Externé riadenie Xtenderu spotrebou domu cez internet

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Externé riadenie Xtenderu spotrebou domu cez internet

Příspěvek od matej »

Zdravím
po dlhšej odmlke, a vlasne asi prvýkrát v živote, si idem po radu na fórum ja :D
Mám jednu inštaláciu na bytovke - novostavbe. Na terase bytu je 14 panelov STP405 + on-grid menič 6kW 3f. Na prízemí je dvojgaráž, kde má majiteľ wallbox na nabíjanie auta 11kW. Prívod do garáže aj bytu sú vedené od elektromera samostatne (nie kaskádovo :cry: ), ten je na prízemí na opačnej strane bytovky ako garáž, ďalšia silová kabeláž medzi bytom a garážou je bohužiaľ nerealizovateľná.
V garáži sú 3x XTM4000-48 pripojené na prívod od elektromera AC-IN, celá garáž aj s nabíjaním auta na AC-OUT. Je tam Xcom-LAN a internet cez 4G router. V byte je internet cez optiku.

Potrebujem, aby sa batérie na Xtenderoch v garáži nabíjali z AC strany z prebytkov z on-grid meniča, ktoré nespotrebuje byt. Takže potrebujem Xtenderom regulovať nabíjací prúd cez ďalší Xcom-232i, ktorý bude pripojený 232kou na nejakú magickú krabičku. Tá bude komunikovať po internete s niečím v byte, čo bude merať a posielať na net spotrebu/prebytky v byte. Robil niekto niečo podobné? Vie mi s tým niekto poradiť/naprogramovať to :comp: ? Práce mám teraz enormne veľa, inak by som si spravil výskum/vývoj sám ... vopred ďakujem za ochotu :handshake:
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek