Zastropování cen na SPOTu

Nezařaditelné
remykczech
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 07, 2022 2:41 pm
Lokalita: okolí Brna

Zastropování cen na SPOTu

Příspěvek od remykczech »

Zdravím,

Změnou na zastropované ceny mi Armex poslal změnu smlouvy ze SPOTu na Fix, Fix je na 5kč (bez DPH) zastropovaným státem, ovšem na SPOTu jsou ceny okolo 2-3kč a osobně si ani nemyslím, že by průměrná cena přes zimu šla přes 5kč.

Je někdo v podobné situaci, kdy mu SPOT změnili na daný FIX? Můj dotaz zní, zda na cenový limit 5kč platí i na SPOTu, nevidím důvod platit 6kč permanentně, když se silovka pohybuje okolo těch 2-3kč.

Doufám že zde tento dotaz nevadí :)
Děkuji
Tabulka LiFePO4 nkon.nl
// Aktualizovano 18.4.2024

MUST 5kW/48v PV1800 VHM
6,4kWh LiFePO4
3,4kWp 3s3p
sisdale
Příspěvky: 272
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Zastropování cen na SPOTu

Příspěvek od sisdale »

Nejsem v podobne situaci, ale prijde mi jako by Armex chtel proste co nejvice vydelavat. Slysel jsem reci, ze ERU bude proverovat a kontrolovat zpusob jakym dodavatel saje od statu kompenzace za drazsi nakoupenou energii . Vzhledem k tomu co ERU predvadel pri schvalovani velko-vykonovych FVE, tak mam pocit, ze budeme svedky novodobeho nejvetsiho tunelu v nasi bananove republice.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde