3f AC coupling

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
oseldusan
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2022 7:35 pm

3f AC coupling

Příspěvek od oseldusan »

Cauko.
Ma tu niekto informacie o 3fazovom menici , ktory zvlada AC coupling na nizkonapatovu bateriu ( 48V ). Aktualne pouzivam 1f menic GoodWee GW3600S-BP a panely s mikromenicmi. Menic sice "nepodporuje" doma vyrobene baterie , ale nie je to az taka pravda . Oficialne nie, neoficialne ano. Akurat sa mi nepodarilo rozbehat komunikaciu s BMSskou, ale to nie je az taky problem. Problem mam ten, ze na SK mam schvalenych 10kW ale s urcitymi obmedzeniami a to hlavne je max 16 A na fazu (teda 3,7kW ). Riesenim by pre mna bol 3 fazovy menic s AC couplingom , ktory by bol schopny nabijat z 3 faz , ale vacsinu dodavat na 1 fazu. Nemate niekto o takomto niecom znalosti ? Jedna sa mi o to aby mi bol schopny system nabijat baterku kratkodobo vysokym vykonom a vybijat dlhodobo nizkym vykonom. Zial nenasielnsom na nete ziadny normalny 3f menic co by vedel AC coupling a este k tomu bol na bateriu max do 100V . Dakujem
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od Diablo1st »

Dovolím si tvrdiť, že taký menič neexistuje.
Niektoré 3f on-gridy sú len symetrické a 3f hybridy sú väčšinou len HV batérie.
Čo sa týka komunikácie s meničom, pre JK BMS exituje prevodník, ktorý emuluje Pylontech protokol.
Všeobecne je s AC couplingom viac problémov ako úžitku a 3F je ešte komplikovanejší. Najlepšie to má zvládnuté Victron.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od Quickyprd »

Přesně tak, já mám jen 1F AC Coupling, ale Victron s Froniusem a ještě myslím se Solar Edgem umí přímou komunikace přes UTP. Z výroby jsou již kamarádi :) Viděl jsm pár referenci, kde byl 10-15kWp Fronius SYMO a k tomu 3x Multiplus a LVS BYD baterie či BMZ baterie. Efektivní učínný asymetrický systém,ale vcelku drahý. Navíc jde k tomu časem nastrkat prakticky nekonečno MPPT reglů na DC coupling...samozřejmě je otázka poté distributora co dovolí, či co se mu přizná....to je již na každém.
Jak se SK distribuce vyjádří samozřejmě nevím, ale pokud by byl Fronius SYMO jako přihlášený měnič a ty Multiplusy by byly jen jako nabjíčeky a UPS, tak by jim to vadit nemělo. A pokud budou jao těch 10kW brát měnič a ne pole, tak zrovna Froniusy umí i pěkné přepanelování (tuším že až 15kWp na 10kW měnič).
Naposledy upravil(a) Quickyprd dne pon říj 10, 2022 11:28 am, celkem upraveno 1 x.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od brin »

AC coupling umí ještě Studer, ale to asi není úplně odpověď na váš dotaz. K AC couplingu obecně potřebujete LF trafo. Proto to žádná Čína fakticky neumí, protože ty nepoužívají trafa, ale čistě elektronické zpracování výkonu.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od Diablo1st »

Quickyprd píše:Přesně tak, já mám jen 1F AC Coupling, ale Victron s Froniusem a ještě myslím se Solar Edgem umí přímou komunikace přes UTP. Z výroby jsou již kamarádi :) Viděl jsm pár referenci, kde byl 10-15kWp Fronius SYMO a k tomu 3x Multiplus a LVS BYD baterie či BMZ baterie. Efektivní učínný asymetrický systém,ale vcelku drahý. Navíc jde k tomu časem nastrkat prakticky nekonečno MPPT reglů na DC coupling...samozřejmě je otázka poté distributora co dovolí, či co se mu přizná....to je již na každém.
Jak se SK distribuce vyjádří samozřejmě nevím, ale pokud by byl Fronius SYMO jako přihlášený měnič a ty Multiplusy by byly jen jako nabjíčeky a UPS, tak by jim to vadit nemělo. A pokud budou jao těch 10kW brát měnič a ne pole, tak zrovna Froniusy umí i pěkné přepanelování (tuším že až 15kWp na 10kW měnič).
Ono tá komunikácia nie je až taká podstatná, lebo Victron tie dáta len číta, nedokáže tie on-grid meniče riadiť cez dátový kábel. Riadenie je riešené cez zmenu frekvencie. Samozrejme je to plus, keď vidím všetky dáta, alarmy a čo ja viem čo všetko, ale podstatné je to riadenie výkonu keď vypadne sieť.
Toto platí keď je menič na ACout strane. Ak je na ACin žiadne riadenie netreba, len pri výpadku siete on-grid nebude vyrábať.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od Quickyprd »

Jojo, ostrov je fajn, minulý týden byly plánované odstávky 3x po dobu 4-8hodin a i přesto přijdu domů a voda nahřátá a baterie nabitá. Krása. A do budoucna bude funkce ostrova u všech FVE veliká výhoda si myslím. Co teď koukám, tak dost stavebnic o firem co se teď objevily z ničeho nic umí jen UPS a ne ostrov.
jars10
Příspěvky: 95
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od jars10 »

oseldusan píše:Cauko.
Ma tu niekto informacie o 3fazovom menici , ktory zvlada AC coupling na nizkonapatovu bateriu ( 48V ). Riesenim by pre mna bol 3 fazovy menic s AC couplingom , ktory by bol schopny nabijat z 3 faz , ale vacsinu dodavat na 1 fazu. Nemate niekto o takomto niecom znalosti ? Jedna sa mi o to aby mi bol schopny system nabijat baterku kratkodobo vysokym vykonom a vybijat dlhodobo nizkym vykonom. Zial nenasielnsom na nete ziadny normalny 3f menic co by vedel AC coupling a este k tomu bol na bateriu max do 100V . Dakujem
Koukni na https://shop.mypower.cz/hybridni-menic- ... ybrid-6792
Používám jich pár právě pro modulárnost, kterou umožňuje 48V. Kombinuji s Victronem, Axpertem, různými aku packy apod.
Umí jet sám hybrid i ostrov a má mimo grid a load(backup, ostrov) ještě třetí vstup/výstup nastavitelný pro připojení spínaných spotřebičů/elektrocentrály, mikroinvertorů apod. Je třífáz, takže symetrické nabíjení max 220A/10kW splňuje. Co se týká dodávek, tak to je spíš o odběru, aby byl dominantní odběr na jedné fázi. Měnič umí jak asymetrii, tak přetížení fáze. Píšou až 150% na pár desítek minut. Mně dával víc jak hodinu 4,3kW na jedné fázi.
oseldusan
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2022 7:35 pm

Re: 3f AC coupling

Příspěvek od oseldusan »

jars10 píše:
oseldusan píše:Cauko.
Ma tu niekto informacie o 3fazovom menici , ktory zvlada AC coupling na nizkonapatovu bateriu ( 48V ). Riesenim by pre mna bol 3 fazovy menic s AC couplingom , ktory by bol schopny nabijat z 3 faz , ale vacsinu dodavat na 1 fazu. Nemate niekto o takomto niecom znalosti ? Jedna sa mi o to aby mi bol schopny system nabijat baterku kratkodobo vysokym vykonom a vybijat dlhodobo nizkym vykonom. Zial nenasielnsom na nete ziadny normalny 3f menic co by vedel AC coupling a este k tomu bol na bateriu max do 100V . Dakujem
Koukni na https://shop.mypower.cz/hybridni-menic- ... ybrid-6792
Používám jich pár právě pro modulárnost, kterou umožňuje 48V. Kombinuji s Victronem, Axpertem, různými aku packy apod.
Umí jet sám hybrid i ostrov a má mimo grid a load(backup, ostrov) ještě třetí vstup/výstup nastavitelný pro připojení spínaných spotřebičů/elektrocentrály, mikroinvertorů apod. Je třífáz, takže symetrické nabíjení max 220A/10kW splňuje. Co se týká dodávek, tak to je spíš o odběru, aby byl dominantní odběr na jedné fázi. Měnič umí jak asymetrii, tak přetížení fáze. Píšou až 150% na pár desítek minut. Mně dával víc jak hodinu 4,3kW na jedné fázi.
Toto vyzera zaujimavo. Dakujem.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek