BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

informace, návody, rady a diskuze ohledně sortimentu mivvy ENERGY
Odpovědět
glottis
Příspěvky: 1912
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Soban píše:
glottis píše: hmmm, to jsem nepropojil. Mel jsem ji zapojenou pri inicializaci clanku a pro pripojeni zdoje se zapla tak jsem to neresil. V navodu jsem se nedocetl ze to musim udelat. Jestli jeste zazlobi, zkusim to. Dodany Kablik co tam pasuje jsem vyuzil na pripojeni k esp32 a vycitani dat
Ale mám dojem že někde na začátku jsem se tě ptal zda ji máš zaplou (spojené ty dva drátky pro zapínán).

Taky mám dojem že to zmiňoval i někdo jiný.

Jak ji nemáš zaplou tak to v aplikaci nejde zapnout, jak ty drátky máš spojené tak to v aplikaci jde vypínat a zapínat.
Me ses neptal, to byl bud puvodni zakladatel vlakna nebo nekdo jiny. Kazdopadne to pak prubnu, az sezenu konektor. Mel by to byt JST PA 2mm
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

glottis píše: Me ses neptal, to byl bud puvodni zakladatel vlakna nebo nekdo jiny. Kazdopadne to pak prubnu, az sezenu konektor. Mel by to byt JST PA 2mm
Funkci HW vypinace lze vypnout v aplikace a pak nebude potreba resit konektor.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Mikel píše: Funkci HW vypinace lze vypnout v aplikace a pak nebude potreba resit konektor.
A kde já si toho nevšimnul, ovšem mě to nevadí drátky jsem propojil svorkovničkou, časem tam dám vypínač....

PS. Mě to funguje OK.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Soban píše:
Mikel píše: Funkci HW vypinace lze vypnout v aplikace a pak nebude potreba resit konektor.
A kde já si toho nevšimnul, ovšem mě to nevadí drátky jsem propojil svorkovničkou, časem tam dám vypínač....

PS. Mě to funguje OK.
Nevim kde to je v aplikaci pro Android, jablko to ma v nastaveni bmsky.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od lzahradil »

Mikel píše: Nevim kde to je v aplikaci pro Android, jablko to ma v nastaveni bmsky.
FUNCTION SETTING a přepínač Switch function
Ještě tam je Load check. Že by to byla ta otrava která zajistí spuštění BMS až při zátěži? tzn. víc jak 2A ?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Mikel píše:
Soban píše:
Mikel píše: Funkci HW vypinace lze vypnout v aplikace a pak nebude potreba resit konektor.
A kde já si toho nevšimnul, ovšem mě to nevadí drátky jsem propojil svorkovničkou, časem tam dám vypínač....

PS. Mě to funguje OK.
Nevim kde to je v aplikaci pro Android, jablko to ma v nastaveni bmsky.
Asi jsem to našel pokud je to ono pod názvem "Switch function"
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
glottis
Příspěvky: 1912
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Tak to zkusím. Dík!
PavlikT
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 09, 2020 9:35 pm
Reputace: 1

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PavlikT »

Zdravim Panove,

mam taky uz nejakou dobu tuhle BMSku (200A) od Mikela (k tomu baterky Lifepo4 48V 200Ah) a testuji ji. Mam k ni pripojit co nevidet Kingy (2x PIP5048MK paralelne). Cely to mam nachystane krom panelu na strese, ale mam fedry, ze mi je ta BMS odpoji za behu (odpoji Charge).

Jsou minimalne dve situace, kdy se tak muze stat:
1. Nektery clanek pri nabijeni fest ujede (uz se mi to stalo, kdyz sem to nabijel externim zdrojem) a BMS zarizne nabijeni. - tohle se asi da osefovat nejakejma vysokejma hodnotama na clanek (treba 3.9V), ale moc se mi to nelibi.
2. Mam na dratkach k BMS po zrale uvaze pojistky 2A. Ale kdyz pojistka vybavi, tak BMS taky vypne (lze nastavit akorad zpozdeni 1-16s).To sem si schvalne vcera zkousel...

Jde toto odpojeni v pripade chyby nejak potlacit?
Jako stojim o odpojeni v pripade skratu 300A (havarijni), a stojim o to vedet, kolik stavy zbejva v Aku, ale radeji zahodim spatnej clanek za 4kCZK, nez dva Kingy za 50kCZK...

Jeste me napadlo tam dat paralelne olovo, ale mam jen slabsi kapacitu (48V 20Ah), tak si nejsem jist, jesli je to doby napad...

Mate nejake napady?
Diky za rady
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PavlikT píše:Zdravim Panove,

mam taky uz nejakou dobu tuhle BMSku (200A) od Mikela (k tomu baterky Lifepo4 48V 200Ah) a testuji ji. Mam k ni pripojit co nevidet Kingy (2x PIP5048MK paralelne). Cely to mam nachystane krom panelu na strese, ale mam fedry, ze mi je ta BMS odpoji za behu (odpoji Charge).

Jsou minimalne dve situace, kdy se tak muze stat:
1. Nektery clanek pri nabijeni fest ujede (uz se mi to stalo, kdyz sem to nabijel externim zdrojem) a BMS zarizne nabijeni. - tohle se asi da osefovat nejakejma vysokejma hodnotama na clanek (treba 3.9V), ale moc se mi to nelibi.
2. Mam na dratkach k BMS po zrale uvaze pojistky 2A. Ale kdyz pojistka vybavi, tak BMS taky vypne (lze nastavit akorad zpozdeni 1-16s).To sem si schvalne vcera zkousel...

Jde toto odpojeni v pripade chyby nejak potlacit?
Jako stojim o odpojeni v pripade skratu 300A (havarijni), a stojim o to vedet, kolik stavy zbejva v Aku, ale radeji zahodim spatnej clanek za 4kCZK, nez dva Kingy za 50kCZK...

Jeste me napadlo tam dat paralelne olovo, ale mam jen slabsi kapacitu (48V 20Ah), tak si nejsem jist, jesli je to doby napad...

Mate nejake napady?
Diky za rady
A co to vyresite jinak.
1. pouzivat LIFEPO4 do napeti, ktere ma smysl ( max 3,45V nabijeni a udrzovaci pak na 3,35-3,38V ) a na BMS nechat nastaveno 3,7V? Pak nebude problem s ujetim clanku. Na druhou stranu, pokud to bude nabijet 200A co to jde, tak pravdepodobnost, ze neco ustreli se zvysuje.
2. proc pojistky mezi clanky? Uz jsi to nekdy videl u nejakych komercnich produktu?

No a tim mas problem v obou bodech vyreseny :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
glottis
Příspěvky: 1912
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

muzes taky natvrdo spojit rele medenou pasovinou (bms bude merit proud i napet ale nic nevypne) nebo oba kabely bms pripojit na minus baterie (pak to bude merit jen napeti a nevypne) :)

a dodrzet napeti pod 3,45 je rozhodne dobre. Nizsi napeti neznamena mene energie u lifepo. Clanky jdou uplne bezproblemu nabit na 100% i napetim 3,4 na clanek ale trva to o chlup dyl. Stejne tak jdou skoro vycucat do sucha i kdyz napeti neklesne pod 3,1, kdyz se prizpusobi zatez.
PavlikT
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 09, 2020 9:35 pm
Reputace: 1

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PavlikT »

Mikel píše:
PavlikT píše:Zdravim Panove,

mam taky uz nejakou dobu tuhle BMSku (200A) od Mikela (k tomu baterky Lifepo4 48V 200Ah) a testuji ji. Mam k ni pripojit co nevidet Kingy (2x PIP5048MK paralelne). Cely to mam nachystane krom panelu na strese, ale mam fedry, ze mi je ta BMS odpoji za behu (odpoji Charge).

Jsou minimalne dve situace, kdy se tak muze stat:
1. Nektery clanek pri nabijeni fest ujede (uz se mi to stalo, kdyz sem to nabijel externim zdrojem) a BMS zarizne nabijeni. - tohle se asi da osefovat nejakejma vysokejma hodnotama na clanek (treba 3.9V), ale moc se mi to nelibi.
2. Mam na dratkach k BMS po zrale uvaze pojistky 2A. Ale kdyz pojistka vybavi, tak BMS taky vypne (lze nastavit akorad zpozdeni 1-16s).To sem si schvalne vcera zkousel...

Jde toto odpojeni v pripade chyby nejak potlacit?
Jako stojim o odpojeni v pripade skratu 300A (havarijni), a stojim o to vedet, kolik stavy zbejva v Aku, ale radeji zahodim spatnej clanek za 4kCZK, nez dva Kingy za 50kCZK...

Jeste me napadlo tam dat paralelne olovo, ale mam jen slabsi kapacitu (48V 20Ah), tak si nejsem jist, jesli je to doby napad...

Mate nejake napady?
Diky za rady
A co to vyresite jinak.
1. pouzivat LIFEPO4 do napeti, ktere ma smysl ( max 3,45V nabijeni a udrzovaci pak na 3,35-3,38V ) a na BMS nechat nastaveno 3,7V? Pak nebude problem s ujetim clanku. Na druhou stranu, pokud to bude nabijet 200A co to jde, tak pravdepodobnost, ze neco ustreli se zvysuje.
2. proc pojistky mezi clanky? Uz jsi to nekdy videl u nejakych komercnich produktu?

No a tim mas problem v obou bodech vyreseny :)
1. To, ze mi to prelezlo na 3.65 pri nabijecim proudu 4A me prave trochu znervoznilo, ale treba to bude OK, kdyz to budu provozovat na nizsim napeti. Jeste to musim znova vyzkouset. Tehdy jsem zvysil na zdroji napeti (uz nevim na kolik), aby to zaclo vubec nabijet a uplne jsem neznal vsechna zakouti tehle BMS a vlastnosti Lifepo4.
2. Ty pojistky (2A) na fousech k BMS tu ma vic lidi. Je fakt, ze sem to komercne nikde nevidel, ale kdyz sem to sestavoval, tak mi to prislo jako dobrej napad, kdyby se neco pokazilo nebo prodrelo. No a pak prisla situace, kdy se mi pojistka pretrhla (BMS zacala kricet a odpojila se) a napadl me tento problem s nahlym odpojenim. Asi mas pravdu, dam to pryc... Ten dratek by stejne asi hned uhorel, kdyby se neco fakt stalo...

Spis me to zajimalo, jestli je mozne nektere "ochrany" vypnout.
Fliacik
Příspěvky: 89
Registrován: stř bře 30, 2022 8:53 am
Reputace: 1
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4340
Kapacita baterie [kWh]: 9.6

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Fliacik »

Neviem aku mas konkretne BMS no ja mam Daly 120A + Fan a az ked som to zlozil a otestoval pri prvom nabiti z 3,2 na 3,45 som mal rozdiel na clankoch az 0,2V. Pisal som vyrobcovi v cine a odpoved = tato BMS Daly je z passivnym palancovanim co znamena ze balancing funguje len pokial prebieha nabijanie a ako ceresnicka balancing je vo forme odporu 30mA.
Cize ak napatie na jednom clanku presiahne 20mV zacne na nom robit balancing co v reale vypada tak ze do okruhu daneho clanku pripoji 30mA odpor ktori bude ten jeden clanok vybijat pocas nabijania. Kedze som do baterky tlacil okolo 25A tak 0,030A mi je pre niaky balancing fakt na dve veci... Zatial som bez menica takze cakam z odpojenimy panelmi na menic nasledne bude konecne spusteny prvy ciklus vybitie + nabitie no velmi sa obavam ze ked zacnem pocas nabijania od 20% SOC pokial pridem na 100% nebude mi stacit ani tych 0.2V differencia. kedze 30mA je fakt kvapka v mori. Kopec ludi ma tieto cinske Daly BMS a teraz neviem ci robim nieco zle alebo oni to len spustia a neriesia.
FVE 4,3kWp (4x Longi 535Wp 4x DAH 550Wp Sériovo/Juh) | Growatt SPF 5000ES | 4kWh(Čína)+6kWh(Mivvy)
glottis
Příspěvky: 1912
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Fliacik píše:Neviem aku mas konkretne BMS no ja mam Daly 120A + Fan a az ked som to zlozil a otestoval pri prvom nabiti z 3,2 na 3,45 som mal rozdiel na clankoch az 0,2V. Pisal som vyrobcovi v cine a odpoved = tato BMS Daly je z passivnym palancovanim co znamena ze balancing funguje len pokial prebieha nabijanie a ako ceresnicka balancing je vo forme odporu 30mA.
Cize ak napatie na jednom clanku presiahne 20mV zacne na nom robit balancing co v reale vypada tak ze do okruhu daneho clanku pripoji 30mA odpor ktori bude ten jeden clanok vybijat pocas nabijania. Kedze som do baterky tlacil okolo 25A tak 0,030A mi je pre niaky balancing fakt na dve veci... Zatial som bez menica takze cakam z odpojenimy panelmi na menic nasledne bude konecne spusteny prvy ciklus vybitie + nabitie no velmi sa obavam ze ked zacnem pocas nabijania od 20% SOC pokial pridem na 100% nebude mi stacit ani tych 0.2V differencia. kedze 30mA je fakt kvapka v mori. Kopec ludi ma tieto cinske Daly BMS a teraz neviem ci robim nieco zle alebo oni to len spustia a neriesia.
U dobře ziniciovanyh článku není důvod aby diff šel do stovek milivoltů . Běžně mám do 10mv ať a děje co chce. Základ je nemít na článek víc jak těch 3,45. Spíš klidně 3,4v = 54,4v na baterii a tak nastavené nabíjení. Jak bulk, tak absorbcí i float.

Lidi na lifepo4 aplikují pravidla liion článku ale to nejde. Liion nabití určuje napětí. Když nabiju na 4v mám třeba 80soc. U lifepo4 to tak není. Na 3,4 klidně mám 100soc když to nechám delší dobu absorbovat.

Balancery na bms rozhodně nejsou na průběžný balancing balancovat po 3,45v baterii spíš rozbalancuje. Je to na to abych si je mohl občas srovnat. Když jeden článek ujíždí, nabíjím napětím třeba třech 3,4 a když to je zvednu a zase nabíjím. Tak to dělám než začne článek ujíždět. A to je chvíle kdy zapnout balancing a nechat to srovnat. A zase zvednout a zase srovnat.
Fliacik
Příspěvky: 89
Registrován: stř bře 30, 2022 8:53 am
Reputace: 1
Lokalita: Bratislava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4340
Kapacita baterie [kWh]: 9.6

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Fliacik »

No uvidim zatial mam menic niekde na ceste z holandska (Nizozemsko) takze hned ako pride tak budem vybijat a sledovat nabijanie. Zatial sa mi to podarilo vybit na 3,28V za 10dni selfdischargingom. full charge mam nastavene na 54V uvidim ako sa to bude cele spravat.
FVE 4,3kWp (4x Longi 535Wp 4x DAH 550Wp Sériovo/Juh) | Growatt SPF 5000ES | 4kWh(Čína)+6kWh(Mivvy)
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PavlikT píše:
1. To, ze mi to prelezlo na 3.65 pri nabijecim proudu 4A me prave trochu znervoznilo, ale treba to bude OK, kdyz to budu provozovat na nizsim napeti. Jeste to musim znova vyzkouset. Tehdy jsem zvysil na zdroji napeti (uz nevim na kolik), aby to zaclo vubec nabijet a uplne jsem neznal vsechna zakouti tehle BMS a vlastnosti Lifepo4.
A jak pri inicializaci, pokud se to dela jak ma muze napeti prelezt pres 3,65V?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavlikT
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 09, 2020 9:35 pm
Reputace: 1

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PavlikT »

Mikel píše:
PavlikT píše:
1. To, ze mi to prelezlo na 3.65 pri nabijecim proudu 4A me prave trochu znervoznilo, ale treba to bude OK, kdyz to budu provozovat na nizsim napeti. Jeste to musim znova vyzkouset. Tehdy jsem zvysil na zdroji napeti (uz nevim na kolik), aby to zaclo vubec nabijet a uplne jsem neznal vsechna zakouti tehle BMS a vlastnosti Lifepo4.
A jak pri inicializaci, pokud se to dela jak ma muze napeti prelezt pres 3,65V?
No, to sem si taky rikal. Samozrejme to "jak se to delat ma" je to klicove. Napriklad: Jak dlouho muzou byt paralelne spojene na srovnání? To sem se nikde nedocet, abych jim neublizil a aby to bylo dostatecne dlouho. Navic kazdy vyrobce ma trosku jine parametry baterek, takze jsem uplne neznal ten strop kdy jsou full a uz do nich nic nenatlacim.
Tehdy jsem na zdroji (meanwell) nastavil 3.40*16=54.4V a BMS nesepla (nechapal jsem proc). Tak sem chvili dumal a zvysil jsem napeti na tusim 56V nebo tak nejak, nez sepla BMS. Je to uz par mesicu, tak si presne nepamatuji okolnosti. Kdyz jsem videl pomalost balancovani, tak sem vytahl balancer z Ali, co dava 1.2A, dal ho paralelne a hned to bylo lepsi :-)
Jasne, tenhle extrem plyne z me nezkusenosti, ktera je jiste velika. K BMS byl pouze navod, jak ji zapojit a neznicit. K appce tehdy zadnej navod nebyl, takze jsem netusil presne, jak se tato BMS ma chovat a co mam kde nastavit.
Moje otazka nebyla nijak utocna a nehejtim tuhle BMS. Jen me zajimalo, jestli to odpinani jde vypnout nebo ne.
Treba je tam volba: Monitoring a Driver. Jakej je mezi tim rozdil? Jako doted sem tam mel Monitoring, ale balancovalo to a odpinalo, tak v cem je rozdil?
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

PavlikT píše: No, to sem si taky rikal. Samozrejme to "jak se to delat ma" je to klicove. Napriklad: Jak dlouho muzou byt paralelne spojene na srovnání? To sem se nikde nedocet, abych jim neublizil a aby to bylo dostatecne dlouho. Navic kazdy vyrobce ma trosku jine parametry baterek, takze jsem uplne neznal ten strop kdy jsou full a uz do nich nic nenatlacim.
Tehdy jsem na zdroji (meanwell) nastavil 3.40*16=54.4V a BMS nesepla (nechapal jsem proc). Tak sem chvili dumal a zvysil jsem napeti na tusim 56V nebo tak nejak, nez sepla BMS. Je to uz par mesicu, tak si presne nepamatuji okolnosti. Kdyz jsem videl pomalost balancovani, tak sem vytahl balancer z Ali, co dava 1.2A, dal ho paralelne a hned to bylo lepsi :-)
Jasne, tenhle extrem plyne z me nezkusenosti, ktera je jiste velika. K BMS byl pouze navod, jak ji zapojit a neznicit. K appce tehdy zadnej navod nebyl, takze jsem netusil presne, jak se tato BMS ma chovat a co mam kde nastavit.
Moje otazka nebyla nijak utocna a nehejtim tuhle BMS. Jen me zajimalo, jestli to odpinani jde vypnout nebo ne.
Treba je tam volba: Monitoring a Driver. Jakej je mezi tim rozdil? Jako doted sem tam mel Monitoring, ale balancovalo to a odpinalo, tak v cem je rozdil?
1. Provadet inicializacni nabijeni pri seriovem zapojeni odporune naprosto vsem zasada a muzes byt rad, ze misto clanku LEFEPO4 nemáš jen LIFEPO4 balóny.
2. dorovnani clankuv paralelnim zapojeni po nabijeni staci nechat do druheho dne.
3. Vypnout odpinani BMSky pri prepeti / podpetí je stejne jako nepouzivat zadnou BMSku :) Staci mit vse ( menic / BMS a kontroler ) vhodne nastaveny.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mmv
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 13, 2021 10:45 pm
Reputace: 23

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od mmv »

takže máme posun v problému který jsem řešil o dvě stránky dříve ... ve zkratce ... jeden článek z packu 14ti CATL LIon 150 se v určitých fázích nabíjení/vybíjení rozjížděl a při jeho výměně jsem již nesepl BMS BMS7S20SLIFE200BT .
Chování článku se vysvětlilo, měl vyšší kapacitu, a proto se při nabíjení za ostatními loudal a při vybíjení se vlastně taky loudal :D

dnes odpoledne byla vyměněna i BMS kdy oba packy byly ve floatu , *sun* svítilo, takže po výměně byly oba packy v naprosté napěťové rovnováze, nainstalované HW vypínače a příslušné SW "šoupáky" zapnuty , PACK 1 byl celou dobu sepnut a v provozu po připnutí druhého "opravovaného" packu se nic nestalo , po vypnutí prvního PACKU šel zapnout druhý , takže změna žádná, až na to, že BMS již drží a necykluje. Takto necháno cca 2 hodiny do západu slunce kdy se pack 2 (opravovaný) začal vybíjet. Myslel jsem si, že se první pack sám připojí ale nikoliv, když byla hodnota napětí už o cca 0,8V rozdílná, propojil jsem silové svorky neseplého stykače, který okamžitě sepl a zůstal již seplý :celebrate2: od této chvíle jsou obě LIon v paralelním chodu a dělají to co mají 8-) vyrovnávací proudy byly ze začátku cca +50A -50A což není nikterak drastický a po cca 3 minutách to bylo již téměř OK 8-)
batt1_2.jpg
Pro úplnost musím ještě dodat, že k těmto dvěma paralelním Lion jsou ještě 4P PB se štítkovou hodnotou 320Ah reálně tak 1/4 (pravděpodobně ještě míň)
třeba to někomu pomůže při zprovoznění vícečetného paralelního provozu těchto BMS
9900Wp 6×ESM-450H, 6×UL-450M-144HV 8×VDS-S144 zzj 15°, 3600Wp 8×AS-6m144VV vvs 30° 2× Epever 4415, 1×Easun 8048, Axpert king 5kW, 240Ah staré olovo, 450Ah LI-ION mivvyenergy.cz
jansol
Příspěvky: 39
Registrován: stř led 19, 2022 9:41 pm
Reputace: 0
Lokalita: Mirovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13650
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Mirovice

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od jansol »

mmv píše:takže máme posun v problému který jsem řešil o dvě stránky dříve ... ve zkratce ... jeden článek z packu 14ti CATL LIon 150 se v určitých fázích nabíjení/vybíjení rozjížděl a při jeho výměně jsem již nesepl BMS BMS7S20SLIFE200BT .
Chování článku se vysvětlilo, měl vyšší kapacitu, a proto se při nabíjení za ostatními loudal a při vybíjení se vlastně taky loudal :D

dnes odpoledne byla vyměněna i BMS kdy oba packy byly ve floatu , *sun* svítilo, takže po výměně byly oba packy v naprosté napěťové rovnováze, nainstalované HW vypínače a příslušné SW "šoupáky" zapnuty , PACK 1 byl celou dobu sepnut a v provozu po připnutí druhého "opravovaného" packu se nic nestalo , po vypnutí prvního PACKU šel zapnout druhý , takže změna žádná, až na to, že BMS již drží a necykluje. Takto necháno cca 2 hodiny do západu slunce kdy se pack 2 (opravovaný) začal vybíjet. Myslel jsem si, že se první pack sám připojí ale nikoliv, když byla hodnota napětí už o cca 0,8V rozdílná, propojil jsem silové svorky neseplého stykače, který okamžitě sepl a zůstal již seplý :celebrate2: od této chvíle jsou obě LIon v paralelním chodu a dělají to co mají 8-) vyrovnávací proudy byly ze začátku cca +50A -50A což není nikterak drastický a po cca 3 minutách to bylo již téměř OK 8-)
batt1_2.jpg
Pro úplnost musím ještě dodat, že k těmto dvěma paralelním Lion jsou ještě 4P PB se štítkovou hodnotou 320Ah reálně tak 1/4 (pravděpodobně ještě míň)
třeba to někomu pomůže při zprovoznění vícečetného paralelního provozu těchto BMS
díky za info,právě stavím tři packy 16x280Ah z baterií a této BMS od mikela,které zapojím paralerně.Tím dostanu cca 44KW.Inspiroval jsem se od Andyho off garage z Austrálie. https://www.youtube.com/watch?v=5Nv3Blz2knM Testoval vybití baterií pod 6% a následné vypnutí baterií pomocí BMS.Fungovalo to skvěle.Mám však dotaz ohledně vypnutí všech baterií od měničů a jejich případné poškození.Za tímto účelem uvažuji o připojení čtvrtého udržovacího packu ,který by se připojil po odpojení centrální baterie a byl nabíjen z DS nebo agregátu.Mám měniče Easu 5,6KW paralerně.Nemáte někdo zkušenosti se zapojením a nastavením této BMS,aby komunikovala s měniči přímo přes dodaný kabel.Předem děkuji za zprávu.
Měnič Deye 12KW,MPPT1 10S MPPT2 10S a MPPT3 10S longi panely 455W.Baterie EELBattery
2x14KW.
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

jansol píše: díky za info,právě stavím tři packy 16x280Ah z baterií a této BMS od mikela,které zapojím paralerně.Tím dostanu cca 44KW.Inspiroval jsem se od Andyho off garage z Austrálie. https://www.youtube.com/watch?v=5Nv3Blz2knM Testoval vybití baterií pod 6% a následné vypnutí baterií pomocí BMS.Fungovalo to skvěle.Mám však dotaz ohledně vypnutí všech baterií od měničů a jejich případné poškození.Za tímto účelem uvažuji o připojení čtvrtého udržovacího packu ,který by se připojil po odpojení centrální baterie a byl nabíjen z DS nebo agregátu.Mám měniče Easu 5,6KW paralerně.Nemáte někdo zkušenosti se zapojením a nastavením této BMS,aby komunikovala s měniči přímo přes dodaný kabel.Předem děkuji za zprávu.
Tato BMS má integrovanou BT takže nevím zda má vůbec konektor na kabel (bral jsem sestavenou baterku tak je BMS schovaná).

Jinak teoreticky že se vypnou všechny 3 baterie naráz je malá pravděpodobnost.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

Odpovědět