Větrná elektrárna 10KW

Výroba elektrické energie pomocí větrných turbín, malých větrných elektráren, diskuze na téma účinnosti, dostupných řešení, zkušenosti, nápady, praktické rady.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Větrná elektrárna 10KW

Příspěvek od SJM »

Moc pěkné. Když se dobře vyváží - jenom jak by to bylo u nás v zimě.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Větrná elektrárna 10KW

Příspěvek od Pan Taum »

Na US fórech má velmi dobré reference firma Windmax, distributor čínských větrníků. Zvlášť vyzdvihovaná je HY-1000 (1kW 24V), pro svůj bombastický poměr cena/skutečný výkon. Já bych koupil pro začátek jednu (stojí nějakých 25 000), za zkoušku by to stálo. Než utratit 200 000 a zjistit, že na plánovaném místě nefouká dostatečně výkonný vítr.

najdi si na googlu a youtube "HY-1000" a sám uvidíš.
strycekjara
Příspěvky: 90
Registrován: pát lis 02, 2012 2:56 pm
Reputace: 0

Re: Větrná elektrárna 10KW

Příspěvek od strycekjara »

Tak to je (good idea).Koukal jsem na to a není to zas tak špatný nápad.I ta cena je opravdu very cool.Asi do toho půjdu,ale ještě musím zjistit,zda se to nedá koupit tady v Čechách už jenom kvůli záruce.Nedovedu si představit,že bych to reklamoval v USA nebo nedej bože v Číně.Každopádně díky moc za tip a nasměrování jinou cestou.K tomu ty panely a hola hej?Další tipy a poznatky jsou stále vítány.Zatím ještě jednou dík Pavel
Čistý ostrov - Panely: Suntech 1440 Wp, Baterie: 400 Ah/24V (KPM 100)+150 Ah/24V (KPH 150), Regulátor: Midnite 150 classic standard, Měnič 2000 W čistý sinus, nabíjecí soustrojí AB-1P/30
Robert
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 28, 2013 8:22 pm
Reputace: 0

Re: Větrná elektrárna 10KW

Příspěvek od Robert »

při hledání alternativních zdrojů jsem objevil stránky www.helion.cz které mne zaujali, ale při poměru výroba/pořizovací náklady se jeví návratnost při paralelním provozu za hranicí životnosti. Ostrovní provoz by se možná vyplatil, ale jen tehdy, není li alternativa jiná. Dneska fotovoltaika je cenově hodně pod hranicí větrníků a tak je jí možné za stejné peníze značně předimenzovat. Výše uvedená 10 kW od WindTower byla opravdu s asynchronním generátorem a ukázková instalace byla na BVV v areálu ukázkových staveb, ale je to už 10 let a možná je pryč jako výrobní firma. Byl tam stožár s větrníkem a v domku připojovací automatika možná s kompenzací a měřením.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek