MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadlo

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od cipis »

Nebude to spadat pod podnikani. Je to proste clensky prispevek, pravidelny. Staci zalozit spolek, nemusi se vest ani seznam clenu a pohoda ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
alfonsak
Příspěvky: 21
Registrován: pát zář 02, 2022 4:55 pm
Lokalita: Chrudimsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5400

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od alfonsak »

zas tak pohoda to neni...

zakladali jsme obcansky spolek (peugeot-club.com, cca rok 2003), vedli jsme ho asi 10 let...
Je potreba mit aspon 5 clenu, musis odevzdavat ucetnictvi, atd. zadna legrace to neni. Pokud v spolku tecou penize, tak jsi pod dohledem FU.

ad provoz fora - prosli jsme si tim take, protoze jsme vlastne provozovali defakto podobne.
Jak ziskat prijmy? Vice zpusoby:
1. clenske prispevky - my jsme tomu rikali "řádný člen" - to je ale potreba napr. zvyhodnit treba slevama v nejakem prodeji?
2. nabizet merch , pokud lze
3. zpoplatnit pristup na forum
4. prijem z reklamy
- vsechny varianty maji pro/proti

Za me, pokud mohu navrhnout -
a) zpoplatnit pridani inzeratu sekce Prodam - napr. 100,- za inzerat?
b) overit u nekoho odborneho, ze prijem do 60tkc rocne se nemusi priznat?



PS: Aktualnim kolegum z peugeot-club.com preju jen to nej, vim, ze to neni jednoduche.
5,4kWp jih (12x 455Wp 6S2P, instalováno na louce) | PIP 5048 mkx 5kW/48V | 4??kWh batt (4x 12V/100Ah Pb trakce)
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od cipis »

Pravidla pro spolky jsou uz davno jina nez pred 19 lety.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kodl69 »

Tak jsem taky něco přispěl. Jenom pro ostatní, zde je návod jak na to: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585
Ještě by mě zajímalo, jak vychází příjmy za reklamu a od prodejců, jestli to aspoň zhruba pokryje provoz. Mimořádný náklady jsou samozřejmě o něčem jiným, ale jestli chybí měsíčně nějaká stokoruna nebo je to teď vážnější.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od fugas »

A tak bych to viděl já. V rámci dobrovolnosti a zpoplatnit subjekty, které se vyskytly jen s vidinou zisku z prodeje ve zdejším bazaru. Tedy jak jsem psal výše. Protože jestli řekněme dvanáctiletý kluk vykuchá kalkulačku, aby tím panylkem rozsvítil ledku, nemůžeme ho eliminovat vstupním poplatkem. Každý, ať už starousedlík nebo začátečník, má jistě dostatek soudnosti, aby podporu poskytl v rámci svého rozhodování.
Tohle by nemělo kolidovat ani se zákonem. Inzerce je za jistých podmínek zpoplatněna formou daru ve prospěch provozovatele. Daruj a inzeruj. Svobodné rozhodnutí.

Edit: Příspěvky kýmkoliv uvedené v sekci Bazar, by neměly přibývat na počítadle žádného přispivatele.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od eman »

Překvapuje mě naivita některých lidí o provozování serveru. Bez jakékoliv amortizace žere server desítky kilowat denně a to se nepočítá chlazení, hluk, ochrana proti přepětí, zálohování, UPS...kdy ultra drahá baterka je po 5 letech na vyhození. To doma v obýváku mít nechcete.
Podle mě je slabé místo zrovna eshop....prakticky nic nemají, mě osobně zrušili objednávku 2x. Je úplně kničemu. Cesta by byla mít eshop vlastní s rozumnýma cenama. Když má Argos akci na panely, tak je tam o ně doslova rvačka a prodaná paleta by zaplatila roční provoz fora.

Jo a jak začnete z lidí tahat peníze, tak utečou na FB. Každý dělá ramena, ale v reálu ty peníze dá radši za pivo.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Franta2776 »

Ono až omezí dotace na FV na RD jako,že se o tom mluví od příštího roku. Proč dotovat něco co na sebe samo dnes vydělá?Návštěvníků by tu mohlo přibýt.
Jinak Argos patří firmě Dektrade a to jsme trochu někde jinde.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od lzahradil »

Z mého pohledu není snahou ani cílem tuto komunitu nijak měnit do komerčního prostředí.
Je tu několik správných připomínek, s kterýma se ztotožňuji.
- Vstupní poplatek za novou registraci, ať by byl, byť v korunové položce by znamenal jediné. Odrazení nově příchozích.

Nově příchozí nemůže předem vědět, zda se mu podaří zde usadit viz např uživatel martinm :D který byl velmi aktivní ale dostal za úkol si nejprve dostudovat základy a pak se vrátit zpět.
Zatím se nevrátil a snad jen ještě studuje a nezanevřel na snahu ostatních mu poradit..

Vstupní poplatek teda není reálný, protože nové členy chceme.

- Chceme nové členy, ALE. Opět to tu již padlo.
Člověka sem pošle Google, vytvoří registraci a místo aby se v prvních 3 příspěvcích představil ostatním a napsal něco o své elektrárně, jeho prvním příspěvkem je inzerát v bazaru. Následuje jeho druhý příspěvek, v kterém si stěžuje, že mu nejdou posílat SZ a hemží se to tu email adresama.
O tom že inzeráty nesplňují pravidla jako např. odkud kdo prodává ani nemluvě.

S bazarem by se dělat něco mělo.
Nejednoduší a efektivní způsob, jak tyto kolemjdoucí vyřešit je dle mého znemožnění sekce bazar pro vkládání příspěvků uživatelům s příznakem Nováček a nasadit pár uživatelů kteří budou dělat agenty a budou namátkou prověřovat tajné komerční prodeje.

Sepsání nových pravidel by možné bylo, je ale především nutné vymyslet systém, který donutí lidi pravidla dodržovat nebo si je alespoň přečíst. Pravidla se odsouhlasují všude, a tak většina automaticky odsouhlasí jen aby je to pustilo dále aniž by si přečetl alespoň první bod.

Je nutné pověřit vhodné kandidáty do funkce moderátorů.
To se plánuje. Nejprve je ale potřeba provést upgrade fóra jako takového.
To brzdí aktuálně už jen úprava šablony z původní do nové verze.
Kdo má zkušenosti, klidně mu dám k dispozici původní šablonu a prostor pro realizaci aby se to urychlilo

Já děkuji za nabídku virtuálního prostředí Matessovi a bestialovi.
Pokud je to provozní VPS kde toho běží více tak mi věř, že to nechceš :) Původně na tom serveru běželo ještě pár virtuálek ale protože si zákazníci stěžovali že to pravidelně zpomaluje, skončilo to tak že jsem je přesunul jinam a mypower tam běžel sám.
Tím jsem si mohl dovolit přidělit více prostředků. To by se dalo na fóru i dohledat, jak se Filip chlubí že je nová další VPS.
Je to tak že se udělal nějaký systém a pak už se jen nabalovalo další a další.
Fórum jako takové by bylo OK ale to ostatní kolem které zvenku sice vypadá hezky ale to co se schovává uvnitř je horší.. Ty menší, gigové databáze s datama měření s pamětí a CPU dokážou hezky zamávat. Takové peaky jsou co 5minut a data si to dokešovává do souborů co dělá další obrovskou IO zátěž disků.
Já tvůrce nejsem, mě nenadávejte že to je špatně. Já to vím a musím se s tím vypořádat, což je ve vývoji.

Druhá věc je ta, že v DC kde to běží mám i další servery, tzn dokážu v případě problému spustit z jiného stroje aniž by bylo nutné měnit DNS záznamy apod. Tím jsem asi odpověděl i bestialovi. Rozdíl Praha a Zlín je pro mě v tom, že do Prahy to mám v případě problému cca hodinu a do Zlína se pod 4hodiny zřejmě ani nedostanu.



Co se týče financí.

Živil jsem to od začátku. Provoz jsem umořil ve vlastních nákladech.
Ze všech příspěvků a provizí jsem za Filipa neviděl ani korunu. Ba jo, jednou mě v Chudčicích na srazu pozval na pivo. Když bylo nutné vyměnit disky v serveru za nové, když tam byl vlastně už jen Mypower a zmínil jsem se o nějakém alespoň příspěvku, když členové vlastně přispívají na ten provoz. Mypower se stěhoval v mžiku k němu domů, jakože nucená akce, aby nebylo nutné pustit nějakou korunu a pak když to nešlo z domova tak alespoň na VPS do Masteru v Brně.
Tož tak pro upřesnění, kdo nezná historii. Ale v klidu. Nic proti němu, udělal spoustu práce, nechme ho v klidu odpočívat.
Umřít to tu jistěže nenechám. Jde spíše o ty jednorázové injekce a vykrytí doby kdy není žádná reklama nebo jsou např výpadky dodávek zboží pro eshopy.

Čísla jsem zmiňoval pro přehled, aby si každý mohl udělat obrázek co to, že si tu můžeme psát vlastně stojí.
Že to nestojí 100 nebo 200Kč/měs a že i zde se nuceně zdražuje na věci kterou my zde ovlivnit dokážeme svým ostrovem, ale tam kde to běží ne.

Sice to stálo peníze v podobě jednorázové investice ale ve výsledku to sníží trvalé provozní náklady.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od fugas »

Co se týká pravidel registrace. Myslím že by to řešil dotazník, klidně ten co je použit zde v anketách. Prostě registrace formou "Pobiram nebo se chystám uplatnit dotaci ANO/NE". "Realizaci mé instalace sveřím firmě ANO/NE ." Atd... To už si prostě přečíst musíš. A pokud i tak vyklikáš přístup a budeš sem zanášet věci řekněme zapovězené, jsi vědomý lhář a jako s takovým s tebou bude asi málokdo chtít vést diskuzi. Samozřejmě by to mělo obsahovat i bod, kde bude jasné, že bazar je zpoplatněn darem dle pravidel fóra a i to nutno zakliknout. Nemám představu, kolik by to bylo práce, ale myslím že by to vyřešilo tyto neduhy.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Matess »

na jakém železe to běží teď abych měl představu zda je ten virtuál reálný?
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kybos »

kodl69 píše:Tak jsem taky něco přispěl. Jenom pro ostatní, zde je návod jak na to: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585
Zrovna tento odkazovaný příspěvek mi připadá krajně podezřelý, jelikož je datován 24 kvě 2012 13:20 a údajně pochází od Site admina registrovaného až 12 srp 2012 01:18. Pokud tedy nikdo nemanipuloval s daty, je vyloučeno, aby neregistrovaný účastník fóra zadával příspěvky.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od lzahradil »

Matess píše:na jakém železe to běží teď abych měl představu zda je ten virtuál reálný?
Je to napsané v prvním příspěvku jen s tím rozdílem že místo 64GB RAM má 96.
Kybos píše:Zrovna tento odkazovaný příspěvek mi připadá krajně podezřelý, jelikož je datován 24 kvě 2012 13:20 a údajně pochází od Site admina registrovaného až 12 srp 2012 01:18. Pokud tedy nikdo nemanipuloval s daty, je vyloučeno, aby neregistrovaný účastník fóra zadával příspěvky.
Příspěvek pochází skutečně od "původního" Site admina a ten byl registrován pát bře 04, 2011 11:36 am.
Vím na co narážíš, že tam jsem uveden já když jsem ještě neměl v tu dobu registraci.
Stejné to je co jsem teď koukal i např u pravidel které jsem taktéž doplňoval/upravoval.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kybos »

Možná to tedy chtělo při editaci změnit s autorem i čas příspěvku, aby se tak dostal mezi nepřečtené.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od lzahradil »

kybos píše:Možná to tedy chtělo při editaci změnit s autorem i čas příspěvku, aby se tak dostal mezi nepřečtené.
Když bych to tenkrát editoval skrze moderátorský panel, nebyl bych tam ani jako autor.
Téma je zamčené, odkazuje se na něj odkazem tak jsem do toho sáhl pomocí tlačítka edit.
Tuto možnost má autor příspěvku, pokud není zakázaná a nebo pak ten kdo má vyšší oprávnění.
Viditelně to ale phpBB upraví jako autor, čímž jsem se tam jako autor po uložení ukázal. Datum založení příspěvku je původní.

Zda je to chyba nebo není si netroufám říct. Myslím ale že ne.
Změna datumu možná není, jedině zásahem přímo do db, ale to by do nepřečtených příspěvek stejně nedostalo.
Nová verze fóra už i na tohle myslí. Funkce se jmenuje "omlazení tématu/příspěvku" a funguje tak, že odmaže uživatele který to již přečetl. Pak se to všem zobrazuje jako nepřečtené.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Soban »

Tak jsem taky přispěl nějakou korunou......

Jinak nějaké pravidelné příspěvky povinně asi ne.

Ale asi jednou za čtvrtletí/půlrok/rok by se mohla rozeslat všem členům nějaká správa že forum žádá o nějaký drobný příspěvek na provoz.

Bazar by se mohl spoplatnit nějakou částkou která by se třeba odvíjela od ceny zboží.

Pokud jsem pochopil tak zde na serveru se ukládají i data uživatelů z elektráren, i tady by se to mělo asi spoplatnit, všude se platí za datové úložiště.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od cipis »

Vstupní příspěvek není brzda pro nové členy. Na řadě fór to tak normálně funguje.
Poplatek za data, stejně jako poplatek za inzerát, je už výdělečná činnost, na rozdíl od těch vstupních či pravidelných příspěvků.
Dá se to samozřejmě obejít tím, že bude i členský příspěvek na provoz třeba logovacího serveru.
U toho bazaru obdobně, příspěvek na provoz fóra, akorát ne ve vazbě na hodnotu prodeje, to už by byla příliš úzká vazba na vysvětlování na finančáku. Celé to ale přináší spoustu administrace ...

Možná bych to pořešil tak, jak je třeba na střelectví, když budu pravidelně přispívat, tak se mi nebudou zobrazovat reklamy. Tj. těch bych přidal, třeba i sama na sebe, něco ve stylu většího banneru "přispěj na chod fóra" a podobně. Ať to prostě decentně otravuje, abych radši zaplatil ten příspěvek než se tím proklikával.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Soban »

Jasně ty finanční problémy neznám aby to bylo legální.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od cipis »

Spousta věcí se dá, ale je s tím opruz. A někdy radši člověk vyplázne ze svého, než by trávil hodiny a hodiny chystáním papírů atd. A když děláš vše poctivě, tak stejně pak jezdíš rok na finančák a nakonec "prohraješ", resp. radši zaplatíš daň + penále + úroky za, dle nich, zisk, protože tě to prostě přestane bavit. Gró všeho je nekončit v plusu ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od lwq »

Diky za sepsani. Rad sem pomohl a kdyz vidim jak forum "leti" tak je nutno dodat, ze je to obrovsky znat. :yes:
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Franta2776 »

Nebo otevřít tema Mypower na Facebooku a začít se stěhovat tam.Já to vidím tak,že admin za svou práci tady zaplaceno nedostane a dlouhodobě to dotovat nikam nevede.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek