Ostrovna elektraren 6kWp pre mensi dom

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
MiroBR
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 05, 2022 2:06 am

Re: Ostrovna elektraren 6kWp pre mensi dom

Příspěvek od MiroBR »

vlkazajac píše:Špekuluješ ako Beta s pralinkou. Sťažuješ sa, že nemáš konkrétne rady a nikto Tvoje zadania nečíta.

Dal som Ti tip a žiadne čerpadlo ho nezlomí. Ak chceš všetko dupľovať a chrániť dvomi prezervatívmi, bude to na hovno.

K tým stringom - maximum daj na juh, pri 6 kWp je to zbytočné obracať inam. Zima Ťa vytrestá.
Ja sa nestazujem, vyjadril som svoj nazor, som vsetkym naopak vdacny za pomoc. Svoje tvrdenie som zakladal na tom, ze hned v druhom prispevku som pisal ze v zime pojde bojler z krbu. A aj tak sa riesili bojlery a akumulacky v dalsich prispevkoch.

Tvoj navrh na ten Victron som samozrejme pozeral, ale..

- sam si pisal ze je to tvoj tendencny navrh lebo mas ty osobne on zaujem
- trvaly vykon dava 4.5/4.8kW, co uz moze byt v urcitych momentoch aj pocas dna obmedzujuce a potreboval by si dalsi
- cena tohto systemu
- hadam mam pravo polemizovat o tomto zariadeni ako vhodnej verzii pre mna

Ja neduplujem, hovorim o moznosti a jeho vyhodach a nevyhodach ked mas ostrov. Ak sa ti nieco pokazi na ostrove, si bez elektriny, objednat, reklamovat, dovoz, atd... to si aj tyzdne uplne bez elektriny. Naopak, postupnym rozsirovanim by som sa mohol dostat do stavu ze ak sa nieco pokazi, tak idem dalej s nejakymi obmedzeniami a rozsirena verzia by bola v cene jedenho victronu.

K tym stringom, diki za info, ja ich budem mat na zemi, tak ked budem menit zimny sklon, mozem ich aj na zimu natocit vsetko na juh.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek