Hybridna - pomoc so zapojenim

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
karol
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2015 10:42 pm

Hybridna - pomoc so zapojenim

Příspěvek od karol »

Zdravim vsetkych.

Podarilo sa mi dostat k fotovoltickym panelom, 21ks Q-Cells Q.Peak DUO-G8 350W mono a menicu Fronius Symo 7.0.3-M 7000VA 10,1A s bizuteriou.

Aj ked mam §21, to hlavne necham na profika. Len je teraz dost vytazeny, tak ho chcem zavolat na "to najtazsie hotove" = chcem rozlozit a pozapajat panely sam, priviest kabel k menicu a odtial to nechat na neho.

Mam skoro plochu strechu a 1° sklonom. Neviem kotvit do strechy, lebo hornych 60cm je polystyren, tak som si nechal vyniest na strechu KMB Sendwix VPC, do ktorych chcem kotvit hlinikove stvorhrany pod cca 10°sklonom na 2 svetove strany (juho-zapad, severo-vychod), aby vytvorili A.

Vie mi prosim niekto odporucit, ako ich mam pozapajat co najlepsie? Dopredu dakujem za kazdu radu.
Diablo1st
Příspěvky: 1623
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Hybridna - pomoc so zapojenim

Příspěvek od Diablo1st »

Ten menič má 2 mppt trackery, takže jeden na jednu svetovú stranu, druhý na druhý. Panely z každej svetovej strany dať do série a 4ks káblov zviesť k meniču.
Ten menič je čistý on-grid, čiže bez oficiálneho pripojenie to nerobiť!
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
karol
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2015 10:42 pm

Re: Hybridna - pomoc so zapojenim

Příspěvek od karol »

Diablo1st píše:Ten menič má 2 mppt trackery, takže jeden na jednu svetovú stranu, druhý na druhý. Panely z každej svetovej strany dať do série a 4ks káblov zviesť k meniču.
Ten menič je čistý on-grid, čiže bez oficiálneho pripojenie to nerobiť!

Dakujem

Jasne, ja to len chcem pripravit pre profika, lebo ked som si uz dom vedel postavit, panely pozapajam tiez :-)
karol
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2015 10:42 pm

Re: Hybridna - pomoc so zapojenim

Příspěvek od karol »

Tak sa podarilo polozit, len mam par otazok.
1) Ako odporucate uzemnit?
2) Zabudli sme pripevnit kabelaz s MC4 medzi panelmi o panely/konstrukciu. Malokedy sa stane, ze by voda stala na streche, ale uz som mal taky pripad pri silnej prietrzi (1x za 5 rokov). Je OK, ak lezia kable s MC4 konektormi na strku?
3) Mam okrem "zvodica prepatia" Citel DS50PVS1000V aj poistkovy odpinac ETI 10DC 2P 1000V. Viete poradit najlepsie zapojenie, ci prvy Citel, alebo ETI?

Nechal by som to na firmu, len mi povedali, ze ak to chcem skor, nez v auguste, mam si pozapajat co najviac sam.

Foto FVE:
https://drive.google.com/file/d/1-cW6Gl ... sp=sharing

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek