540Wp Jeseník

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Bydliště: Přerov

540Wp Jeseník

Příspěvek od Palča »

V květnu jsem pro známého instaloval ostrovní systém 3x180Wp Yingli, BZ MPPT regulátor 500W, 2x180Ah trakční Varta Hybrid a 1000W sinus měnič. Rozvody si nechal v bytě udělat dvojité, takže na každé stěně má 1 vypínač bílý, kterým zapíná čezáckou elektřinu do úsporky a hned vedle něj vypínač žlutý, kterým zapíná solární elektřinu do ledkových bodovek. Totéž se zásuvkami - vždycky bílá a hned vedle žlutá. Takže podle stavu nabití baterií (v předsíni má diodový sloupcový ukazatel) případně přepojí spotřebič ze žluté zásuvky do bílé či naopak. Moc se mi ta elegance líbí.
Přílohy
P6130169 malý.jpg
vitbrodsky
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 08, 2011 2:33 pm

Re: 540Wp Jeseník

Příspěvek od vitbrodsky »

To se mi velmi líbí, ta "elegance". Mohu poprosit o více fotografií. Bylo by super vidět to v akci. Děkuji.
Palča
Příspěvky: 51
Registrován: sob čer 25, 2011 8:44 pm
Bydliště: Přerov

Re: 540Wp Jeseník

Příspěvek od Palča »

Analogový diodový indikátor a dálkový vypínač měniče (měnič je až na půdě).http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?page=o-nas
Dnes pracuji na tom, nahradit analogové řešení jednočipem Arduino, může nejen sledovat nejen napětí baterií ale i stav a výkon systému (proudy), zapínat přes relé spotřebiče nebo dobíjení apod. Jednotná platforma, snadno editovatelný program, přesnost měření...