Boiler na AC a DC

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Odpovědět
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Boiler na AC a DC

Příspěvek od JonasPP »

Dneska som testoval vytažovač,na ktoreho konštrukciu ma ukecal mobilik,za to mu aj ďakujem.Sučiastky 2,4€ ,ovšem ak sa dostanete k ssr reladku zadarmo,inak dalšich +-20€.
Tak na začiatok som to testoval na 75W žiarovke a ta krasne svietila jak stuplo napätie cez nastavenu hranicu.Neskutočne je to,že to nema skoro žiadne sučiastky a je to neskutočne presne.Fungujem na 48v,tak mam trocha viacej smeti v tej krabičke,ale na 24v je to jak stvorene a asi aj presnejšie.V mojom pripade som postrehol otvorenie a zatvorenie už pri 0,01v rozdiely.V tom okamihu to pulzuje,lebo pri strate zataže stupne napätie a znova sa to otvara a zatvara až kym neklesne z dajakeho dôvodu napätie na baterii,alebo na opak.Pulzuje to aj niekolko krad za sekundu,tak sa zdalo,že žiarovka čoraz menej svietila,až zhasla,no však klasicke pwm.Menič si to ani nevšimol,že dačo pulzuje,ale uvidim jak napojim 1,5 KW bojler.Zatial odporučam a pripadne ešte niečo prihodim,jak dokončim napojenie na dom a tym aj bojler.
Ešte ale drobnos aby som nezabudol.Ak toto budete chcieť,tak si dajak spravte odpajanie pri zotmeni a zapajanie pri svitani,popripade časovač.Stači aj male reladko napojene priamo na mini solarny panel,tym môžte zapnuť menič na prebytok,alebo odpojiť vytažovač od zdroja energie,tak prestane to pulzovanie ak už slnko nesvieti.To len ako detajl,lebo každy ma inak svoju elektrareň upravenu,tak to potrebuje inak ponastavovať.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boiler na AC a DC

Příspěvek od mobilik »

Nic ti netreba, to "pulzovanie" samo prestane ked klesne napatie pod nastavenu uroven. Uvidis ked to napojis na bojler. :-) Ono to reguluje stale len na nastavenej urovni. :wink:

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Tom_007
Příspěvky: 71
Registrován: stř črc 20, 2016 4:38 pm
Reputace: 2

Re: Boiler na AC a DC

Příspěvek od Tom_007 »

Dobrý den.
Prosím o radu. Pořad jsem se nedozvěděl, jak řidít spinání přebytků třeba dle napětí na baterce nebo panelech. Nebo čím spínat SSR? Potřeboval bych něco co hlidá něpětí nebo čim sepnu přebytky na 12V systému s jedním cca 37V (dvěma) panelem. Jedna z možností je vytěžovač. Budiž, ten se mi ale nechce bastlit. HRN relé použit nemůžu (protože neodpovídá napětí). Myslíte, že by mohlo fungovat třeba toto:
https://www.aliexpress.com/item/LED-Dis ... 28959.html
Toto asi né, že?
http://www.auktiva.cz/modul-hlidac-nape ... 88013.html
Předem díky za komentáře k mému uvedenému.
4x poly 1100W; Epsolar 40A; Epsolar 20A; Kombiměnič Axpert PF1 24V/2000W; 24/12V systém.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Boiler na AC a DC

Příspěvek od JiříK »

Proč bys nemohl použít relé HRN? Mě funguje HRN 64 k naprosté spokojenosti. Jakmile vyjede napětí panelů u svorek regulátoru nad spínací napětí (v mém případě nad 16,3 V) sepne bojler. Při poklesu napětí panelů ( u mne 14 V), relé prostě odepne. Jen to chce trpělivost při nastavování, jde to vychytat na desetiny voltu. Wattáž spirály mám přizpůsobenou výkonu panelů, takže v mém případě jde do spirály 500 W.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Boiler na AC a DC

Příspěvek od vlkazajac »

mobilik píše:Carspa sice ju nemam, ale neverim zeby vydrzala dlhsie ako rok kazdy den taky vykon.
Skor by som isiel do najlacnejsieho pwm Axperta. Nieco sa najde aj na 48V. Ten mam na chate veriu 2,4kW a z prebytkamy nema najmensi problem. A cenovo su taktiez priatelne. PJ aj ked to da cisto len 2kW trvale, robil som test a po 2hodinach malo jadro cez 90°C, je otazne dokedy by vydrzal. Axpert sa v pohode uchladi sam. :wink:
O Carspe pozri tiež tu :

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 550#p66550
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek