Prvotní nastavení INVERTER King 3kW PAR-A s Pylontech UP2500

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
bubulin
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 01, 2022 7:46 pm

Prvotní nastavení INVERTER King 3kW PAR-A s Pylontech UP2500

Příspěvek od bubulin »

Dobrý den,
zapojil jsem INVERTER King 3kW PAR-A (byl mi prodán jako Axpert King 24V 3000W PF1) k baterce Pylontech UP2500 a po zapnutí baterie měnič ihned startuje bez ohledu na stisk tlačítka on/off (podivné). Po odpočtu se rozsvítí displej a několik sekund foukají ventilátory a jsem schopen se dostat do nastavení. Po pár sekundách se vypne baterie na chybu podle LEDek Charge MOS OFF (LED Protection a první zelená SOC). Vysvětlení v návodu Pylontechu je Possible reason" charging over current; Over voltage. Při vypnutí baterie se vypne i Axpert (přestože má na vstupu AC napětí z DS) a jakmile se baterie znovu dostane ze stavu Protection, měnič opět začne startovat. Beterie je podle SOC LEDky plná. Za těch pár sekund fungování jsem měnič zkusil nastavit na typ baterie Pyl i USE (parametr 02) a chování je stejné. Panely nemám ještě připojeny, AC vstup ano, AC výstup z měniče je odpojen.
Bohužel, za těch pár sekund fungování měniče mám problém zkontrolovat/nastavit parametry, ale vypadá to, že vše je na defaultních hodnotách, např. nabíjecí proud 30A, což by baterie měla zvládat.
Baterie je podle LED plná, je nová, ale rok výroby byl před 2 roky (netuším, zda/jak ji prodejce udržoval v kondici).
Máte nějakou radu/nápad, jak zprovoznit zapojení, nebo jak diagnostikovat, kde je problém? Bohužel, 2 AGM akumulátory 12V nemám k dispozici, abych je připojil k měniči a alespoň ověřil, že měnič je v pořádku a zkontroloval/nastavil parametry. Díky za každou zkušenost.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Prvotní nastavení INVERTER King 3kW PAR-A s Pylontech UP

Příspěvek od Soban »

Je to normální chování axpertů a jejich klonů, jak je na nějakém vstupu napětí tak se zapne na nabíjení baterky a protože je většinou default nastavená na olovo tak je na baterce velké napětí (28.2V) a BMS ji odpojí.....

Takže pokud ten pylontech je skutečně nabytý tak od měniče odpoj všechny přívody tj jak z DS 230V tak panely, prostě k měniči připoj pouze baterku.

Pak měnič zapni, zapnout by měl jít, a pak třeba nastavit jako baterku USE a v dalších parametrech nastavit správné napětí čili bulk 27.6V a float 26.8V a mělo by to fungovat.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek