prostor k diskusi, bazar a nováčci

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od cipis »

To není striktní přístup, protože to není záruka, ale odpovědnost za skryté vady.
Pokud jsou s věcí nějaké problémy, musí se to vyjmenovat při prodeji, potom to kupující kupuje s těmito vadami/potencionálními problémy a nemůže si na ně stěžovat. Pokud tam prodávající nic nenapíše, tak se má za to, že je věc bez vad.
Ale jak jsem psal, je to otázka ceny a případné formulace "jak leží a běží". Těch možností je více (viz. jak AAA prodávaly soubor náhradních dílů místo auta), jak defacto odrbat kupujícího, nicméně předpokládám, že v rámci komunity si podrazy dělat nechceme a rejžovat také ne.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od PetrDubi »

Co se týká té registrace, tak se holt všude asi začalo hromadit násobně víc lidí, kteří chtějí FV s dotací, ale poradit (a zkontrolovat nabídky) zadarmo od někoho, kdo tomu rozumí a kdo na ně nekašle jako firmy. Správné by v takovém případě bylo zaplatit za to nezávislému odborníkovi, ale to se samozřejmě nikomu nechce.. Pravdou je, že třeba při sjednávání hypotéky nebo jejím refinancování mi takový člověk zajistil nejhlepší a nejméně problémové služby a po tom co jsem viděl jednání zástupců bank jsem ještě rád zaplatil takovému člověku za jeho služby pár tisícovek - pokaždé se mi to vrátilo.
Jinak díky za to objasnění těch registračních emailů, že se rozjedou až takovéhle podvody mě nenapadlo..

Jinak k těm údajům v bazaru, co tam udělat pro založení nového vlákna formulář a ten bude mít políčka místo a cena bez jejichž vyplnění nepůjde vlákno založit? Mohlo by to pomoct..

Co se týká archivu, tak co teda udělat místo přesunu automatické zamykání po určité době od posledního příspěvku (s možností ručního zamknutí nebo odemknutí pro majitele inzerátu) a změnou ikony u zamknutých inzerátů?
A udělat automatické mazání po 10 letech od zamknutí - to už by mělo stačit asi všem, kdo v tom chtějí něco vyhledávat i na to, aby se dalo zjistit jestli to není opakovaný prodej.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od cipis »

Jo, a když už jsme u těch návrhů, tak navrhuji vypnout reputační systém.
Dnes a včera tu řádil uživatel sitra a cvakal mínusy jak černá ruka, aniž by ta kritika byla konstruktivní.
Nebo přinejmenším udělat komentář povinný, s nějakým minimálním počtem znaků, prostě aby to bylo konstruktivní.

Ad políčko s cenou, to bude fungovat u jedné položky, ne u více věcí, a asi nechceme u jednoho uživatele třeba deset vláken jednotlivě.

Ad rady dotačníkům - buď budeme držet striktně linii, tudíž mazat, anebo se necháme prodat a na takové dotazy budeme odpovídat, až dotyčný zaplatí min. 500 Kč na chod fóra :D
A jsme zpátky u debaty o vstupním příspěvku. To jsem tam tehdy nestihl nějak napsat, ale nemyslím si, že by třeba stovka odradila někoho, kdo se o to chce a bude zajímat. A že to odradí někoho, kdo se zeptá na dvě tři věci, a pak ani nepošle fotky svojí elektrárny, tak mi vadit rozhodně nebude. A rozhodně by to odfiltrovalo spoustu těch dotačníků.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od bublich »

Navrhuji vypracovat ceník rad. :D
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od PetrDubi »

bublich:
Myslíš něco jako lehká odpověď za 300, středně těžká za 600, těžká za 1000 a odpověď na blbou otázku za 2000? :D
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od fugas »

Znovu navrhuji registrační formulář. Jako se zaškrtává že nejsem robot. Takže body pod sebou, které budou tvořit jasné a závazné prohlášení nově příchozího uživatele. To vše nakonec potvrdí kolonkou o seznámení s pravidly. Dá se do toho zahrnout i vše užitečné co tu navrhujete. Pokud někdo zaškrtne že se chystá, nebo provozuje svépomocí ostrovní systém a hned pod tím zaškrtne, že nebude realizovat pomocí firmy, snad to většinu problémů odfiltruje. Průměrně inteligentnímu člověku musí být přeci jasné, že po takovéto registraci tady nemůže shánět dotaci, ani firmu.
Bazar souhlasím po například čtrnácti dnech. Protože kdo má mezi prvními pěti příspěvky nabídku v bazaru, evidentně se zaregistroval kvůli tomu. Pokud má oravdu zájem o fórum, myslím že vydrží po dobu té lhůty inzerovat jinde, pokud potřebuje něco spěšně prodat.
Jak se bude situace na trhu zhoršovat, bude přibývat zájemců o FVE a za chvíli bude úvodní strana nacpaná tématy "nováčků", kteří ale o svém systému nic vědět nechtějí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
vanilka
Příspěvky: 259
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od vanilka »

Čím více podmínek / pravidel / předpisů, tím větší pravděpodobnost jejich obcházení, ať už vědomého či nevědomého. Čím jednodušší systém, tím čitelnější pro uživatele a snázeji administrovatelný pro admina.

- Po registraci přístup jen do základních sekcí, odbornější sekce či bazar přístupné až po příspěvku na chod fóra.

- Reputační systém jen do plusu. Možnost ohodnotit přínosný příspěvek je užitečná a zamezí se tím mstivým reakcím.

- Co se nevyvíjí, je odsouzeno k zániku. Proto bych si položil otázku, zda to urputné bránění se "dotačníkům" má v dnešní době stále smysl. Dotace zkrátka byly, jsou a s ohledem na energetickou situaci jich pravděpodobně bude ještě víc. To, že si někdo postaví FVE s dotací paradoxně poškodí spíše jeho samotného než tohle fórum. Jeden z důležitých přínosů diskuzních fór je jejich edukativní účinek. To, že si někdo postaví FVE na dotaci, ještě neznamená, že nemůže přinést přínosné informace a přispět celé komunitě. Všichni jsme nakonec na jedné lodi, tak proč nesjednotit ;-) .
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od fugas »

Pak bych se silně obával, že se tu z toho velmi rychle stane dotačně firemní pavlač. Rád si přečtu, kdo se v čem šťourá, nebo okopíruji skvělý nápad. Takhle bude z fóra kutilů a podobných brouků, obchodní prostředí. Tyhle lidi sem táhne pocit přítomnosti erudice. Myslí si že je tu někdo vytáhne z bezmocné nevědomosti v touze ušetřit, ne něco vytvořit. Myslím že to sem nepatří. A upřimně, já rozhodně nehodlám jakoukoliv formou podporovat prostředí, kde špekulanti budou diskutovat o dotacích a firmách. Bude z toho FB. Reputace bych vůbec neřešil. Kdo dá plus, jednoduše souhlasí. Kdo neodůvodní mínus, prokazuje se přede mnou jako vzteklé dítě, které nemá argumenty a jen si uleví jediným pro něj dostupným prostředkem. Nemám důvod se tím zabývat nebo to dokonce brát vážně.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od bublich »

PetrDubi píše:bublich:
Myslíš něco jako lehká odpověď za 300, středně těžká za 600, těžká za 1000 a odpověď na blbou otázku za 2000? :D
Jo,kdysi jsem to viděl někde na dveřích kanceláře,pobavilo.Také by se daly ještě aplikovat násobky za reputaci či rychlost. :mrgreen:
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od PetrDubi »

vanilka:
No jo, ale pokud sem chceš pustit všechny, tak by se muselo přísně zakázat žádost o posouzení nabídek od fiem a žádost o pomoc se zprovozněním nebo opravou či nastavení špatně fungující fv nainstalované firmou a všechny takové dotazy bez milosti mazat a uživateli dát na týden ban, protože takové dotazy (a ke všemu pokládané stále dokola) nikomu ze stávajících uživatelů nepomůže.
Akorát když tyhle dva typy příspěvků tu nebudou, tak je to tu pro minimálně 90% těch lidí zbytečné ;)

Já se třeba občas kouknu na solarforum a tam to jsou asi nejčastější dotazy nováčků (a ještě jak prodávat elektřinu).

Když se podíváš jinam (třeba fórum na tzb-info), tak tam jede zase hlavně (podle nadpisů) posouzení nabídek, problémy fv od firem které nekomunikují a kterou firmu si vybrat...

Nevím kdo by chtěl, aby se to tu zvrhnulo v tohle, ale já osobně ne.

A pokud už bych sem někoho s dotační elektrárnou pustil, tak lidi, kteří si to udělali sami a vyřídili si k tomu i papíry (samozřejmě kromě projektu) - i takový existují a pokud pominu dotace, tak mám k takovému člověku respekt. Ale pokud by se z toho měla stát podpora zdarma pro zákazníky firem a poradna pro kontrolu nabídek, tak já osobně bych musel přehodnotit další podporu fóra.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od lzahradil »

Bazar
JirkaK píše: Nestála by za zvážení další možnost, a to vlákna s ukončenou platností zamykat? Jednak by se už neměly šanci dostat nahoru mezi aktivní vlákna a jednak by je šlo jasně odlišit podle jiné ikonky :).
Dobrý nápad. Eliminuje se tím např i to, že do starého inzerátu nový prodávající vloží info že prodává totéž a tím oživí roky staré téma místo toho aby si založil své.

Jsem pro variantu inzeráty nemazat ale po určité době neaktivity jej dát do zamknutého stavu.

Registrace
fugas píše: Znovu navrhuji registrační formulář. Jako se zaškrtává že nejsem robot. Takže body pod sebou, které budou tvořit jasné a závazné prohlášení nově příchozího uživatele. To vše nakonec potvrdí kolonkou o seznámení s pravidly. Dá se do toho zahrnout i vše užitečné co tu navrhujete. Pokud někdo zaškrtne že se chystá, nebo provozuje svépomocí ostrovní systém a hned pod tím zaškrtne, že nebude realizovat pomocí firmy, snad to většinu problémů odfiltruje. Průměrně inteligentnímu člověku musí být přeci jasné, že po takovéto registraci tady nemůže shánět dotaci, ani firmu.
Fórum běží na phpBB (historické verzi) a musíme vycházet z toho co umožňuje.
Před registrační formulář si ale dovedu představit udělat.
Z hlavní stránky se nebude odkazovat na formulář phpBB ale na ten předregistrační kde lze zobrazit pár otázek, k tomu nějaké zaškrtávátko pro možnost odpovědi (ANO / NE) a v případě úspěšného vyhodnocení teprve nasměrovat na registraci phpBB.
V případě neúspěchu zobrazit info proč se člověk nedostal dál a nebo návrh viz bod níž.

Dotačníci
Někdo je zásadně proti, někdo by je toleroval s tím že i oni dokážou být přínosem informací.
Naopak tu zmiňujete možnost placeného poradenství. Já osobně se k tomuhle stavím neutrálně.
Plno lidí co znám kteří si v poslední době zřizovali FVE mají právě dotaci. Mají ji proto že jim o tom řekl soused ať si to pořídí jak je to super a když by jim o tom soused neřekl, FVE by si dotyčný sám nezřidil protože na to nemá jednoduše buňky. Takhle jim to někdo postaví a třeba to i funguje.

Když to funguje a jedná se o člověka který na to nemá buňky, nebude psát na FB, zde, či prudit jinde na internetu.
Když to nefunguje, je nějaké zdržení, fušeřina nebo vyčůraný majitel který chce mít dotaci protože nechce investovat do drahé baterie, vočůrat všechny systémy státu a do sítě pouštět jen to co opravdu nespálí a zůstalo by v případě ostrova na střeše, tak prudí a snaží se získat informace jak si to dotunit.

Varianty řešení jsou dvě + jedna..
Z prvních dvou je tou první zachování ostrovních systémů s možností přícucu. Ale bez dodávek.

Druhou variantou je polevit a nechat i ty dotačníky.
Touto cestou bych ale jít nechtěl. Jak jsem již psal, ne každého lze házet do jednoho pytle jen díky tomu že má FVE na dotaci. Pár lidí co tu jsou, měli ostrov a teď mají i dodávku. Ví, že je tu slovo dotace nadávkou, tak to nešíří ale fungují tu normálně.
Je ale úplně zbytečné, aby se tu ukazovalo nějaké srovnávání firem, brečení jak to která firma zfušovala, že nereagují atd… Né že bych se rád nepokochal, ale pro to se stačí podívat na ten FB.

A protože tu píšete o „placené nezávislé podpoře“, napadla mě doplňující varianta, která by šla využít na základě toho předregistračního formuláře. Když by budoucí nováček nevyhověl jako ostrovník, byl by nasměrován na registraci do fóra, ale né do tohoto. Udělalo by se samostatné „dotační“ fórum kde by jednotlivé sekce fóra byly uzpůsobené pro dotačníky. Kdo by chtěl nezávisle radit a získat nějaký příspěvek za poradenskou činnost, měl by šanci. Odměnu by si dohodl s daným dotačníkem a pak by mohl radit. Dotačník by byl spokojen že je na tom Mypoweru :)
Otázkou je, kdo by se o případnou moderaci obsahu staral. Pokud by to bylo řešení, udělám např dotacniforum.mypower.cz, rozjedu phpBB a může se někdo kdo bude chtít angažovat.
Pak při reakci na dotačníka zde s textem „jsi na špatném fóru“ lze poslat i správný odkaz :)
Dala by se tam dát i ta googleADS která by se starala o reklamu. Tam to nabízí jen dotační bannery.

Ale to je jen taková možná blbost, která mě napadla.

Příspěvky
Určitě asi není vhodné, aby někdo platil za něco, co podmiňuje nějaký přístup. viz návrhy pro bazar atd. Dalo by se to klasifikovat jako služba, a to spadá do podnikatelské činnosti. Neříkám, že by to vyřešit nešlo. Dala by se vystavit na každý příspěvek faktura a pak by bylo vše košér. Je to ale zbytečná administrativa a není v plánu na fóru vydělávat.

Práci mám, jsem zaměstnán a zároveň i podnikám v několika odvětvích. Nepotřebuji to. Nežiju z měsíce do měsíce a troufám si říci že když se teď rozhodnu že si koupím další baterky, tak prostě napíšu Mikelovi a pojedu si pro ně a nebudu přemejšlet :) Kdo mě zná, ví :)

Dobrovolné příspěvky které zasíláte jsou na samostatném účtu, který byl vytvořen jen pro Mypower a čerpá se z toho na úhradu za provoz, nepředvídaný náklad (viz nedávno disky) které zatím ještě nejsou pokryté. Když by přebývalo tak jsem ochoten i někoho odměnit. Když by pro fórum udělal něco dobrého, co by pomohlo.
Prostě provozní dobrovolné příjmy na pokrytí provozních výdajů.

Proč píšu méně často a pak takové dlouhé příspěvky a né jen pár větiček? Jednoduše. Google to má rád :yes:
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od Mikel »

lzahradil píše:
Dotačníci
Někdo je zásadně proti, někdo by je toleroval s tím že i oni dokážou být přínosem informací.
Naopak tu zmiňujete možnost placeného poradenství. Já osobně se k tomuhle stavím neutrálně.
Plno lidí co znám kteří si v poslední době zřizovali FVE mají právě dotaci. Mají ji proto že jim o tom řekl soused ať si to pořídí jak je to super a když by jim o tom soused neřekl, FVE by si dotyčný sám nezřidil protože na to nemá jednoduše buňky. Takhle jim to někdo postaví a třeba to i funguje.

Když to funguje a jedná se o člověka který na to nemá buňky, nebude psát na FB, zde, či prudit jinde na internetu.
Když to nefunguje, je nějaké zdržení, fušeřina nebo vyčůraný majitel který chce mít dotaci protože nechce investovat do drahé baterie, vočůrat všechny systémy státu a do sítě pouštět jen to co opravdu nespálí a zůstalo by v případě ostrova na střeše, tak prudí a snaží se získat informace jak si to dotunit.
Nemam presne informace jen co se ke me dostane z doslechu, ale jsou i lide, kteri si ostruvek staveji nejak dle svych moznosti, pote zlegalizuji a pozadaji o dotace treba na nakup baterii a dostanou dotaci.
Jsou to stejni kutilove kterych tu je spousty na MP jen vyuziji legalne statnich prispevku.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od vla »

Mám dva ostrovy postavené za své a vlastníma rukama, přesto nechápu, proč se tu nemohou řešit dodtované věci. Kdo nechce, tak nemusí téma s dotacemi číst a je to vyřešené. Stejně je z některých dotazů jasné, že tazatel provozuje dotovanou elektrárnu. No a co má být. Forum se buď bude rozvíjet a to pokud možno všemi směry, nebo dříve či později pojde.
Nemám rád tenhle stát.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od Diablo1st »

vla píše:Mám dva ostrovy postavené za své a vlastníma rukama, přesto nechápu, proč se tu nemohou řešit dodtované věci. Kdo nechce, tak nemusí téma s dotacemi číst a je to vyřešené. Stejně je z některých dotazů jasné, že tazatel provozuje dotovanou elektrárnu. No a co má být. Forum se buď bude rozvíjet a to pokud možno všemi směry, nebo dříve či později pojde.
Ja si myslím, že je to preto, aby sa to tu nezvrhlo len na posudzovanie ponúk od firiem kde si môžeš akurát tak vybrať, či chceš 8 panelov so Solax za 200k, alebo 9 panelov s Goodwe za 220k.

Ale v princípe s tebou súhlasím, že ak má niekto aj dotovanú FVE a chce sa tu pochváliť tak prečo nie. Sám mám dotovaný on-grid nedávno rozšírený o Victron ESS. A z fóra som čerpal veľa informácii čo ako spraviť, aby to pre mňa dávalo zmysel.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od bublich »

Při vší úctě k výše psanému mi tu trochu chybí názor Filipovi ženy.
bokser01
Příspěvky: 1319
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od bokser01 »

Hlavně pokud vím, tak toto forum vzniklo jako, jdu si svojí cestou a "mimo systém a darmožrouty" Takže bych byl určitě pro kdyby se toto zachovalo i vzhledem k úctě zakladateli tohoto super fora. Nějaké dotace a pod bych si tu nepřál i když i tak se to tu občas objeví.
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od cipis »

Pro kolegy výše - vždyť vám tu hned nad vašimi příspěvky site admin napsal, jak to udělat. Tak se domluvte s ním, založí vám tu dotační odnož a můžete si to vzít pod křídla.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od rva »

Dotační příspěvky by to tady zaplevelily od uživatelů, kteří FV nerozumí, šli do toho jen kvůli dotacím a teď jsou bezradní z toho, jak se to chová. A takoví uživatelé se mají obracet na toho, kdo jim to provedl.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od eman »

Ten kdo tu uvažuje nad povolení žvanění od dotacích, by se měl přihlásit do jakékoliv skupiny na FB. Tenhle bordel je v naprosto všech skupinách, včetně svépomocí. Majitelé dotačních FVE mají jedno společné...absolutní lennost. Nikdy nevyhledávají informace, nikdy se nesnaží cokoliv pochopit, vždy jenom plácnou dotaz a vyřešte to za mě. Dokonce se kolikrát ani nesnaží zavolat realizační firmu, protože to je moc práce. Žádosti o posouzení nabídky a doporučení firmy jsou úplná katastrofa. Ani se neobtěžují číst poslední příspěvěk ve skupině na stejné téma a založí nový......a pak nereagují.
To už si sem ůžete pustit spámovací boty, to je stejná pohroma.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: prostor k diskusi, bazar a nováčci

Příspěvek od antoni_sk »

EMAN:
úplný súhlas
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek