Dodělávka rekuperace - ANO/NE? jaká?

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Dodělávka rekuperace - ANO/NE? jaká?

Příspěvek od mobilik »

Ono je preto len taký malý rozdiel, lebo ako som písal mám malý prietok a tým pádom si to lepšie odovzdáva teplotu zrejme.
Mám v každej komore čidlo teploty DS18 niečo... Niekedy som to mal v meraní, ale to už nejde a momentálne to nemám veľmi kam napojiť a neviem inak ako ti to premerať. teoreticky by som to vedel cez shelly, mám doma nejaké ešte jednotky, aj som plánoval to spojazdniť naspäť, materiál na to je, ale ten už na to čaká asi rok. Nie je na to čas, vždy je priorita niekde inde. :-( Sorry
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Dodělávka rekuperace - ANO/NE? jaká?

Příspěvek od kybos »

Vitek píše:
Zdary neritejte ze nikdo z Vas nema rekuperacku... Tomu neverim....
Mám rekuperaci již od minulého století. Navíc mám sání čistého vzduchu do rekuperátoru provedeno přes zemní registr, který zajišťuje, že rekuperátor v našich podmínkách nezamrzne a přidává (nebo v létě ubírá) čistému vzduchu potřebné teplo. Průběhy teplot v chladném období vypadají takto:
ZR a REKU.JPG
DirtyIn: teplota odsávaného špinavého vzduchu z objektu
Venku: teplota vzduchu nasávaného z exteriéru do zemního registru
DirtyOut: teplota špinavého vzduchu na výstupu rekuperátoru
ClearOut: teplota čistého vzduchu na výstupu rekuperátoru (před dohřevem - dohřev zajišťuje klima vzduch-vzduch)
ClearIn: teplota čistého vzduchu na výstupu ze zemního registu (a také na vstupu do rekuperátoru)
Časy: MM.DD HH:MM:SS
Měřeno DS18B20
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Dodělávka rekuperace - ANO/NE? jaká?

Příspěvek od Vitek »

kybos píše:
Vitek píše:
Zdary neritejte ze nikdo z Vas nema rekuperacku... Tomu neverim....
Mám rekuperaci již od minulého století. Navíc mám sání čistého vzduchu do rekuperátoru provedeno přes zemní registr, který zajišťuje, že rekuperátor v našich podmínkách nezamrzne a přidává (nebo v létě ubírá) čistému vzduchu potřebné teplo. Průběhy teplot v chladném období vypadají takto:
Příloha ZR a REKU.JPG je dlouhodobě nedostupná.
DirtyIn: teplota odsávaného špinavého vzduchu z objektu
Venku: teplota vzduchu nasávaného z exteriéru do zemního registru
DirtyOut: teplota špinavého vzduchu na výstupu rekuperátoru
ClearOut: teplota čistého vzduchu na výstupu rekuperátoru (před dohřevem - dohřev zajišťuje klima vzduch-vzduch)
ClearIn: teplota čistého vzduchu na výstupu ze zemního registu (a také na vstupu do rekuperátoru)
Časy: MM.DD HH:MM:SS
Měřeno DS18B20
Ahoj Kybosi, děkuji a potvrzuje se moje měření.
z toho plyne že mobilikova rekuperace s teplotním spádem 0,5 °C nemůže chodit.

Z Tvých grafů, které máš krásně rovné oproti mým, je jasně vidět rozdím mezi vstupem a výstupem před a za výmněníkem potažmo rozdíl špinavého ku čistému vzduchu z a do domu.

Děkuju za graf. když na to koukám tak máš rozdíl cca 2,5 - 3 stupnů mezi špinavým z domu a nasávaným zpět do domu a cca 4 °C na výstupu vůči vstupu.

paráda. děkuji moc a už jsem klidnější. vpodstatě mi to funguje teměř obdobně viz moje grafy
test.png
děkuju a přeju hezký den !

Edit - já měřím kalibrovaným měřidlem pomocí termočlánků.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek