Poškodené spotrebiče prepätím

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Fliacik
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 30, 2022 8:53 am
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4340
Kapacita baterie [kWh]: 9.6

Poškodené spotrebiče prepätím

Příspěvek od Fliacik »

Ahojte stala sa nám doma takato vec v garazi ktora je pripojena z hlavneho rozvadzaca a ma vlastny rozvadzac z 2rocnou instalaciou prudovymi chranicmi. Paradoxne zatial asi jedina rozvodnica podla dnestnej normy.

Otec isiel kosit (sekat) travnik a pouzil staru predlzovacku ktora podla neskorsich merani ma zlomeny (N)vodic po trase.
Akonahle zapol kosacku len jemne zavrcala a nesla. Nasledne vymenil predlzovak a zacal kosit vsetko prebehlo vporiadku.

Problem nastal ked dokosil a chcel si zapnut klimatizaciu, zistil ze nieje funkcna spolu z mikrovlnou rurou ktora aj smrdela a + umyvacka riadu + 2 led ziarovky vsetko nefunkcne. Prudovy chranic ani istice nezareagovali napriek tomu ze su funkcne podla testov a kosacka je tiez funkcna. V domacnosti nieje pripojeny ziadny spotrebic na 3fazy no mam tam 10dni funkcnu FVE ktora je Galvanicky oddelena na Faze c.3 od zbytku domu a PEN je pripojeny permanentne.

Zapojenie L1,2,3 je nasledovne.
L1 = Klimatizacia(poskodena) / Chladnicka(OK) / Mrazak(OK) / Sklokeramika L1(OK)
L2 = Umyvacka riadu + microvlnka(Poskodena) / TV-55",2xSwitch,IPcam(OK) / Sklokeramika L2(OK)
L3 = Zasuvka vonku (Kosacka ostala funkcna) / Sklokeramika L3(OK)

Je mozne ze Kosacka na L3 ktora bola roztocena na 2sekundy kde sa nasledne odpojil (N) sposobila prepatie na L1+L2 ?
Je mozne ze FVE je zodpovedna za znicenie Spotrebicov na L1+L2 ?
Vsetky ostatne bezne spotrebice vratane Switchov, IPcamier, TV, Chladnicka, Mrazak vsetko je funkcne napriek tomu ze boli popripajane zned za sebou na vsetkych fazach.
Kosacka je niaky Alko lowcost na jednu fazu z rozbehovym kondenzatorom uplna klasika.

Klimatizaciu sa mi podarilo opravit. Bola prepalena poistka + zhorety Varistor co mi napoveda ze islo o Prepatie no neviem si ho vysvetlit.
FVE 4,3kWp (4x Longi 535Wp 4x DAH 550Wp Sériovo/Juh) | Growatt SPF 5000ES | 4kWh(Čína)+6kWh(Mivvy)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek