Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Zdravím vás,
dnes se stalo, že baterie H2x4 moduly se nabila na 100% (to už je divné, obvykle to je 98%) někdy kolem 10:58 a teď ve 23:00 má stále 100%. I přesto, že min 25% se jistě spotřebovalo. Na BMS status led trvale modře svítí a ledky kapacity střídavě blikaj jedna po druhé od zdola nahoru.
Podle návodu je to asi tzv. floating charging.
To je nějaký problém ? Co s tím mám dělat.
Díky všem
Zdeněk
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od Zdenek Vojc »

bat.png
Zjistil jsem, že včera skokově narostlo napětí na baterii na 418,5V. Od té doby se chová jak popisuji v předešlém příspěvku.
Ráno již ledky na BSM ukazují standardní vybíjení. Ale SOC je na 98% i přesto, že musí být na cca. 60%. Zapnul jsem
800W spotřebič a vybíjím baterii. Teď je SOC 92%, napětí baterie je 394V a nabíjí se 300W.
Dá se nějak resetovat ten SOC údaj, který je evidentně mimo?
Na obrázku je graf napětí baterie.
danidani
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 16, 2021 3:23 pm

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od danidani »

Jak to dopadlo?
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Srovnalo se to samo.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od tomas »

Já jsem nedávno vyměnil BMS při cca 90% nabití. Nové BMS Pylontech H2 mají výchozí stav 40%, takže nová BMS ukazovala 40% a po několika dnech a cyklech to přepočítala.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Pepajosef
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 17, 2024 11:51 am
Lokalita: Mladá Boleslav
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 6.66
Kapacita baterie [kWh]: 7.1
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od Pepajosef »

Dobrý den chtěl bych se zeptat už nějaký cas mam problém s bateriemi pilontech H2 mám tam teď zapojené dva kusy tedy 7,2 kW baterie se sice nabije na 100%, ale když se koukám kolik se z ní vybije a kolik se do ní nabije tak je to kolem jedné kilowatty. Měl jsem zapojené čtyři baterie ale dělalo to problém nenabylo se do nich a nevybralo se z nich tolik kW kolik by mělo. tak jsem postupně odpojoval a zjistil jsem které dvě to dělají. Tyto dvě byly původní já jsem si dokoupil ještě další dvě a ty se úplně v pohodě dobíjí a vybíjí na cirka 6.1kw tak jsem ponechal na střídači ty původní dva bloky A zatím se nedaří první den se to dobylo jenom na 25% a pak balancovalo jednou amperou pak se ukončilo nabíjení nějakou dobu stojí kleste napětí a opět se začne dobíjet a taktéž dokola. Druhý den už to vylezlo až na 100%, ale byl to skokový nárůst zvedalo se napětí ale do baterky nemohlo přitéct tolik energie byla tam zhruba 1 az 1.5 kW nedokážu přesně změřit kolik tam bylo ale zhruba takto.
nevíte čím to je způsobeno. Přijde mi že jsou baterie vadné děkuji moc za pomoc
pave69
Příspěvky: 49
Registrován: ned čer 26, 2022 9:27 pm

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od pave69 »

Můj osobní názor je, že ty moduly nejsou stejně nabité - tj. jsou rozbalancované. Najdi si na fóru, co s tím. Jednoduše řečeno, je potřeba je všechny nabít na stejný level a pak je dát dohromady. Nebo prostě pořád opakovat nabíjení a vybíjení a any se časem srovnají. Ale "časem" můžou být týdny.
Pepajosef
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 17, 2024 11:51 am
Lokalita: Mladá Boleslav
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 6.66
Kapacita baterie [kWh]: 7.1
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pylontech H2 vs Goodwe ET 10kw

Příspěvek od Pepajosef »

Děkuji já jsem právě vše zkoušel a nic nepomohlo vyzkoušel jsem i to co se psalo jak stávající moduly to u mě znamená ty dva dobré nechat vybité třeba na 40% aby ten dalším modul se mohl nabíjet a sledovat až se ukončí nabíjení tak by měl být ten třetí modul nabity. Nepomohlo to nabíjení se ukončilo po necelých pěti minutach.nabíjelo to dvouma pak jednou ampérou a konec to jsem udělal s oběma moduly a to samé tak jsem je dal zpět dohromady a dělají toto přiložím fotografii. takže opravdu nevím co už vyzkoušet. Kdyby někdo věděl tak děkuji mockrát.[ A ještě kdyby se tu někdo našel kdo je dobrý v oboru chtěl bych udělat ještě jednu elektrárnu už mám nakoupené komponenty jenom bych potřeboval někoho rozumného kdo by mi s tím poradil a pomohl nejsem totiž elektrikář praci a vse zaplatim to je samozrejme.dekuji mockrat.
Přílohy
H2 .7.2kw
H2 .7.2kw

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek