Testování střídače

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Testování střídače

Příspěvek od Matess »

pokud tady není potřeba kapacita tak je to pár battery packů v sérii... nějaké vysokoproudé 18650 na to stačí... 20A články jsou běžně k sehnání. Je to za mě jednodušší cesta - tj postavit si pár baterek bez BMS které mohu nabíjet třeba modelářskou nabíječkou a pro tento test jich potřebné množství spojit do série, protože nevím kde sehnat takový laboratorní zdroj.
sikec
Příspěvky: 132
Registrován: čtv kvě 26, 2022 2:13 pm

Re: Testování střídače

Příspěvek od sikec »

hmm dát 50 ks 18650 do série..to nebude taky úplně levné...
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Testování střídače

Příspěvek od Matess »

A jako řekněme si to na rovinu ani bezpečné. Takto vysoké stejnosměrné napětí není sranda.
sikec
Příspěvky: 132
Registrován: čtv kvě 26, 2022 2:13 pm

Re: Testování střídače

Příspěvek od sikec »

No a co teda holt vyrovnat 10 panelů teda ke zdi a svítit na ně. Jenže čím? Halogeny mají obrovskou spotřebu a teplo z nich nebude malé. Šlo by na to svítit nějakým LED reflektorem? Bude to vůbec na LED světlo fungovat?
Matess
Příspěvky: 1514
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Testování střídače

Příspěvek od Matess »

ne, led má příliš úzké barevné spektrum ve srovnání se sluncem. Za mě nejlepší bude použít panely normálně venku a vedle panelů mít pro ověření měření intenzity světla.

https://www.aliexpress.com/item/3295121 ... 1389%21sea

Ono se jako dá postavit asi testovací osvětlovací komora pro test PV panelů, ale pro test střídače je to podle mě hloupost. Uvědomte si že výkon panelů je udáván pro 1000W na m2 a pokud dnes chcete testovat 500W panel co má 2,1x1m tak potřebujete rovnoměrné světlo o výkonu přes 2kW... hodně štěstí

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek