Axpert menice bypass

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
remykczech
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 07, 2022 2:41 pm
Lokalita: okolí Brna

Axpert menice bypass

Příspěvek od remykczech »

Zdravim,

Mam rychly dotaz pro ty, co pouzivaji Axpert menice.

Pri prechodu z baterii na Bypass, jak se chova elektronika typu PC atp.?
Jak casto vam vybavuje bypass, je to pouzitelne pokud preskakuje treba 4x denne?

Dekuji,
Tabulka LiFePO4 nkon.nl
// Aktualizovano 18.4.2024

MUST 5kW/48v PV1800 VHM
6,4kWh LiFePO4
3,4kWp 3s3p
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert menice bypass

Příspěvek od Matess »

mam axperty jako UPS v malých serverovnovách

do 50% kapacity měniče to PC přežije pokud tam je kvalitní zdroj typu seasonic. S méně kvalitním zdrojem (fortron například) se pc vypne.

Nad 50% kapacity měniče je tam nemalá šance že to nezvládne měnič. Těch pár ms výpadku při přepnutí způsobí takové vybití kondenzátorů v elektronice že to měnič nedá výkonově a vypne se na přetížení.

Pro upřenění používám 24V varianty, mám celkem 4 kusy... 1600W/2400VA, 2400W/3000VA, 3000W/3000VA a 3000W king. První je v místě kde je spotřeba jen 500W, další jsou do kW ok a když jsem šel přes 1kW musel jsem dát kinga.
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert menice bypass

Příspěvek od Soban »

Vše běží bez problémů, jak PC tak router, modem.

Jinak proč by to mělo přepínat 4x za den? Potom to máš špatně navrženo.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Axpert menice bypass

Příspěvek od Matess »

to Soban: dobrá připomínka... ono to asi nebude mít problém s normální domácí zátěží, ale v momentě kdy jsou na tom pověšené jen spínané zdroje bude to asi jak píši. Jinak ano zařízení nejsou dělaná na tak časté přepínání.

Pokud to chcete používat stylem že baterie nepřežije noc a necyklovat baterii, tak si kupte kinga který jede bez přepínání,
Thoma_CPU
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 18, 2022 10:37 pm

Re: Axpert menice bypass

Příspěvek od Thoma_CPU »

Matess píše:to Soban: dobrá připomínka... ono to asi nebude mít problém s normální domácí zátěží, ale v momentě kdy jsou na tom pověšené jen spínané zdroje bude to asi jak píši. Jinak ano zařízení nejsou dělaná na tak časté přepínání.

Pokud to chcete používat stylem že baterie nepřežije noc a necyklovat baterii, tak si kupte kinga který jede bez přepínání,
- King jede bez přepínání ale zase dvojitá konverze má nižší účinnost ;) takže asi záleží na čase který v tomto režimu bude.
- King pokud se přepíná na bypass je to podle mého stejně jako normální Axpert takže tam je výpadek 10-20ms, pokud ne tak mne prosím opravte

- Taky záleží na tom v jakém módu je měnič (APL/UPS) - pokud jsem měl APL tak spínané zdroje to moc nedávají jako UPS už je to podstatně lepší ale záleží na kolik je zdroj SERVERU/PC zatížen. Občas se mi stalo že se mi PC restartoval nebo vypnul.

- Moje řešení bylo to že jsem hodil SERVER,WIFI,NAS a další "kritické" věci za malou UPS APC - a ta při každém přepnutí měniče "cvakne" ale problémy to nedělá. Ovšem UPSku jsem měl už dříve kvůli tomu bych ji asi nekupoval.

- King se dle mého hodí tam kde za tím běží kritická zátěž SERVERY apod.. kde jsou spínané zdroje nebo tam kde si chci být jistý že nehrozí přetoky a je dobře navrženo (v režimu "dososávání" z ČEZ bude minimální dobu takže malá ztráta při dvojté konverzi nevadí)
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Axpert menice bypass

Příspěvek od cipis »

Kde je něco kritického, tak se stejně používají jiné přepínače, redundantní zdroje atd.
Defacto kdybys tu UPSku dal na jinou fázi, a dal tam pořádný rychlý přepínač s prioritou, tak to budeš mít zálohované i v případě potřeby údržby na jedné nebo druhé větvi.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek