, ze mu nereknu, at si da pisemnou zadost :-)

Vono je vubec divne, kdyz nekdo resi ze je zdaleka, copak m obstavene ucty a je v exekuci? Bankovni prevod trva v teto republice realne 1,5 az 24 hodin :-)
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od gupa »

Mluvím o přeplatku, ne vrácení peněz za zboží!
Když dojdu do obchodu a platím 50 a dávám 100, jako přeplatek je mi ihned vráceno 50 do sta.

Jestliže něco platím dle smlouvy, což zdůrazňuji, tak podle většinou písemné smlouvy např. přeplatek plynu mi chodí do měsíce, ale nedoplatek mi dojde ihned, ale do 14 dnů ho chce doplatit plynárna. Přitom tě může dle smlouvy např. RWE bezproblémů spamovat obchodními nabídkami, musíš jim dodat kontaktní údaje, mohou tě prostě mít pod drobnohledem, protože jsme asi všichni co potřebujem plyn xindli. Takže toliko k Váženosti zákazníka co potřebuje např. plyn, doufám žes pochopil.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

IHNED znamena, ze kdyz je ve smlouve napsano, ze se preplatek vraci do tehdy a do tehdy a je splatny do tehdy a do tehdy, tak ani o den navic a zadne uredni dny zadne ucintane line lemrovite spocene smradlave baby z kanclu nejake priblble nenazrane firmy me v tu chvili nezajimaji. A tim konci diskuze na tema bytovych zalezitosti a prechazi zpet na zpoplatneni ostrovnich systemu. Je to dostatecne srozumitelne napsano? :hell:

Ad vopruz: pokud mate zajem o ban na zdejsim foru, klidne pokracujte. Nemam nic proti.
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od honzaL »

ČEZ to teď ještě zdokonalil. Podle vlastních pravidel vám přeplatek započítá jako zálohu na další období. Já již 2 roky neplatím zálohy, protože se zavedením FVE mi vždy mají polovinu zaplaceného vrátit. Kéž by to tak šlo i další rok. To už bych ale musel mít spotřebu opravdu 0 a šlo by jen o paušály za jistič a služby.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od joseff »

Ano, pokud si o vraceni preplatku vylozene nepozadas, tak ti ho zapocitaji do plateb zaloh na dalsi obdobi. Takze resenim je pozadat o vraceni preplatku (neni duvod jim ho nechavat i na dalsi obdobi - jedine ze by platili slusny urok). Zaroven by sis taky mohl zalohy snizit - radeji to prepisknout a snizit vice a pak po skonceni zuctovaciho obdobi doplatlit nez preplacet - takto jim vlastne spousta lidi poskytuje velmi zajimavou bezurocnou pujcku:)!
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

1/ urok skutecne nekteri vyplaceji :-)
2/ CEZ resp. Kazdy distributor bonzuje, udaje kazdeho pripojence bonzuje dokonce i Ceske televizi (de zakona!)
3/ ted odhalili marihuana farmu, diky udajne 10 nasobnemu odberu proudu udajne, takze bonzuji udaje pripojence i nekam jinam! Ze by na OTE?

Ps: joseff pokud nekdo na to neprijde sam, myslim ze zaslouzi podojit ;-)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

gupa píše:Mluvím o přeplatku, ne vrácení peněz za zboží!
Když dojdu do obchodu a platím 50 a dávám 100, jako přeplatek je mi ihned vráceno 50 do sta.

Jestliže něco platím dle smlouvy, což zdůrazňuji, tak podle většinou písemné smlouvy např. přeplatek plynu mi chodí do měsíce, ale nedoplatek mi dojde ihned, ale do 14 dnů ho chce doplatit plynárna. Přitom tě může dle smlouvy např. RWE bezproblémů spamovat obchodními nabídkami, musíš jim dodat kontaktní údaje, mohou tě prostě mít pod drobnohledem, protože jsme asi všichni co potřebujem plyn xindli. Takže toliko k Váženosti zákazníka co potřebuje např. plyn, doufám žes pochopil.
Jsem si na 99% jist, ze seuhlas se spamovanim muzes kdykoliv odvolat ;-) a na 98% jsi ho nemusel udilet. Jsem rad, ze jsme se shodli, ze preplatek ti chodi do mesice :-) stejne tak i nedoplatek ja zaplatim do mesice. Odpojit me do mesice na 90% nemohou a prestoze treba fosa ma sjednanu pokutu 300,- tak prakticky to neuplatnuje, nikomu to nevyfakturovali zatim.

A me vyjadreni se tykalo situace: prijde osoba a zacne na me hned (bez dalsiho) rvat ze mu to vyplatim ted a hned a basta. Takoveho bych s usmevem odkazal na pisemnou zadost, a pokud se mu to nelibi, at me da k soudu :-) projel by to!!! V podstate vubec kasu bych byt urednikem zrusil a vyplacel pouze bezhotovostne :-)

Pokud bych sam neco opomnel anebo porusil spatnost ci smlouvu, situace je uplne jina, nez ke ktere jsem se vyjadroval. Je treba videt vec objektivne.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od joseff »

Roger píše:Ps: joseff pokud nekdo na to neprijde sam, myslim ze zaslouzi podojit ;-)
Tak s timto teda nesouhlasim - nikdo nevi a ani nemuze vedet a sledovat vsechno - a tak nekdo vi a povi a jiny nevi - ale rozhodne si nemyslim (a nikomu to nepreju), ze by mel zaslouzit podojit.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Neni to snad napsane na vyuctovani? Jestli nekdo nemuze sledovat ani to ... :-) jsme narod hospodskych kritiku (Svejku), ale na zmenu (mysleni) jsme konzervativni :-)
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od gupa »

Změna nelze. Konzervativní a myšlení o realitě není špatný. Pokud k věci. Nic není zadarmo. Pokud lze něco s výhodou těžit, každýho to zajímá jak urvat. Vemme si komoditu elektřinu a energetické společnosti. Lithium a jeho těžba a hlavně cena. Měď, ocel. Recyklace, dříve si pamatuji smeťáky plné všeho, čekám kdy naně najedou novodobí recyklátoři a ty haldy znovu protřepou a proberou, zpeněží. Nejvíce ale v brzké budoucnosti očekávám situaci, kdy Čína přestane vyvážet, protože podle zvyšující úrovně uvnitř Číny roste i poptávka po zboží a tak se skokem staneme opět rozvojovým území, protože EU obchod je prodovozový. A takové zpoplatnění toho, že existuje ostrov? Otázkou času, poslanci otevřou šuplík, vezmou si antabus, popřemýšlí jak použití kondom a dají hlas čemukoli, z čeho do korita poteče aby bylo co podělit. Taková je realita.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

A jak bys to chtel merit? Vse je otazkou casu, i konec sveta, u zpoplatneni solar.ostrovu ale neexistuje model. Jak chces donutit nekoho aby si namontoval hodiny? A zpoplatnene uz to je clem a Dph na panely a dalsi material. A co v budoucnu protlaci lobisti zalezi JEN na nas ovcanech.
A solarni panel, ktery by ohrozil klasiku a cez, zatim neexistuje v realu. Zajimalo by me, jestli jde (v dohlednem horizontu rekneme 20 let) vyrobit. Udajne ma NASA nebo NSA? Nejakou opci, ze nejde zapatentovat panel s ucinnosti vyssi jak 20%.

Ale zase, vite kolik splodin a jedu se vyprodukuje na vyrobu jednoho panelu?
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od milhaus »

Dle info ERU , mohl být v novele , kterou dnes schvalovala vláda , vyjmut odstavec o poplatcích z ostrovů...
dle toho co právě pročítám to tam zůstalo : hlava 6,pargraf 28,odstav.4c...
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=1121&CT1=0

ale snížili to , tedy zastropovali na 495kč za MWh :roll:

to je ta horší zpráva,
ta lepší že ERU nemůže jako kontrolní orgán v energetice udělit pokutu nelicencovanému člověku(firmě)pouze tomu kdo má licenci a to až 100tis :yes:
Měl jsem během týdne 2 tel hovory asi 20 min s paní s ERU ( volala mi paní na základě dotazu zda jsem povinen platit)
Výsledek je že platit bychom měli (ostrovníci) , ale nic vám nehrozí...pokud to distributorvi nebudete hlásit.
licenci na ostrov tady nemá asi nikdo předpokládám ;)
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Takze paskvil. Kde neni sankce, tak je zakon na kocku. A mel jsi i hovor s poslancema?
Ja nemohu vedet, zda ten odstavec se nema tykat nekoho kdo licncovan je anebo jak to zakonodarce (da se doledat, kdo tento odstavec pridal?) myslel? Takze tezko mohu bez znalosti veci spamovat odpovedne osoby
Mirek
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 29, 2011 5:42 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Mirek »

Tedy,pokud se někomu nelíbil poplatek 7,56 Kč za MWh, bude jistě nadšen od roku 2014,kdy zaplatí za to že si vyrábí elektřinu sám 495 Kč/MWh. Prý jde ZASE o chybu, http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=788225 Kdo má ale na takové "chybě" zájem je všem asi jasné. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jaromír Bednář
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm
Reputace: -54

Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Roger »

Ne tak zhurta:

Ministerstvo: Napravujeme, co dřív bylo špatně

Insider cituje i vyjádření navrhovatele zákona, ministerstva průmyslu a obchodu. Ministerstvo tvrdí, že poplatky od výrobců, kteří svou elektřinu sami spotřebovali, požadovaly i dosavadní normy. "Tento požadavek obsahuje stanovisko Energetického regulačního úřadu z roku 2011," uvedl mluvčí úřadu Filip Matys. Poplatky se však neplatily a nový zákon prostě přidal nové paragrafy, které by je umožnily vymoci.

Rozdíl je i v tom, že stát dosud podporoval všechny obnovitelné zdroje a poplatek si mohl strhávat z vyplacené podpory. Zdroje zapojené po Novém roce 2014 však nebudou mít na podporu nárok.


Takze je to sice paskvil, ale lepsi nez nic, tem kdo pobiraji podporu tim cast seberou a vam ostrovnikum nemaji z ceho sebrat ba ani vymerit :-)

Jo a tech 7,56 Kc plus Dph / MWh plati logicky hlavne ti kteri jsou pripojeni k DS, je to na kalkulacce eru i na fakture... Dneska jsem na to koukal.
Atrey

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od Atrey »

Tak uz konecne, samozrejme, diky placenym trollum a chytlavym blbeckum, se povedlo ukazat na novy nebezpecny, nehlidany smer - solarni ostrovy (proc nebezpecny je vsem samozrejme jasne - nedaneny).
Jelikoz jsem bohuzel, mel cest tento trend sledovat jiz po nekolikate - dobre Vam tak.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zpoplatnění energie z ostrovních systémů

Příspěvek od mypower.cz »

Atrey píše:Tak uz konecne, samozrejme, diky placenym trollum a chytlavym blbeckum, se povedlo ukazat na novy nebezpecny, nehlidany smer - solarni ostrovy (proc nebezpecny je vsem samozrejme jasne - nedaneny).
Jelikoz jsem bohuzel, mel cest tento trend sledovat jiz po nekolikate - dobre Vam tak.
Jizda na kole a pestovani vlastnich brambor je take nebezpecny smer (proc nebezpecny je vsem samozrejme jasne - nedaneny). Jsem v klidu :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek