Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Odpovědět
l.martin@email.cz
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 06, 2022 7:07 pm
Reputace: 0

Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od l.martin@email.cz »

Mám tento měnič:
https://www.resacs.cz/solarni-stridac-m ... vsol-mppt/

Měnič funguje celkem dobře. Jediný co mě trošku chybí je abych se mohl vzdáleně podívat co dělá a alespoň tam měl nějaký základní graf. Třeba WatchPower a podobně.

Měnič má sice vestavěný wifi modul ale bohužel ten pracuje asi pouze lokálně. A to tak že se připojím přímo na něj a stáhnutou aplikací přímo pro tento měnič a pak se k němu přímo připojím. Ale vidím pouze co se tam děje, mohu nastavovat měnič ale už to nemá žádné grafy atd. A hlavně funguje to jen když si změním wifi na tu k měniči a stojím u něj.

Měl jsem ještě tento wifi modul z jiného měniče
https://easunpower.com/products/easun-w ... te-monitor

Tak jsem ho zkusil dát na tento měnič. Vše se tváří jako OK. LED na wifi svítí jak mají ale v aplikaci je to jako OFF-Line
Je možné že tento modul s tímto měničem nebude fungovat? Ale LED RxTX svítí taky jako OK.
Nebo jaká by byla ještě jiná ne úplně složitá možnost jak to udělat?
Jde mě v podstatě jen o sledování měniče. Ostatní jako využití FV řeším mojí domácí automatizací od LOXONE
Předem děkuji všem za rady ;)
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 435
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Reputace: 18
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od Lubik »

Mohl by fungovat
solar-assistant.io
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Soban
Příspěvky: 3353
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od Soban »

A nebo si napsat něco svého. Podle mě to je k ničemu, co potřebuješ znát?
Pokud to funguje OK.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Pawel
Příspěvky: 807
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am
Reputace: 48

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od Pawel »

Ze začátku jako hračka ale ta brzy omrzí ale lidi jsou schopni za to vyhodit hromadu peněz.
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od PetrDubi »

Já mám ten wifi modul v měniči integrovaný, tak jsem ho v začátcích aktivoval a používal přes watchpower v telefonu spíš pro občasnou kontrolu, když nejsem doma, ale ten interval obnovy dat 5 minut je dost dlouhý na to, aby člověk nějak přizpůsoboval třeba spotřebu.
Později jsem integroval měnič přes ESPhome do HomeAssistenta a od té doby mám aktuální stav (zpoždění maximálně několik vteřin), takže je hned jasné jak na tom jsme a pokud jsem mimo domov, tak se do HomeAssistenta dostanu přes VPN odkudkoliv a není ani problém věci, které jsou tam napojené na dálku zapnout nebo vypnout.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
l.martin@email.cz
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 06, 2022 7:07 pm
Reputace: 0

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od l.martin@email.cz »

Lubik píše:Mohl by fungovat
solar-assistant.io
Určitě na to kouknu. Děkuji za radu jak by to mohlo jít ;)
l.martin@email.cz
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 06, 2022 7:07 pm
Reputace: 0

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od l.martin@email.cz »

Soban píše:A nebo si napsat něco svého. Podle mě to je k ničemu, co potřebuješ znát?
Pokud to funguje OK.
No abych něco vymýšlel já to bych na tom nechal hrozně času a ještě není jisté zda by se to povedlo. :roll: Měl jsem měnič který to měl a teď si nějak nemůžu zvyknout na to že se nemůžu podívat jak to celý den fungovalo když nejsem třeba dva dny doma. Koukal jsem hlavně na výrobu a spotřebu v grafu, napětí baterie a tak. Občas jsem podle toho zapnul na dálku nějaký spotřebič který byl v tu dobu pro mě důležitý aby byl v provozu.
l.martin@email.cz
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 06, 2022 7:07 pm
Reputace: 0

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od l.martin@email.cz »

Pawel píše:Ze začátku jako hračka ale ta brzy omrzí ale lidi jsou schopni za to vyhodit hromadu peněz.
No mám to od jara a zatím mě to nějak neomrzelo to každý den sledovat :D Ale zase x tisíc do toho sledování investovat taky nechci.
l.martin@email.cz
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 06, 2022 7:07 pm
Reputace: 0

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od l.martin@email.cz »

PetrDubi píše:Já mám ten wifi modul v měniči integrovaný, tak jsem ho v začátcích aktivoval a používal přes watchpower v telefonu spíš pro občasnou kontrolu, když nejsem doma, ale ten interval obnovy dat 5 minut je dost dlouhý na to, aby člověk nějak přizpůsoboval třeba spotřebu.
Později jsem integroval měnič přes ESPhome do HomeAssistenta a od té doby mám aktuální stav (zpoždění maximálně několik vteřin), takže je hned jasné jak na tom jsme a pokud jsem mimo domov, tak se do HomeAssistenta dostanu přes VPN odkudkoliv a není ani problém věci, které jsou tam napojené na dálku zapnout nebo vypnout.
Já to měl dřív také něčím podobným že to obnovení bylo tak jednou za 5 minut. Ale na ten základ a grafy mě to nakonec stačilo.
Ten HomeAssistent by asi špatný nebyl ale bohužel zatím o tom nevím vůbec nic a tak bych musel to nastudovat.
kkristian
Příspěvky: 62
Registrován: pát kvě 06, 2022 10:39 am
Reputace: 2

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od kkristian »

PetrDubi píše:Já mám ten wifi modul v měniči integrovaný, tak jsem ho v začátcích aktivoval a používal přes watchpower v telefonu spíš pro občasnou kontrolu, když nejsem doma, ale ten interval obnovy dat 5 minut je dost dlouhý na to, aby člověk nějak přizpůsoboval třeba spotřebu.
Později jsem integroval měnič přes ESPhome do HomeAssistenta a od té doby mám aktuální stav (zpoždění maximálně několik vteřin), takže je hned jasné jak na tom jsme a pokud jsem mimo domov, tak se do HomeAssistenta dostanu přes VPN odkudkoliv a není ani problém věci, které jsou tam napojené na dálku zapnout nebo vypnout.
Cez aky plugin alebo integration vytahujete data?
6x Longi 370 JV+ 6x Longi 370 JZ 4440 Wp | Must PV1800 Pro 5,2 kW | 16x LiFePo4 280Ah
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čínský klon Axperta. Jak vzdáleně vyčítat základní data.

Příspěvek od PetrDubi »

Přes ESPhome, integrace pipsolar.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek