Patenty

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Patenty

Příspěvek od brumlaj »

Tak jsem zkusil stránky Oplockého. No a vypadá to, že dle poučky "to, že nejsme paranoidní, neznamená, že po nás nejdou."
final.png
Ale aspoň víme, že gůgl už rediguje i český Internet.

Admin edit: Téma oddeleno od Boiler na AC a DC
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Patenty

Příspěvek od dracekvo »

Běžná věc, že se do free hostingů dostane vir. Na wz.cz jsem měl dlouhá léta nahráno asi 5 obrázků. Heslo jsem nikde neměl uložený a nebylo typu 123 a stejně se tam nějak vir dostal. Viděl bych problém s kvalitou správců na free hostingách.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Patenty

Příspěvek od gupa »

Je to mimo téma, ale toto dokázal např. Total Commander v shareware verzi kdy když se otevře port 21 nebo 22, infikuje při přenosu soubory nebo něco přidá navíc a neumí takové soubory na serveru ani vymazat. Chyba může být hlavně doma.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
cikas
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 29, 2013 6:45 pm

Re: Patenty

Příspěvek od cikas »

No, dle mého názoru šel dělat byznys. Již se nedá koupit co v minulosti nabízel na svých stránkách. Teď dodělal ac regulaci a nechává si ji patentovat. Ale to se dalo očekávat, věnoval tomu projektu dost svého soukromého času.
12 panelů 210Wp. Zapojení 2x6 panelů přes PWM regulátor na Ac boiler - spirála 21 Ohmů.
13 panelů AEG 450Wp. RCT power 6.0, paralerní připojení do sítě.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Patenty

Příspěvek od mypower.cz »

cikas píše:No, dle mého názoru šel dělat byznys. Již se nedá koupit co v minulosti nabízel na svých stránkách. Teď dodělal ac regulaci a nechává si ji patentovat. Ale to se dalo očekávat, věnoval tomu projektu dost svého soukromého času.
To si myslim ze pan Oplocky asi trosku zaplace, protoze patentovat se neda uplne vse a patent je vyzva k tomu aby nekdo udelal nove reseni a naschval dejme tomu opensource a dal si pozor na patentovane zalezitosti, popripade si to taky nechal patentovat (ve vysledku podobne ale ne uplne stejne reseni) a nevybiral zadne poplatky zkratka proto, aby jeho reseni bylo zadanejsi :D . Se bojim ze to je cesta do pekel, ale pokud do toho chce pan Oplocky investovat do tehle strategie, tak je to jeho volba :))
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Patenty

Příspěvek od PavelR »

Nemusi se jednat nutne o patent. Zarizeni je jeho vyrobek, trebas jej chce prodavat komercne i bez patentu, coz by urcite zahrnovalo ruzne zkusebny a kdovi co jeste.

Obecne nevidim problem v tom proc by vedle sebe nemohlo fungovat opensource a komerce. Mohu si to vyrobit? Ano pokud to umim a hlavne pokud se me chce.
Nebo taky se me nechce a proste si koupim hotovy vyrobek se zkusebnou, zakonnou zarukou, manualem v cestine, danovym dokladem. Kde je problem?
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Patenty

Příspěvek od honzasl »

To si myslim ze pan Oplocky asi trosku zaplace,
Já myslím, že ne. Možná, že se mu objevily nabídky na velkoseriovou výrobu a byl by blbej, kdyby si něco, co nikdo jinej dosud neudělal, právně neochránil. Udělá patent, prodá licenci, půjde mu z každého vyrobeného kusu nějaké procento a může bádat dál. Výrobci se to vyplatí, získá exkluzivní výrobek a náskok před konkurencí, která bude bude mařit čas obcházením patentu. Vynálezce nemůže žít jen z dobrého pocitu, musí taky platit účty a živit rodinu.

Na druhou stranu - přihlášením patentu musí jít s kůží na trh. V patentové přihlášce musíte prozradit úplně všechno...
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Patenty

Příspěvek od mypower.cz »

No a prave patentovat nelze uplne vsechno. Lze dospet ke stejne funkcnosti i s mirne odlisnym zarizenim. Prave v tomhle si myslim ze patent je neco jako "Hele mam neco co vy ne a ted mi budete platit"... "To vis ze jo.. uz mame 20 napadu jak ten tvuj patent obejit, vyrobit to levneji a tvuj patent pritom neporusit".. Patentovani si o tyhle snahy primo rika. Je to takove .. vyhruzne .. rekl bych.. Nesvobodne, nicmene lide rekl bych spise vzdy inklinuji ke svobode, takze ona se nejaka cesta jak to obejit beztak najde a patent nic nevyresi :)

Osobne mi to je jedno, ja jedu z panelu do boileru pres klasicky menic a vubec mi to nejak neva, nicmene jen jsem vyjadril svuj postoj obecne k patentum. Neco jako v linuxovem jadre. Tam je snaha o svobodu a pouziti kodu, ktery nepodleha patentum. Ten kdo ma kod zapatentovany, ten si moc na linuxovych serverech nevrzne, pokud existuje alternativa. A to aby existovala, je jen otazkou casu.

EDIT: Njn.. provozovatel mypower.cz take nemůže žít jen z dobrého pocitu, musí taky platit účty a živit rodinu. Rozhodne by do toho ale nesel patentem :D Ma na to jine finty... Rekl bych vice lidstejsi a svobodnejsi :)

EDIT2: Je to neco jako zvysit DPH treba.. Vybere se zvysenim DPH vice na DPH? Nevybere. Jen vice lidi prejde do sede ekonomiky. Stejne tak proda se vice zapatentovanych produktu? Neproda. Prijde alternativa a patentovany produkt je v ****** :)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Patenty

Příspěvek od PavelR »

patent je spis ochrana proti totalnimu kopirovani, tedy okopirovat vytvorit podklady pro vyrobu a jedeme... kdyz to nekdo udela jinak proc ne ... atestovat a hura na trh jako konkurence to je preci v poradku ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Patenty

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:patent je spis ochrana proti totalnimu kopirovani, tedy okopirovat vytvorit podklady pro vyrobu a jedeme... kdyz to nekdo udela jinak proc ne ... atestovat a hura na trh jako konkurence to je preci v poradku ...
Tak jisteze, pak ale ten patent v podstate postrada logiku :) Nebo ne ? :D Totalne kopirovat to snad ani nema cenu... Naco kopirovat neco co je hotovo .. :D Co se tim ziska? To same ? TO neni nic konkurenceschopneho. :D Mozna spis vylepsit a obejit patent .. tedy vyhnout se patentu. To jsme ale zase u toho ze je patent na dve veci :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Patenty

Příspěvek od PavelR »

Co se tim ziska? no preci napad a vyvoj zdarma. Pokud se to nejak prodava, tak na tom at vic ci min neco vydelam. Pokud budu kopirovat neustale tak porad neco vydelavam bez toho abych musel neco vymyslet a resit problemy s vyvojem.

kopirovat se proste nema.
honzasl
Příspěvky: 275
Registrován: stř srp 29, 2012 10:25 pm

Re: Patenty

Příspěvek od honzasl »

"Hele mam neco co vy ne a ted mi budete platit"... "To vis ze jo.. uz mame 20 napadu jak ten tvuj patent obejit, vyrobit to levneji a tvuj patent pritom neporusit".. Patentovani si o tyhle snahy primo rika
Hm, a proto měla Akademie věd miliardový příjem z patentů prof. Holého - hlupáci všichni, co jí platili, místo aby našli 20 jiných cest na léky proti AIDS a spol. Je fakt, že když teď ty patenty končí, bude ta léčba chudých černoušků o něco levnější.

Patent ve špatných rukou však může být i brzdou pokroku - James Watt si patentoval části parního stroje, odmítal však prý prodat licence, sám ho nikam dál nevyvíjel a v podstatě prý jen škodil (nemám zdroj).
Naco kopirovat neco co je hotovo
Zeptejme se Číňanů...

Mimochodem, víte kdo má nejvíc nových patentů na světe...... Číňani, jak jsem nedávno zjistil. Samé kraviny, vůbec nepochopili k čemu to patentování je. Ale kdybyste měl někdo zájem, našel jsem i pár perpetuum mobile, stačí vytunit automatickou pračku.
----------------------------------------
http://honzasl.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Patenty

Příspěvek od mypower.cz »

Chlapi zapnete hlavu a zkuste to promyslet na nejake modelove situaci ..

Kopirovat takto zarizeni jako je menic pana Oplockeho nejde.. Kdyz to nekdo zkopiruje, ma vyssi naklady prave na to kopirovani (analyza, reverseengenering, testy, riziko pravniho postihu). To se nevyplati. To se vyplati jit za tvurcem bez ohledu na patent, pokud patent neni prekazkou v tom za tvurcem jit, napriklad diky prilis vysokym licencnim poplatkum. Tvurce totiz v mezicase bude vzdy zase o krok vpred. Musi se prijit vzdy s necim lepsim. Jinak to nema logiku.

AIDS? To je o tomtez. Ja nevim jak to pan Holy vymyslel, nejsem chemik, ale jsem presvedcen, ze existuje stejne tak dobry chemik a jeste lepsi (mozna to o sobe ani nevi), schopny prijit na ve vysledku stejnou funkcnost s obejitim patentu. Je to jen otazka casu a ten je relativni. Kdyz nekdo bude chtit patent obejde. Kdyz nebude a patentatnik bude mit rozum, tak neni duvod patent obchazet. Proc taky, v pripade, kdyz produkt bude dostupny.

Podivejte se na Microsoft. To je firma, kterou ted drzi nad vodou jedine a to vyber z licencnich poplatku, patentu atd. A kde ta spolecnost je? V prdeli ... Propusti ted 12700 lidi. Hlavne z mobilni divize Nokie :)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Patenty

Příspěvek od PavelR »

Zrovna zarizeni pana Oplockeho - bez sw - se kopiruje velmi snadno. Obkreslit schema DPS hodnoty a jedeme ve velkym pokud je odber.
Jak pises riziko pravniho postihu ... a neni to ten duvod patentu? ci jakekoliv ochrany ?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Patenty

Příspěvek od mypower.cz »

honzasl píše:Hm, a proto měla Akademie věd miliardový příjem z patentů prof. Holého - hlupáci všichni, co jí platili, místo aby našli 20 jiných cest na léky proti AIDS a spol.
Omluvte me ale nekdy si pripadam ze si zde pisi s petiletym klukem, ne s clovekem ktery pracuje na VUT v Brne :( Vite vymyslet 20 jinych cest na AIDS je ponekud jina liga... To neni o hlupactvi, ale pan Holy je trosicku ve svem oboru nekde hodne jinde, nez ostatni. Zkuste premyslet alespon chvili ponekud racionalne. Okopirovat oplockeho desku a vymyslet chemicky postup na lecbu neceho tak komplikovaneho jako je lecba AIDS je fakt diametralne jinde. To uz je myslim i mimo patenty. Tady jde o preziti, ne o desku se soucastkama.

EDIT: koncim diskuzi.. vse co jsem chtel rici k patentum jsem rekl, dale me toto tema nezajima .. :))
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Patenty

Příspěvek od tomas »

Pan Oplocký toho asi moc nenapatentuje. Ten jeho regulátor zátěže dle nastaveného napětí se střídačem vychází z části zapojení na stránce Danyka http://danyk.cz/menic230_6.html
Už nemůžu najít příspěvek kde jsem mu psal ať to takto upraví aby měl na výstupu AC napětí, ale dost se to zapojení řešilo také zde:
http://forum.tzb-info.cz/123674-automat ... ky#text165
http://forum.tzb-info.cz/123674-automat ... ky#text112
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Patenty

Příspěvek od ota »

Tedy k tomu regulátoru: Když jsem potřeboval technickou dokumentaci k Oplockého regulátoru, udělal jsem to tak, že jsem mu zavolal, popovídali jsme, nadiktoval jsem mu svojí mail.adresu a do druhého dne mi poslal kompletní technickou dokumentaci k V4 AC regulátoru.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe