Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Hrabosh
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 30, 2022 10:48 am

Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od Hrabosh »

Zdravím!

Mám na střeše 21 kusů 400Wp panelů a v garáži nachystané 3 kousky Axpert King II 5kW.

Snažil jsem se získat od EG.D vyjádření, jestli považují systém s těmito měniči s dvojí konverzí za "mikrozdroj" a musím tedy řešit připojení mikrozdroje. Bohužel se mi nepovedlo dostat se přes první linii jejich supportu, takže mi sice psali, že je to mikrozdroj, ale z těch odpovědí bylo celkem jasné, že slečna na druhé straně mailu vůbec netuší o co jde.

Máte někdo vyjádření distributora ohledně těchto typů měničů? NEbo je lepší se v tom nešťourat?

Díky,
Zb.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od tomas »

Když to nepracuje paralelně s distribuční sítí a není to schopno do ní dodat energii, tak proč si to komplikovat nějakým EG.D kde tomu ani nerozumí?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od xmasin »

Mám od ČEZ Distribuce vyjádření, že Axpert King považují za spotřebič, ale pro jistotu jsem si ho nahlásil jako záložní zdroj, takže nahlaš připojení záložního zdroje 3f 15 kW a víc neřeš.
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od Pawel »

Souhlas, jestli jste chtěl vydělávat tak máte špatné měniče a jste na špatném fóru.
Hrabosh
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 30, 2022 10:48 am

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od Hrabosh »

tomas píše:Když to nepracuje paralelně s distribuční sítí a není to schopno do ní dodat energii, tak proč si to komplikovat nějakým EG.D kde tomu ani nerozumí?
Jen jsem chtěl mít jistotu, že je připojení takového zdroje "nezajímá".
Hrabosh
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 30, 2022 10:48 am

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od Hrabosh »

xmasin píše:Mám od ČEZ Distribuce vyjádření, že Axpert King považují za spotřebič, ale pro jistotu jsem si ho nahlásil jako záložní zdroj, takže nahlaš připojení záložního zdroje 3f 15 kW a víc neřeš.
Super, přesně něco takovýho jsem se snažil dostat z EG.D... nenasdílel bys mi to vyjádření? A hlásil jsi to jak?
Hrabosh
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 30, 2022 10:48 am

Re: Axpert King a "připojení mikrozdroje"

Příspěvek od Hrabosh »

Pawel píše:Souhlas, jestli jste chtěl vydělávat tak máte špatné měniče a jste na špatném fóru.
Nechci vydělávat. Chci mít pokoj od EG.d.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek