EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Skrat »

taky sem stim bojoval.Napřed USER --entr.Znova entr a pokračuji na seřizování napětí.Takhle z hlavi nevím přesně,ale šel sem od zadu.Co jedno nastavení tak sem to potvrdil a znova pokračoval.Jinak je to logický jak psal Jaskob.
Když sem to seřídil já tak vy určitě taky. Držim palec
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od brana »

no ja tam jeden regulator 100A uz mam ale jelikoz jsem hamoun tak se mi to zdalo malo-bude zima a kdyz se naskytly panely za slusnou cenu,tak jsem prihodil18 kousku po 270Wp a dokoupil dalsi regulator a blbec jsem se blahove domnival,ze kdyz se propoji kabelem ten novej a starej tak to na stejne baterce prevezme nastaveni-jo prd-tak dalsi "laborace" s nastavovanim
ale i tak si nejsem vubec jisty,ze to mam nastaveny dobre-samozrejme v "user"modu,jinak axperty co mam vedle maji limit 58,4V -tak jsem ho nastavil taky tak,ale stale se mi zda,ze ten vykon je nejakej malej-o propojeni axpertu a tehle regulatoru jsem ani neuvazoval-takze je v ICC proste nevidim-musim zajit do garaze a mrknout-no nohy mi neupadnou) proste bych z toho chtel "vyzdimat" maximum........no to nakonec asi vsichni)
donJOE
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 19, 2023 8:33 pm
Lokalita: Brno

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od donJOE »

Luboš píše:OK,díky.
Takže zbývá jedině Victron,pro omezení proudu do baterie.
Tak omezení proudu do baterie se dá řešit přes BMS - předpokládám že tam nějakou použijete.
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od PetrDubi »

Běžné BMS určitě omezit proud neumí, maximálně odpojí baterii při překročení nastaveného proudu. Lepší BMS umí říct měniči (pokud to měnič umí), že má snížit proud.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od NOPARasito »

Skrat píše:taky sem stim bojoval.Napřed USER --entr.Znova entr a pokračuji na seřizování napětí.Takhle z hlavi nevím přesně,ale šel sem od zadu.Co jedno nastavení tak sem to potvrdil a znova pokračoval.Jinak je to logický jak psal Jaskob.
Když sem to seřídil já tak vy určitě taky. Držim palec
Ahoj, a jaky je vysledek boje?
Zajima me hlavne flakani v nabitem stavu a hooooodne pozvolnej nabeh do nasledneho nabijeni.
To i Axpert je mnohem sviznejsi(a to byl na jinych vlaknech a forech pomlouvan za rychlost vyhledavani v oblacnosti)
Pokud jsou v systemu spolu Axpert/Fang/Victron tak Epever nema zajem vubec reagovat a nabijet dokud nepadne napeti klidne pod 0,3V od nastaveneho. A to i potom si klidne 1-5min pocka.
Ja mam uz i za sebou necekanou reklamaci 10420an.
Nejak se rozhodl nabijet a nabijet bez ohledu na napeti.
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Skrat »

tak stím flákáním v nabitém stavu máte pravdu.Ale je to celý o měření napětí na baterkách a odběru do zátěže.Máte vícero regulátorů.Já taky.Pro představu:Mám u 10420N na výstupu 28,6V,na baterkách 28,3V.Další regulátor 6415N na výstupu 28,5V na baterce 28,3V .To samý na dalších regulátorech.Napětí se na baterkách pomalu sune nahoru podle zpotřeby.Závady jsou: 10420N hlavně propojit krouceným kabelem na baterku--vývod na hlídání napětí akumulátoru. Další problém jsou přechodové odpory.Mám baterky ca 2,5m od regulátoru 50kabelem a je to znát-ubytek napětí,pojistky PN00 taky je ubytek a další a další spoje.Mám 10420N přepanelováno a na Jich,kolikrát se stane že toto pole pokryje zpotřebu i nabíjení aku a proto se ostatní regulátory flákaj.Zkuste to co já odpínal sem různé pole a zjistíte že nastane doba kdy tak dobře svítí,že vlastně další regulátor vše utáhne a ten 10420N se fláká,nebo se fláká 6415N-ty mám dva.Bavím se o 24V systémovém napětí.
Snat jste mi trochu porozuměl,neumím to tak sepsat,jsem spíš ukecanej
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
sm@sh
Příspěvky: 62
Registrován: úte bře 29, 2022 9:16 am
Lokalita: PO-KE/SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1000
Kapacita baterie [kWh]: 6,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od sm@sh »

NOPARasito píše:
Skrat píše:taky sem stim bojoval.Napřed USER --entr.Znova entr a pokračuji na seřizování napětí.Takhle z hlavi nevím přesně,ale šel sem od zadu.Co jedno nastavení tak sem to potvrdil a znova pokračoval.Jinak je to logický jak psal Jaskob.
Když sem to seřídil já tak vy určitě taky. Držim palec
Ahoj, a jaky je vysledek boje?
Zajima me hlavne flakani v nabitem stavu a hooooodne pozvolnej nabeh do nasledneho nabijeni.
To i Axpert je mnohem sviznejsi(a to byl na jinych vlaknech a forech pomlouvan za rychlost vyhledavani v oblacnosti)
Pokud jsou v systemu spolu Axpert/Fang/Victron tak Epever nema zajem vubec reagovat a nabijet dokud nepadne napeti klidne pod 0,3V od nastaveneho. A to i potom si klidne 1-5min pocka.
Ja mam uz i za sebou necekanou reklamaci 10420an.
Nejak se rozhodl nabijet a nabijet bez ohledu na napeti.
Ahoj,

Ja mam uz i za sebou necekanou reklamaci 10420an.
Nejak se rozhodl nabijet a nabijet bez ohledu na napeti.


Ja mam 6420tku a tiez mi posledny tyzden prekracuje nastavene hodnoty, mozes sa prosim podelit s vysledkom reklamacie, pripadne ako to bolo vyriesene?

Diky.
Na streche zatial 1kW na Smart Solar 250/60, EPever IP5000-42-plus, NARADA 125Ah pack by MIVVY/JBD. V stave rozsirovania na vyslednych 9,84kWp, Multiplus II 48V 5kW, Cerbo GX a 280Ah pack REPT/JK...
cipis
Příspěvky: 4317
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od cipis »

To připojení měření napětí je dost zásadní věc.
A že se některé flákají? Tak to je jasné, přesně, jak píšeš, není spotřeba, tak není výroba.
Jestli chci donutit nějaký regulátor, aby vyráběl víc jak ostatní, tak mu float napětí nastavím jak boost, tím se bude snažit tahat napětí furt nahoru, takže spotřeba půjde z něj.

Skrat píše:tak stím flákáním v nabitém stavu máte pravdu.Ale je to celý o měření napětí na baterkách a odběru do zátěže.Máte vícero regulátorů.Já taky.Pro představu:Mám u 10420N na výstupu 28,6V,na baterkách 28,3V.Další regulátor 6415N na výstupu 28,5V na baterce 28,3V .To samý na dalších regulátorech.Napětí se na baterkách pomalu sune nahoru podle zpotřeby.Závady jsou: 10420N hlavně propojit krouceným kabelem na baterku--vývod na hlídání napětí akumulátoru. Další problém jsou přechodové odpory.Mám baterky ca 2,5m od regulátoru 50kabelem a je to znát-ubytek napětí,pojistky PN00 taky je ubytek a další a další spoje.Mám 10420N přepanelováno a na Jich,kolikrát se stane že toto pole pokryje zpotřebu i nabíjení aku a proto se ostatní regulátory flákaj.Zkuste to co já odpínal sem různé pole a zjistíte že nastane doba kdy tak dobře svítí,že vlastně další regulátor vše utáhne a ten 10420N se fláká,nebo se fláká 6415N-ty mám dva.Bavím se o 24V systémovém napětí.
Snat jste mi trochu porozuměl,neumím to tak sepsat,jsem spíš ukecanej
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od NOPARasito »

sm@sh píše:
NOPARasito píše:
Skrat píše:taky sem stim bojoval.Napřed USER --entr.Znova entr a pokračuji na seřizování napětí.Takhle z hlavi nevím přesně,ale šel sem od zadu.Co jedno nastavení tak sem to potvrdil a znova pokračoval.Jinak je to logický jak psal Jaskob.
Když sem to seřídil já tak vy určitě taky. Držim palec
Ahoj, a jaky je vysledek boje?
Zajima me hlavne flakani v nabitem stavu a hooooodne pozvolnej nabeh do nasledneho nabijeni.
To i Axpert je mnohem sviznejsi(a to byl na jinych vlaknech a forech pomlouvan za rychlost vyhledavani v oblacnosti)
Pokud jsou v systemu spolu Axpert/Fang/Victron tak Epever nema zajem vubec reagovat a nabijet dokud nepadne napeti klidne pod 0,3V od nastaveneho. A to i potom si klidne 1-5min pocka.
Ja mam uz i za sebou necekanou reklamaci 10420an.
Nejak se rozhodl nabijet a nabijet bez ohledu na napeti.
Ahoj,

Ja mam uz i za sebou necekanou reklamaci 10420an.
Nejak se rozhodl nabijet a nabijet bez ohledu na napeti.


Ja mam 6420tku a tiez mi posledny tyzden prekracuje nastavene hodnoty, mozes sa prosim podelit s vysledkom reklamacie, pripadne ako to bolo vyriesene?

Diky.
Otazka je odkud jsi kupoval.
Ale pred reklamaci byl boj vysvetlit problem.
Probehla vymenou za novy kus.
U me nechtel zastavit na overvoltage. Zjistil jsem az v dobach prebytku.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od NOPARasito »

cipis píše:To připojení měření napětí je dost zásadní věc.
A že se některé flákají? Tak to je jasné, přesně, jak píšeš, není spotřeba, tak není výroba.
Jestli chci donutit nějaký regulátor, aby vyráběl víc jak ostatní, tak mu float napětí nastavím jak boost, tím se bude snažit tahat napětí furt nahoru, takže spotřeba půjde z něj.

Skrat píše:tak stím flákáním v nabitém stavu máte pravdu.Ale je to celý o měření napětí na baterkách a odběru do zátěže.Máte vícero regulátorů.Já taky.Pro představu:Mám u 10420N na výstupu 28,6V,na baterkách 28,3V.Další regulátor 6415N na výstupu 28,5V na baterce 28,3V .To samý na dalších regulátorech.Napětí se na baterkách pomalu sune nahoru podle zpotřeby.Závady jsou: 10420N hlavně propojit krouceným kabelem na baterku--vývod na hlídání napětí akumulátoru. Další problém jsou přechodové odpory.Mám baterky ca 2,5m od regulátoru 50kabelem a je to znát-ubytek napětí,pojistky PN00 taky je ubytek a další a další spoje.Mám 10420N přepanelováno a na Jich,kolikrát se stane že toto pole pokryje zpotřebu i nabíjení aku a proto se ostatní regulátory flákaj.Zkuste to co já odpínal sem různé pole a zjistíte že nastane doba kdy tak dobře svítí,že vlastně další regulátor vše utáhne a ten 10420N se fláká,nebo se fláká 6415N-ty mám dva.Bavím se o 24V systémovém napětí.
Snat jste mi trochu porozuměl,neumím to tak sepsat,jsem spíš ukecanej
Klasika nazor, ale prave Epever je trochu v tomto ohledu natvrdlej.
Trocha teda podkladu. O nastaveni Epevera.
Screenshot_2023-06-28-22-51-27-309_com.realvnc.viewer.android-edit.jpg
A fotecka z realu
IMG_20230628_224952.jpg
A to je 5min a porad zevluje.
To uz davno victron/fang/i Axpert kterej je poplivanej drou.
Pozor nebavim se o batercicce. Takze padnuti napeti z cca.56,05 na 55,70V je dost energie u 65kWh svinuchy v li-ion.
Ano u me dopojeni externiho napajeni zlepsilo presnost o cca.0,07V, ale chovani v nabitem stavu je divocina.
Verim, ze leto je pro Epevera a nastaveni v radu 0,1V nebo dokonce jako Victron 0,01V neresitelnej (zatim) problem.
Je to asi softwarem staveny na olovo a obrovske poklesy napeti (resp. znatelne zmeny).
Ale verim, ze to je prave jen tim software.
cipis
Příspěvky: 4317
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od cipis »

Tak těch problémů je víc, v tom softu, viz. vlákno o porovnání 4415/8420/victron. A třeba i nemožnost nastavit výstup podle napětí, podle SOC, ač to v ovládacím programu nastavit jde, jen to ty epevery ignorují. Všechno má své mouchy.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od NOPARasito »

cipis píše:Tak těch problémů je víc, v tom softu, viz. vlákno o porovnání 4415/8420/victron. A třeba i nemožnost nastavit výstup podle napětí, podle SOC, ač to v ovládacím programu nastavit jde, jen to ty epevery ignorují. Všechno má své mouchy.
Vystupy jsem neresil.
Ja vzal Epever jen pro výzkum jeho účinnosti oproti ostatním reglům.
A jeho výhody spatřuji:
Robustnost
Chlazení lepší jako Victron
Účinnost srovnatelná někdy i lepší jako Victron.
Nevýhody:
Software a komplikovanost nastavení
Otupělost reakcí v nabitém stavu.
Možná pro někoho velikost.(ale ta souvisí s robustností)
Letní výroba těžce pod výrobou konkurence díky nešvaru s "zevlovanim" v nabitem stavu

Zastávám názor: Dokud nemáš doma a fyzicky nezažiješ jsou to kolem tebe jen kecy.
Poslední dobou s FVE a EV a ostatními odvětvími je to občas i "zoufalá sranda".
cipis
Příspěvky: 4317
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od cipis »

Presne tu ucinnost jsem tam popisoval, mam vice druhu a stejna pole, tak jsem porovnaval.
Ja mam olovo a liion, tam je to malicko jine, ale to dlouhe probirani tam je take. A v podobnem duchu je to drzeni v pwm rezimu misto zvednuti napeti u 4415. Ale jinak si nestezuji.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od NOPARasito »

Jsem rád, že je to "vlastnost" Epevera.
Jinak bych si myslel, že snad neumí "kopírovat".
Možná bych i tušil, že pokud výrobce nemá odezvu od zákazníků tak není co řešit.(možná kdyby měl informace, udělal by nápravu)
sm@sh
Příspěvky: 62
Registrován: úte bře 29, 2022 9:16 am
Lokalita: PO-KE/SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1000
Kapacita baterie [kWh]: 6,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od sm@sh »

Chlapi dik za info, ja ho mam od tunajsieho clena, kupene u i4... stale v zaruke.
Z podpory mi Fred Zhao odpisal, ale poslal iba ine nastavenia napati, tak to skusim dnes.
Inak to presne sedi, ze ked je baterka full, tak robi divne veci... skoda, ze este nevytazujem, snad by mu to pomohlo.
Budem s nimi dalej komunikovat a ak to nepomoze poziadam o novy FW, tak vas poinformujem - menili ste niekto uz FW v EPeveroch?
Na streche zatial 1kW na Smart Solar 250/60, EPever IP5000-42-plus, NARADA 125Ah pack by MIVVY/JBD. V stave rozsirovania na vyslednych 9,84kWp, Multiplus II 48V 5kW, Cerbo GX a 280Ah pack REPT/JK...
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od PetrV2 »

Přidám své poznatky z docela dost experimentů s 5415; v krabici mám 8420, tak ten bych mohl možná taky zkusit před montáží.

Pro 12V se ukazuje jako funkční:

charging_limit 13.7
boost 13.7
float 13.6
boost_reconnect 12.6

JK BMS hlásí o cca 70-100 mV méně než Epever, nemám zapojené ty dráty označované jako "remote sensor". Pokud je Epever ve float, ukazuje maximum 13.69 a pak začne snižovat proud.

Boost duration mám momentálně 45 minut. Podle logů/grafů dělá co má, tedy od dosažení 13.7V začne odpočitávat 45 minut a pak přepne do float. Jaké napětí během boostu dává s tímto nastavením bohužel spolehlivě nevím, protože zatím to bylo vždycky tak, že po dosažení 13.7 V přišel mrak a tedy napětí i proud poklesly a až do skončení boost fáze napětí nešlo přes 13.7, ale to bylo více-méně kvůli mraku.

V minulosti jsem měl vyšší napětí a bylo to moc, tuším float 13.6 jako teď, boost 13.8, charging_limit 14 (nebo 14.2, už nevím) a boost_reconnect 12.8. Docházelo k tomu, že se dostával zbytečně do boostu (protože napětí pokleslo pod 12.8) a následně to tam pral klidně až do charging_limit a možná i víc.

To počítání času u boostu je nedokonalé právě kvůli mrakům. Co se děje teď mně tak je že k boostu moc nedochází, pže přijde mrak.

Inspirován Homodomo jsem udělal automatizaci pro hlídání napětí článků, mám tam něco jako:

if max_cell_voltage > 3.5 for 45 seconds
then
set boost_voltage = boost_voltage - 0.2
set float_voltage = float_voltage - 0.20
end if

a zpátky se to dává při podmínce
if max_cell_voltage < 3.42 for 3 minutes
and boost_voltage < original_boost
then
set boost_voltage = original_boost
set float_voltage = original_float
end if

Funguje suprově, respektive fungovalo suprově při nastavení na ta vyšší napětí. Tak, jak mám nastaveno teď (viz výše) ta automatika už nezasahuje, protože to není potřeba.

A tak mě napadlo dovést k lepšímu chování i ten boost, aby ta boost fáze pokud možno opravdu proběhla i když budou nějakou dobu mraky.
Nastavit boost_duration na nějakou vysokou hodnotu, třeba 3-4 hodiny a k tomu automatizaci, něco jako:

if max_cell_voltage > 3.45 for 3 minutes
and boost_duration > 0
and charging_status = boost
then
set boost_duration = 0
end if

což doufám by mělo ukončit boost fázi jakmile bude baterka plná.

A pak to vrátit zpátky:
if boost_duration = 0 for 5 minutes
and charging_status != boost
then
set boost_duration = 240 minutes
end if

Boost fáze by neměla nastat hned, ale až po poklesu napětí pod boost_reconnect.

My ty Číňany doběhneme :)

Určitě bych doporučil nastavit charging_limit na stejnou hodnotu jako boost_voltage, mohlo by to pomoci, aby Epever nepral do plné baterky v boost fázi proudu více než by měl, ale jestli to nastavení charging_limit něco opravdu dělá, těžko říct.

To by asi bylo potřeba připojit místo panelu laboratorní zdroj a experimentovat, protože čekáním na požadované počasí by to fakt trvalo ;)
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Lokalita: Praha

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od PetrV2 »

Doplním sám sebe - vyzkoušel jsem to ukončování boostu na povel - funguje. Jakmile se zapíše do boost_duration 0, Epever přepne do float. Pak chvíli počkám, zapíšu zpátky nějakou hodnotu a je to, Epever zůstane ve float (dokud nepoklesne napětí pod boost_reconnect)
Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
bokser01
Příspěvky: 1315
Registrován: pon úno 07, 2022 2:43 pm
Lokalita: Okolí Pardubic
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7770
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od bokser01 »

Měl jsem chvíli epever a musel jsem ho prodat... Měl jsem ho pro jeden string jako posilu k měniči který přes MPPT procpal max 1600w. No epever měl stejné parametry jako ten měnič s MPPT a ten dobíjení vypnul ale epever mi tam tlačil do plně nabitých baterek stále moc proudu. Nakonec jsem ho prodal a mám klid. Co se musí nechat měl ale slušně rychlé MPPT
MUST 3KW 80A MPPT 24V/ 3,75kWp stringy 5s3P 200wp + 5s1P 150wp. 2 měnič MUST 3KW 80A MPPT 24V 4kWp stringy 2S4P 400wp bifacial + 2S1P 410wp Baterie 14,4KWh olovouhlik (6x JPC12-200), Celek tedy 7770Wp :yes:
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Skrat »

stím flákáním při plných baterkách máte všichni pravdu. Přiznám se ale dobrovolně že sem tento regulátor podrobil zatěžkávací zkoužce a už 3měsíce maká k spokojenosti.(baterky nabity na 28,3-28,4V) omezí proud a pokrývá zpotřebu.Takže špatný moc být nemůže.A co sem provedl----Všichni zavřou oči a bez komentáře: Na tento regulátor sem zapojil 4,8kWp při 24V systému.Voc napětí se pohybuje kolem110V,proud se omezí na 97A.Je pravda že mám udělaný pomocný ventilátory na chladič.Teplota chladiče max 40stupňů.Bude zapojen na 48V,jen aby se pole neflákalo tak sem to takto zkusil.
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek