MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadlo

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadlo

Příspěvek od lzahradil »

Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadlo
V minulém měsíci (14.9.2022) jsem avízoval informaci (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=9530) že došlo k degradaci raid pole na fizickém serveru kde MyPower.CZ běží z důvodu chybovosti jednoho ze 4 disků které jsou v serveru instalované.
Protože se jedná o raid kde funguje jistá redundance, vše běželo dále a výměna vadného disku nemusela proběhnout okamžitě. Další, druhý vadný disk by již byl ale problém.

27.9.2022 byl disk vyměněn za nový čímž se technický problém vyřešil.
Den poté jsem byl však kontaktován obchodníkem poskytovatele datacentra. Mimo běžně známé informace o zjištění zákaznické spokojenosti atd. jsem se dozvěděl že tento rok již po třetí dochází ke zdražení.
2x proběhlo celkové zdražení služby (umístění serveru, konektivita, el.energie).
Tentokrát již nechtějí zdražovat službu ale přidají k položce služby další položku která bude dynamická a bude obsahovat navýšení ceny o tzv. „energetický příplatek“.
Příplatek přestanou účtovat v případě že se energie srovnají na běžné hodnoty.

OK, bylo mi vysvětleno, co je v plánu. Následně dostávám i písemně a k tomu rovnou fakturu na další období protože jak na potvoru ke pro daný server 4.10.2022 končí předplatné.

Je to hardcore, je nutné snížit náklady na provoz.
Podotýkám že mám již množstevní slevu, slevu za dlouhodobou spolupráci atd.. Zjednodušeně řečeno, cena kterou mám je již značně ponížena oproti standardní nabídky per server.

Ale, co nebo jak na takovém serveru ušetřit?
Ten kdo se této problematice alespoň trochu věnuje, ví že moc šancí není.
Dá se vyměnit pár komponent za lowenergy (cpu, ram) vyměnit HDD za SSD atd. Jenže, tento server už není žádný mladík.
V době, kdy jsem ho vyhradil pro Mypower (počátek roku 2013! :) ) měl již několik let „zahořeno“ kdy jsem jej provozoval jako webhostingový stroj a místo abych ho vyhodil, přidal se nový a na původním se spustil Mypower.

Od té doby (2013) do současnosti proběhla jednou kompletní výměna všech 4 disků a nyní výměna jednoho.
Tzn. kdo nadává na HPE servery, jsou to držáci :)
Při první výměně se raid rozpadl úplně. Vypadl jeden disk, následně při inicializaci vypověděli další disky.
O žádné data se však nepřišlo.
O bezpečnost všech dat dbám možná víc než je zdrávo.

Takže zde v původním serveru výměna komponent moc smysl nedává.
Ten, kdo zdejší komunitou žije stejně jako já a četl příspěvek o degradaci raidu v minulém měsíci, tak ví že tam padla nabídka od uživatele LWQ

„Mohu poskytnou jako dar Fujitsu RX200 S8 s 2xXeon 2630L v2, 64GB, ma 8ks SAS/SATA slotu pro 2,5" disky, umi i SSD. Byl by zajem? HP se nejlepe zbavit, pokud si clovek neplati drahej support (btw. update FW mate za prachy... wtf?)“


Uživatele s nickem LWQ jsem proto kontaktoval ohledně zjištění detailů především o spotřebě.
Jsou vyhovující a následně jsme se domluvili na předání kde jsem měl možnost zároveň shlédnout osobně jeho nově vznikající ostrovní elektrárnu (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 12#p173953) a poklábosit o všem možném. Díky, rád poznávám zdejší členy.

Server byl dodán včetně náhradního kusu pro případ, že by jeden selhal.

Tímto i veřejně velmi uživateli LWQ děkuji!

Kdo dočetl až sem a bude pokračovat dále, dozví se další detaily ze zákulisí.

OK, server mám u sebe. Jdu to připravit a zprovoznit.
Vzhledem k tomu že nový server má šuplíky né na 3.5“ ale 2.5“ pevné disky, je nutné to vyřešit.
Žádný ze stávajících pevných disků není použitelný. Nový server má 8 pozic 2.5".
Na doporučení jsem zvolil skladbu raidu typu raid 10 kde jsem plánoval 4 SSD disky jako jedno LV a druhé LV typu raid 1 z 2x klasických 2.5“ točivých HDD jako datové úložiště.

Disky jsem objednal, následně nainstaloval a začínám zprovozňovat. Bohužel jeden ze dvou točivých disků určené jako datové úložiště vypověděl funkci hned při inicializaci raidu.
Odnáším na reklamaci kde vše uznají a následně dobropisují z důvodu stažení z prodeje protože se jedná zřejmě o špatnou sérii.
Co teď, stejný kus nemají. Jeden z disků zbývá, hold se někde použije samostatně…

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem dokoupil ke 4 SSD ještě 5 kusů SSD disků.
Server má 8 pozic, takže 8ks do serveru a jeden náhradní pro případ že by některý odešel aby se dalo hned vyměnit.

Rozdělení je tak na 2x LV po 4 diskách, obojí v raid10 kvůli rychlé obnově a vyšší rychlosti.

V pátek 7.10.2022 jsem server odvezl do DC kde jsem se domluvil že přes noc připravím z důvodu případné minimalizace výpadku a druhý den odvezu původní.
To se také stalo.
Kolem 6hod dnes ráno jsem dokončil migraci kde došlo ke dvěma výpadkům (první mezi 2-3hod, druhý delší mezi 4-5hod ranní) které jsem trošku neukočíroval. Stalo se..

Ale vše se povedlo a Mypower jede komplet na SSD diskách, což je hodně znatelné na rychlosti.

A teď nějaké ty čísla pro vyjasnění představy některých, kteří si myslí že provoz stojí např 200Kč/měs.

Jednorázový výdaj na tuto akci z pohledu nákupu disků: cca 20tis Kč

Pravidelné měsíční náklady na provoz hlavního serveru který je jako jediný v DC. Provoz dalších 3 slave serverů nepočítám

Do 31.10.2022: 1704Kč bez DPH /měs
Od 1.11.2022: v případě původního serveru by bylo, jak jsem psal 2 položky.
- První 1704Kč bez DPH/měs za službu (umístění, konektivita, běžná el.)
- Druhá 676Kč bez DPH/měs za „Energetický příplatek“

Celkem by byla od 1.11.2022 v nákupu měsíční částka za provoz 2380Kč bez DPH což je s DPH 2880Kč

Aktuálně po výměně budu s obchodnicí jednat o úpravě ceny.

Tzn, nemám co skrývat. Máte odkryté karty v nákupní ceně bez jakékoliv přirážky.

Oněch jednorázových 20tis jsem pro to abychom tu mohli společně klábosit zaplatil, včetně měsíčních plateb.

Vrácení části vynaložených peněz zde lze získat jen formou reklamy, provize z objednávek na eshopu nebo dobrovolným příspěvkem.

Reklama není stálá, je náhodná. Nelze se na ni spolehnout.

Eshop: Rád zároveň zmíním že nákupem skrze místní eshop nezaplatíte nic navíc oproti běžné ceně přímo u dodavatelů a dodavatel odvede z nákupu provizi která se dá přirovnat k Vašemu příspěvku. Ač by jste teda chtěli přispět, nákupem přes eshop přispějete a Vás to nebude stát vůbec nic. Je teda více než zbytečné odkazovat v příspěvkách přímo na eshopy dodavatelů kteří jsou smluvení k prodeji zde na Mypower. Objednávky jdou automaticky přímo k dodavatelům, nikdo je ručně nepřezadává, k žádnému zdržení nedojde, stejně jako se prodávané zboží synchronizuje skrze API nebo jiné rozhraní které daný dodavatel podporuje.

Dobrovolné příspěvky: trend příspěvků klesl, spíše se skoro úplně zmrazil.

Pokud je pro Vás toto odkrytí šokem a chcete pomoci k vrácení vynaložených nákladů, pomoc je vítána. Informace jak přispět najdete zde (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585)
Nezapomeňte uvést do zprávy pro příjemce svůj nick ať mám přehled komu to zde není volné.

Pak můžeme udělat i nějakou statistiku :) Jak by řekl uživatel Frenky u grafů a výpočtů na hlavní stránce „přeměřování pinďíků“ kdo vyrobil více.

Slohové práce mi nejdou, omlouvám se za případné chyby. Ač jsem z ČEZka, jsem rád když si hrubek apod nikdo moc nevšímá :D
A já se půjdu po té pracovní noci konečně prospat a doufám že provedené změny co se týče rychlosti pozorujete a oceníte.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
forum má sice papírově 4900 členů, každý den přibývá někdo jiný, ale drtivá většina se jen na něco opakovaně zeptá a tím skončí aniž by sami obohatili forum o cenné nové informace nebo se noví zájemci zaregistrují jen proto, aby jejich první příspěvek byl v rubrice bazar, protože doufají, že když neuspěli na bazoši, uspějí na tomto foru. Firmy běžně poskytují placené poradenství všeho druhu a pro konzultaci projektů nejčastěji s hodinovou sazbou 1000Kč / hod bez DPH ,ale tady každý očekává rady rychle, zdarma , někdo nečte ani návody nebo vyjímečně někdo nemá i základní znalosti z elektro. Měsíční náklady na provoz 2880Kč jsou vysoké a tak i když se to někomu nebude líbit navrhoval bych, aby noví žadatelé při registrací zároveň zaplatili jednorázový příspěvek 100Kč s vědomím, že příspěvek je na provoz měsíčních nákladů a jiných nákladů fora mypower. A dále aby i všichni evidovaní členové na mypower zaplatili 100Kč a to vždy 1x ročně. Kdo nebude platit, tomu bude registrace ukončena. A dále aby se rady a konzultace ohledně nových projektů zobrazovaly skrytě navenek . To proto aby čtenáři, kteří nejsou nikde registrováni neměli přístup k placeným informacím zdarma .Veřejně by se zobrazovaly příspěvky v rubrice bazar , veřejně by se zobrazovaly jen nadpisy obsahu, aby neregistrovaní čtenáři zvenčí měli jen náhled přehled o tom co se zrovna řeší , nikoliv přesný obsah a čtenáři zvenčí by viděli i jiné málo důležité informace. Spoléhat se na dobrovolnost asi nestačí a tak asi změnit pravidla na provoz fora. Jednou mně jeden člen fora napsal : lidi na mypower, ne že by byli zlí, ale pro korunu by si nechali vrtat koleno.
Konec citace. V diskuzích je vidět, že i nákupy lidí ohledně komponetů se odehrávají tak, aby se ušetřila každá
jedna koruna. Nejčastěji převažují nákupy z číny z ALI a to i u komponentů, které jsou k dostání se zárukou za férové ceny od schválených prodejců na mypower. Máte někdo jiný názor, nebo je to ostatním jedno ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
misa84
Příspěvky: 97
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od misa84 »

nebo placené výjezdy zdejších guru techniků, občas tu zazní kdo pomůže zaplatím :-)
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
forum mypower není zaměstnavatel, který by posílal na placené výjezdy svoje techniky , platil za ně odvody a
platil jím mzdy a vystavoval někomu faktury za výjezd . Je sice pravda, že jeden člen fora nazývá forum mypower někdy názvem Držgrešlov s.r.o. ale takový název by nikdo neměl považovat za zaměstnavatele nebo organizaci. Placené výjezdy , které by někdo udělal ve svém osobním volnu provozu fora nepomůžou, jak radí misa84. Dal jsem výše nějaký návrh, ale někdo by mohl namítnout, proč mám platit 100Kč ročně, když do fora dávám svůj čas a radím ostatním ? To je pravda, někdo už napsal několik tisíc příspěvků aby poradil zdarma ostatním.
Pak by asi bylo fér, že kdo napíše ročně minimálně 100 příspěvků, kdy radí ostatním, pak by příspěvek100kč ročně neplatil.
Možná se Vám bude zdát můj návrh divný, ale je zde jeden člen fora, který mně před roky sdělil, že v jednom takovém
foru je a platí ročně 6000Kč příspěvek .Samozřejmě každý člen toho zmiňovaného fora platí 6000Kč ročně. Forum je neveřejné a vyměňují si profesní špičkové znalosti ze svého oboru. Máte někdo nějaký jiný konstruktivní návrh nebo je to ostatním jedno , jak to admin finančně zvládne ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Frenky »

Protože mě fórum radí a baví, posílám členský příspěvek. Pojďme od slova k činům.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
to je hezké, je vstřícný krok, je to z Vaší strany dobrovolné ,ale pod nikdo jiný nemá další jiný návrh, měl by admin udělat nová pravidla, s výběrem 100Kč , pravidla , která by platila pro všechny a umožnila dlouhodobý provoz fora ke spokojenosti všech. Co na to admin ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kuli »

Som tu síce služobne mladý ( fyzicky starý ) a plne súhlasím.

Elektráreň som postavil hlavne za pomoci tohto fóra, bez pomoci by to trvalo dlhšie a drahšie.

Posielam príspevok.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od fugas »

Někdy začátkem léta jsem dal trvalý příkaz na 200Kč. Vím, není to mnoho, ale nepatřím zrovna k pracháčům. Když to ale udělá každý aktivní člen, měsíčně to něco hodí.
Proč nezpoplatnit bazar pro ty kdo sem přišli jen s něčím obchodovat/prodat? Nebudeme si namlouvat že na baterky a jiné komponenty to tu není lukrativní zájmové prostředí. Máš nula až deset příspěvků, tak na tebe při zřizování inzerátu prostě jako první vypadnou čtverečky s příspěvkem na fórum a hotovo.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
to je hezké, je to od všech vstřícný krok, je to od všech dobrovolné ,ale pod nikdo jiný nemá další jiný návrh, měl by admin udělat nová pravidla, s výběrem 100Kč , pravidla , která by dlouhodobě platila pro všechny a umožnila dlouhodobý provoz fora ke spokojenosti všech. Co na to admin ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Keraj
Příspěvky: 185
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Keraj »

Ahoj všem.

Trochu nechápu tu měsíční platbu, přeci když mám železo, pak mi stačí připojení k internetu s veřejnou IP a zásuvka na 230V samozřejmě se slunečním pohonem. Nebo mi něco uniká?
Jako správný kolenovrt bych se snažil tuto částku eliminovat či aspoň minimalizovat.

Co se týče toho kolenovrtstvi zde na fóru.... v momentě kdy jsem ochoten zaplatit za elektrárnu na klíč se studrem, s největší pravděpodobností to dělám proto ze Franta to má na střeše tak mi to tam dejte taky, a to jak to funguje, kdy se to vrátí - nikdy, a nějaké fórum je mi fuk.

V momentě kdy mě zajímá jak to funguje a kdy se to vrátí, s největší pravděpodobností koupim nějakou přeprodanou či přeznačenou Čínu nebo rovnou z Číny když se nebojím či nemůžu sehnat u překupníků. Kdyz mám vic prostředků k dispozici tak si dopřeji Victron z Indie. Pak visím na fóru a snazim se ten svůj bastl dobastlit k subjektivní dokonalosti.

Myslím si že pokud by existovat ucelený systém fve( vyroba-monitorovani-řízení-vytežovani ) plugg and play za rozumnou cenu, tak tu nemáme o čem psát vyjma zmíněného pomeřovani pindiku kdo kolik vyrobil.

Ale jinak s nějakým ročním příspěvkem na provoz a zpoplatněnym bazarem v zásadě souhlasím.
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Matess »

Dobrý den,
nabízel jsem to už minule adminovi, ale nikdy jsem na to reakci nedostal. Máme v Praze v datacentru 2 skoro totožné servery, které nám tam fungují jako virtuály. Oba servery jsou na 2x10core xeon, jeden se 192GB a druhy s 256GB ram. Oba maji HW raid 5 pole na LSI řadičích a standalone disk na backup. Co běží na jednom se zálohuje na druhý. Nemám problém z toho ukrojit nějakou část a udělat tam virtuál na provoz. Stačí mi za to nějaká výměnná reklama zde na webu abych to obhájil před FÚ. Jen potřebuji vědět jak velkou část musím ukrojit pro provoz a můžeme se dohodnout.

Zájem o to nebyl a nikdo mi nenapsal, tak mi přijde takové smutné teď číst příspěvek o tom kolik peněz stálo něco co podle mě nebylo vůbec potřeba platit.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od cipis »

Keraj, ano, unika ...
Klimatizace, nekolikanasobne jisteni, nonstop pristup do "sterilniho prostredi", pozarni kramy atd. atd.
To neni nekoho sklep, kde packas o kabely, pada na tebe omitka, pokud tam teda je, a podobne.
Proste presny opak toho, co vetsinou vytvarime.
Chceme, aby tohle forum jelo nonstop, rychle a porad. Tak to holt neco stoji.

Souhlasim se vstupnim prispevkem, klidne i 200Kc. Je to i jinde, a neni s tim problem.
Opravdu je tu spousta uzivatelu, co se registruji kvuli bazaru nebo helpdesku. Tak at aspon prispeji na provoz.

Matess, to je tim, jakej byl Filip... Vse pod jeho odobni kontrolou. Tva nabidka je zajimava a urcite stoji za zvazeni.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Franta2776 »

Načerpal jsem z tohoto fora spoustu info a postavil FV, ušetřím 90% roční platby za el.energii,případné omyly by byly drahé. Posílám sponzorský dar 1000Kč QR platbou.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kuli »

Keraj píše:Ahoj všem.

Myslím si že pokud by existovat ucelený systém fve( vyroba-monitorovani-řízení-vytežovani ) plugg and play za rozumnou cenu, tak tu nemáme o čem psát vyjma zmíněného pomeřovani pindiku kdo kolik vyrobil.
Dovolím si nesúhlasiť, pretože každá Solárna elektráreň je iná. Napríklad:

- sklon strechy, orientácia, tiene.
- nároky, počet osôb, spôsob kúrenia a ohrev vody, spotrebiče, EV
- požiadavký napr. záloha pre prípad výpadku DS
- priestory, podmienky na realizáciu
- finančné možnosti
- postupná modernizácia
- dostupnosť komponentov
- atď
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
bestial
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 18, 2015 5:44 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od bestial »

Zdravim,
pokud by se nevyuziva moznost unisteni na virtualni server co nabizi Matess a stale se drzelo na zeleze, tak by byla moznost umistit v datacentru ve Zline za lepsich podminek: Pristup je 24/7, datacentrum na spicokve urovni s konektivitou N x 10Gb, 2x nezavisle privody elektriky + diesel, samozrejme upsky, protipozarni system a klimatizace.
Pokud by byl zajem, potreboval bych znat spotrebu serveru, dle popisu vyse je to 1U..
Jinak prispevek 100Kc za registraci/rok je v pohode a pokud to pomuze provozu fora, tak proc ne.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od PetrDubi »

Třeba na caravan24 každý rok přijde uživateli do sz žádost o dobrovolný příspěvek na provoz fóra a uživatel se může rozhodnout, zda chce přispět a případně kolik.
Jinak samozřejmě s povinným ročním příspěvkem souhlasím.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
aivosh
Příspěvky: 62
Registrován: stř lis 17, 2021 8:08 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od aivosh »

Já patřím k těm,kteří odsud čerpají znalosti, ale sami moc ničím nepřispějí.
A jako takový, když mi někdo řekne, odteď platíš roční příspěvek 100Kč, tak to milerád zaplatím.

Co by ale bylo super zvážit a nevím, jak to udělat, tak že jsou tady lidi, co ostatním radí a dávají dobré rady.
Tak aby je ten finanční příspěvek neodradil.
Protože to znamená:
1) Musím platit 100 Kč
2) Je s tím spojená administrativa a čas
3) Jsou s tím spojené negativní emoce, něco ve smyslu, tak já tam všem radím zadarmo a teď ještě po mě chtějí peníze za členství.

Bod 3 je ten nejkritičtější, protože ego a emoce nás jako lidi řídí.
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
admin má nabídky od Matess i bestial , měl by to zvážit a k tomu co píše aivosh, by
šlo ošetřit např. tak, že kdo napsal celkem už 1500 příspěvků , 100Kč ročně povinně platit nemusí.
Ale jinak zdá se, že 100Kč při registraci a pak 1x ročně 100Kč by bylo asi přijatelné .
Nyní je na adminovi ,aby si to přečetl a rozhodl jak dále.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od shuty »

ja by som si to s tym poplatkom pri registracii dobre rozmyslel. nemyslim si ze je vhodne tahat od ludi peniaze hned ako sa chcu niekde registrovat, to hodne ludi (mozno aj sikovnych a napomocnych) odradi....
ludia su z toho uz unaveni... vsade len same poplatky, zvysovanie cien...

radsej po registracii pol roka pristup zdarma a za ten cas zablokovany bazar...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Fliacik
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 30, 2022 8:53 am
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4340
Kapacita baterie [kWh]: 9.6

Re: MyPower.CZ: Technické okénko, aneb jak to nakonec dopadl

Příspěvek od Fliacik »

Hlavne by som riesil aj otazku legislativy. Ked uz zacne spoplatnovat nieco pravidelne tak uz to bude spadat pod podnikanie/zarobkova cinnost a s tym spojene aj urcite povinnosti. Osobne mi platit tiez nevadi no obavam sa ze do buducna bude mat forum klesajuci trend uzivatelov nakolko novy sem nepride a bude len otazka casu kedy vznikne free alternativa tohto webu. Ale inak drzim urcite palce do buducna lebo zatial je toto bezkonkurencne solarforum v CZ/SK komunite.
FVE 4,3kWp (4x Longi 535Wp 4x DAH 550Wp Sériovo/Juh) | Growatt SPF 5000ES | 4kWh(Čína)+6kWh(Mivvy)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek