Jak na soumrakový spínač ?

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od Hyp »

Mas pravdu, moje blbost.
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od Hyp »

Tak tu tu you mám doma, nastavený to bylo hned ta funguje to, jenom mě překvapilo, že v klidu a off mi to bere snad 4 W to ukazuje v Interface? Není to trochu moc a nebo to blbě měří? Vždyť malý routery wifi berou pod 2w, respektive tvaru úterý mi brali 3 W, pokud se dá měříní Epeveru věřiti
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od camel1cz »

Super, že to funguje... Co se týče spotřeby, chtělo by to změřit a nevěřit měniči... Tak malou spotřebu bude měřit blbě.
4W jsou dost myslím, tolik že se mi tomu až nechce věřit... Nicméně v tasmota se dá trochu poladit i tohle - mrkni kdyžtak na stránky o úspoře energie
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Tasmota chytrá zásuvka příkon

Příspěvek od Hyp »

Tak jsem to změřil přes fakturační elektroměr, mam na to koupenou aplikaci (aby to bylo přesný A to ještě její autor kvůli mě dodělal zobrazení desetin watt, i tak mi chybí setiny wattu :-), a zdá se, že skutečná spotřeba je konstantně 0,8 W ve standby a ne 3-4W, jak mi hlásí Tasmota.

Tedy vlastní měření smart plug (chytré zásuvky) je úplně mimo, a to i v zátěži, tam to nesedí o 4-5W.

Nevím, zda jde Tasmota zkalibrovat?

A další problém je, že všechny chytré zásuvky a nebo časovače, co mám, asi 5 různých modelů, tak spínají pravou dírku :-( máte to taky tak?
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od camel1cz »

Ano, prakticky každé zařízení co měří spotřebu je nutné kalibrovat info o kalibraci taamoty zde. Myslím, že to bude i dost víc mimo než jen 5W... To je tak nějak hranice přesností měření. Samozřejmě záleží na měřeném výkonu.

Jinak ta spotřeba je už rozumnější...
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od Solarnoob »

soami píše:Služba typu DYDNS jen aktualizace veřejné IP routeru. Pokud jsi za NAT bez veřejné IP, tak ti tohle nepomůže. VPN je něco jiného - ta vytváří tunel mezi routerem a klientem.
Toto jsem řešil na chatě.
Cíl byl jasný, jak se dostat na siť v chatě, abych kontroloval co se tam děje.

Připojeni je přes Vodafone (tedy 4G LTE).
- rychlost je dobra, ale DDNS nelze použít, protože router je připojen pouze do interní sítě Vodafonu, která je stále za FW.
- DDNS sice aktualizuje IP na stránce , ale IP adresa je v rozsahu interní sítě. tudíž nelze použít.

Mé řešení.
- doma mám Mikrotik, který má skutečně pevnou veřejnou IP adresu. Na něm je spuštění VPN server.
- na chatě je za routerem Vodafonu zase mikrotik router, který je nastaven jako VPN klient.

a protože spojení navazuje vždy klient, zde stačí pouze přístup do internetu a na veřejnou IP toho VPN serveru tak to funguje.

Jiné řešení se u mě bohužel realizovat nedalo.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Jak na soumrakový spínač ?

Příspěvek od Hyp »

Je ze kdyz mas pouze neverejnou ip adresu a na druhe strane klienta, tak musis pouzit tuya nebo ewelink. Hlavne je to jednoduzsi na konfiguraci (nemusis resit kdyz se ti nekde neco zmeni, odejde, po letech zapomenes…)…

Zase je to zavislost na cinanovi.

Kdo by si kupoval od opa ipv4 za cca 200-400 Kc mesicni poplatek? Ano, existuje metoda jak si to vydupat na 0-5 Kc poplatek (vyzkouseno u tmobile lte).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek