Rozsirenie/ zefektivnenie moje FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
cimmo1
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 27, 2022 10:00 am

Rozsirenie/ zefektivnenie moje FVE

Příspěvek od cimmo1 »

Ahojte
Chcel by som zefektivnit, rozsirit moju FVE

Aktualne nastavenie je : 9panelov x 320wp=2880wp zapojenych na Oplockeho regulator z toho na 3kw spiralu ktorou hrejem 900litrovy aku zasobnik na kurenie s vnorenym zasobnikom na uzitkovu vodu.
1 panel mam napojeny na obycajnu bateriu z auta a na tom mam pripojeny menic z auta a pohanam tym cirkulacne cerpadlo.

System funguje vynikajuco avsak uz od konca 4. mesiaca do zaciatku 10 mesiaca sa stava za nahreje vodu a potom to cca pol dna nic nerobi.

Toto by som chcel neak vyuzit. Ako prve ma napadlo kupit invertor z ciny ktory dokaze pricucavat a "nerobi "prebytky a pripojit ho paralelne k oplockeho regulatoru a tak byt efektivnejsi.
Lenze tych invertorov je cela kopa a uz sa v tom zacinam stracat. docital som sa tu ze odporucate menic s dvojitou konverziou. Osobne by som chcel uz silnejsi - cca 5-5.5kw verziu. Moj plan by bol kupit najskor ten menic, nasledovne pridat este jeden string , cca 2,5 kwp a nasledne ked budu prebytky kupit bateriu, zrejme lifepo4.

Coviete na to akko odbornici?

Aky menic by bol na toto najvhodnejsi?
co poviete na PowMr 5.5KVA 5.5KW Hybrid Solar Inverter MPPT 80A 500VDC PV Input 220VAC 48V With Parallel Function 5500W 3 Phase Solar Inversor : https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... mainSearch

Budem rad za kazdu odpoved pripadne aj s linkom kde sa to da kupit za dobru cenu.

Dakujem

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek