LFP SYL vypíná

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Zdravím mám dvě nové baterie syl 5,12kwh a nabil jsem je, ale jak s nich chci odebírat hned se vypnou.
Je možné že když chybí komunikační propoj s axpertem tak nechcou vůbec dávat?
Nějaká rada nebo řešení?
Díky
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od PetrDubi »

Nemají třeba špatně nastavený omezení výstupního proudu?
Co vůbec znamená "jak z nich chci odebírat"?
Měnič je připojený, běží a po připojení zátěže se vypnou baterie?
Nebo je měnič vypnutý a odpojený a po připojení měniče k bateriím se baterie vypnou?
V tom druhém případě by to mohl být problém vybitých kondenzátorů v měniči, kdy po připojení se začnou nabíjet vysokým proudem a to může odstavit baterie. Pokud je to tenhle problém, tak musíš kondenzátory nejdřív nabít (třeba přes žárovku). Je to tady na fóru popisovaný x krát. takže to určitě rychle najdeš :)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

měnič zapnutý v režimu sbu a baterie je připojena (připojena už 12h) a na odvodu měniče je jen ledkova žárovka a funguje to třeba hodinu, ale zapnu větší zátěž v domě (200w) a baterie se vypne.
Stejně tak zrovna svítí jede zátěž několik set Wat s FV pole já připojím baterie a vše se tváří dobře, ale přijde mrak FV to neutahne tak připojí baterku a ta se hned odpojí
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Ještě doplním že axpert na nabíjení je nastaven podle marko250(tím to mu dík) to by mělo být v pořádku.
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od PetrDubi »

Já jsem myslel omezení výstupního proudu v BMS baterií SYL Nevím co má tahle konkrétní baterie za možnosti, ale u většiny lepších BMS lze omezit výstupní proud.
Jako druhá možnost mě napadá, že třeba není zapnutý výstup z baterie, už jsem to viděl u některých BMS. BMS potom měla na výstupu požadované napětí, ale po připojení sebemenší zátěže šlo napětí prudce dolu - jako kdyby jsi jí odpojil.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Ta baterie má dva vypínače a jistič. Vše zapnuté a svítí vypínač modře. Nic jiné se na baterii nedá nastavit. Info na netu o baterce téměř nula.
Je to SYL sbl 5.1k2
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Zkouším fotku
Přílohy
IMG20220428111211.jpg
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Druhá
Přílohy
IMG20220428111231.jpg
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od PetrDubi »

Proud a další věci se většinou nastavují pomocí programu, takže to asi na fotkách nevyfotíš...
Zkusil jsi kontaktovat prodejce nebo pořádně pročíst návod?
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Soban »

Koukám že máš ty baterie 2 co je skusit propojit navzájem ty BMS, zda někde tady nebude problém.

Taky by se chtělo přes PC kouknout co je v těch BMS nastaveno.

Jseš si jistý že měnič je nastaven správně?

EDIT:

Tady jsem našel nějakou dokumentaci..... https://www.sylbattery.com/Public/uploa ... 191f39.rar

Pokud máš axperta s výstupem pro BMS tak bych to propojil a 4K6pokud to nebude fungovat tak kontaktovat prodejce, a případně mu to vrátit pokud neporadí co s tím.....

Prodejce ti tvrdil že to s tím měničem bude fungovat?

Co jsem se koukal u baterky je napsaná kompatibilita s invertorem GS-hybrid 3K,3k6,4K6,5K a nic jiného.....

EDIT2

Teď jsem se koukal na fotky a ty jsi ty kabely od baterek předělával?

Správně by měly být zapojen + kabel od měniče do jedné baterky a - kabel od měniče do druhé baterky a baterky propojené přes ty druhé konektory, tak jako se propojují pylontechy, kdoví jak ty konektory na baterce jsou propojeny, pokud jsou uvnitř propojeny tak to můžeš mít jak to máš, ale pokud ty konektory + a - nejsou uvnitř propojeny tak baterka to může vyhodnotit jako chybu, netuším jak je to zapojeno, návod o tom mlčí....

PS. A když zapojíš pouze jednu baterku na malou zátěž tak se taky vypíná?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

S axpertem to nepojede to jsem věděl.
Baterie musím připojit tak protože s volných konektorů můžu brát jen 50A a tak jak mám tak 100A.
Bms není normálně uživatelská...
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Soban »

Lukinon píše:S axpertem to nepojede to jsem věděl.
Nějak nechápu co tedy řešíš když víš že to nepojede.
Lukinon píše:Baterie musím připojit tak protože s volných konektorů můžu brát jen 50A a tak jak mám tak 100A.
Blbost a hovadina, proto tam jsou ty konektory 2x aby se to dalo řetezit a v návodu mám dojem že je psáno až 5 ks.
Takže konektory musí ten proud z 5 ks baterek ustát!

5ks*50A=250A

Takže konektor by měl vydržet 250A ale samozřejmě z jedné baterky můžeš brát pouze 50A.

Baterka má zkratový proud 306A takže by ten konektor po omezenou dobu měl 300A vydržet!
Lukinon píše:Bms není normálně uživatelská...
Tak pomocí PC musíš nasimulovat podporovaný měnič a přečíst co hlásí za chybu.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Soban já nemám problém s konktorem který jinak je opravdu max. 50A a už se k tomu vracet nebudu

Problém je v bms který nejspíš bez komunikace radši vypne baterii.

Že komunikace nebude s axpertem jsem věděl, ale bylo mě zde řečeno že komunikace není úplně důležitá
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Soban »

Baterka má max 50A konektor určitě ne.....

Jako mi chceš namluvit že propojíš 5 baterek a můžeš z toho tahat max 50A? Nevěřím.....
To by to bylo k ničemu....

Ano komunikaci s BMS netřeba, ovšem když baterka stávkuje tak musíš přijít na to proč a jak to chceš zjistit, takže jedině rozchodit tu komunikaci.

Co když zapojíš pouze jednu a budeš odebírat pouze 100W výkonu? Taky se bude odpojovat?
Jinak nabíjí se když je připojená?
Baterka by měla mít ledku, co signalizuje jak to vypadne?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Vypínač dokáže změnit barvu, ale při takovém výpadku to nedělá.

Ten konektor kterým bych mohl jít na měnič má pod maticí lisovací dutinku 25mm čtverečních.
Myslíš že to je víc jak na 50A???

Ví tady někdo jak to opravdu vyřešit?
Já přemýšlím nad otevřením baterie a výměnou za vhodnou bms. Co vy na to?
Kdo to tady umí a hlavně to párkrát dělal?
PetrDubi
Příspěvky: 1353
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od PetrDubi »

Když máš zapnutý baterky, tak jak svítí LED Status a jak LED Charge/Discharge?
Koukal jsem do toho návodu co dával kolega včera a na straně 36 je tabulka stavů LED a co se děje.
Jinak podle návodu to vypadá, že BMS v baterii aktivně komunikuje s měničem a je možné, že neumí fungovat bez měniče. Komunikace prý probíhá přes RS485 nebo CAN.
Koukal jsem na fotky, že máš zapojený komunikační kabel z COM2 do COM2. Zkousil jsi zapnout ty baterie úplně bez komunikačního kabelu - jenom připojené + a -?
Jinak osobně bych zkusil (pokud ten kabel chceš zapojovat) připojit ho z COM2 na první baterii do COM1 na druhé baterii (do třetí baterie by to šlo z COM 2 na druhé bateii atd). Ale pokud nebudeš mít připojený měnič, který s nima umí komunikovat, tak je nejspíš jakékoliv propojení komunikace zbytečné..

Otevřít baterii a vyměnit stávající BMS za nějakou jinou samozřejmě lze (pokud je tam na tu novou dostatek místa), ale padá tím pádem jakákoliv záruka a bude nutné to uvnitře elektricky trochu předělat.

Pokud čekáš, že tu je někdo, kdo koupil takovýhle bateriový pack a měnil tam BMS za nějakou jinou, tak to si myslím, že čekáš zbytečně, protože to už vyjde mnohem levněji si koupit baterie a postavit si to komplet sám (proto to lidé dělají). Pokud si někdo koupí tovární baterku, tak se naopak snaží využít tu BMS od výrobce, když už za ní zaplatil (a ta BMS je většinou ten důvod, proč si jí kupoval). Kdyby například někdo prodával za slušný peníze BMS, která komunikuje úplně stejně jako třeba Pylontech, tak si lidi tady na fóru postaví vlastní baterku, ke které si koupí tu BMS, propojí to s měničem a jsou vysmátý, že to funguje jako Pylon, ale ušetřili plno peněz ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Žádná komunikace není propojená! Ani mezi baterkama a ani s měničem!
Já si za žádnou stávající bms nezaplatil. Za pylonech ve stejné kapacitě bych dal 120tis. Tyto baterie stojí také 120tis. Ale já je mám jen s toho důvodu že toty jsem měl za poloviční cenu! To bylo rozhodující! Ušetřil jsem peníze a teď za tu úsporu musím vyřešit problém.
Tak že ti co píši výměn,kup jinou atd. to psát nemusí.
Jestli je tu někdo kdo tomu opravdu rozumí ať se mě ozve a domluvíme se
skopec
Příspěvky: 137
Registrován: pon srp 16, 2021 8:35 pm

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od skopec »

Lukinon píše:Tyto baterie stojí také 120tis. Ale já je mám jen s toho důvodu že toty jsem měl za poloviční cenu! To bylo rozhodující! Ušetřil jsem peníze a teď za tu úsporu musím vyřešit problém.
A nebylo důvodem snížení ceny, že jsou vadné a někdo se jich chtěl zbavit?
D34: 3,3kWp 174° (6*235 Wp + 6*310 Wp) + EPsolar Tracer 6420AN + Epsolar IPower IP5000-42-Plus-T + 4* VRLA GEL 12V/150Ah + 16*LiFePo4/120Ah, WIFI: 50Wp 174° + PWM KLX1230+3*VRLA AGM 12V/17Ah, Včely: 10Wp 180° + Epsolar LS LS1024B + VRLA AGM 12V/17Ah, Automatizace: 15 * Wemos D1 mini/lite
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Ne jsou nové od prodejce je cena za odběr v milionech. Obchodní zástupce to v podstatě jen zařídil.
Cena není to co se tu řeší! Ta měla jen vysvětlit proč je mám doma.
Je tady někdo kdo tomu opravdu rozumí?
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: LFP SYL vypíná

Příspěvek od Lukinon »

Kdybych je propojil s měničem který je k tomu uspusoben tak normálně pojedou, ale ten já nemám.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek