Studer vs. Victron

Nezařaditelné
eman
Příspěvky: 999
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Studer vs. Victron

Příspěvek od eman »

Ahoj,

chlapi, kolik z vás má reálně výrobky od Studeru (Fangpusun) a kdo máte Victrony?

Včera jsem jen tak hledal nějaké informace, diskuze, návody a můj dojem je, že Studer asi není to pravé ořechové, pro malého solárníka. Bez ohledu na cenu, diskuze, videa, informace jsou pro Victron v asi 1000x větším množství, než pro Studer.
Trochu se obávám, že kdybych nakoupil od Fangpusunu, tak řešení případných problém s nastavením a provozem bude hodně komplikované.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od milhaus »

Přesně tak. Victron je mnohem rozšířenější a je mnohem více návodů... třeba jen na youtube nějaké video o měniči Studer , mimo to co jsem tam natočil , v podstatě žádné...

Každá značka má ale svoje mouchy.
- Victron neumí například v paralelním zapojení měničů uspat druhý měnič a tím snížit vlastní spotřebu instalace, stejně
tak neumí sám odpojit vstupní relé (síť) a pouze při přetížení se rychle připojit na síť a pouze si pomoci sítí s tím co sám nezvládne. Potvrzeno z několika zdrojů, ale rád bych se nechal utvrdit např. video ukázkou , že to umí. :yes:

-Studer zase má slabou aplikaci (i stránku -portal-studer) na sledování , proti VRM je to až ostuda :uh:


Jinak ty výrobky odvádí podobnou práci. Studer nepatrně nižší vlastní spotřebu, ale zase vyšší cena .
Každý má nějaké požadavky a to rozhodne co vybere . U mě třeba zvítězil Studer , protože měl vysokonapěťový regulátor už v roce 2015. Victron až mnohem později. :wood:
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Jsi si jistý? Nemá to sice zapojeno "inteligentně automaticky" ale na YT kanále Andy's Garage má dokonce zapojené oficiálně nekompatibilní Multiplus a Phoenix, kde ten druhý většinu času spí.

S tím druhým netuším, protože jakékoliv "pomáhání" DS znamená přetok, takže jsem to netestoval, ale Multiplus má jak Power Assist tak Grid Assist (schováno pod asistenty ess režimu). Tedy že pomůže si sítí, když to sám nezvládne a nebo naopak pomůže síti, když to nezvládne ta (třeba že jsi v karavanu na 16A prodlužovačce, tak doplňuje, co chybí, aby to nevylezlo přes tu hodnotu jističe)
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od milhaus »

To že Victron neuspí druhý měnič v paralelním zapojení mám od několika lidí , kteří instalují FVE na Victronu. Jak jsem psal , rád se nechám přesvědčit o opaku :dontknow: .


Ten druhý neduh je také o tom , že Studer udrží instalaci bez přetoků (pokud není pokažený) vím pouze o jedné instalaci kde dochází u minimálního odběru na fázi k malému přetoku energie do site , ale je tam více vlivů a měnič má pravděpodobně chybu měření , je to bazarový měnič.
Vlastní zkušenost za X let je na 4Q elektroměru stále nulová dodávka u 2 ks XTM Studer. Pokud dochází k nějakému pretoku, tak ho není schopen za posledních 6 let 4Q el. naměřit , mluvím za svoji instalaci. :wood:
Měniče Victron se samozřejmě umí odpojit na vstupu od sítě. Možná jsem to napsal ne úplně srozumitelně. Omluva.
To co neumí je že v tom stavu , když je odpojený od sítě na ACin (režim nějakého asistenta HUB1 ne tak něco- ne ESS) , nemá tu rychlou reakci a není schopen se rychle připojit k síti na ochranu před přetížením. Trvá mu to i několik vteřin a problikávánjí světla nebo měnič spadne na přetížení. Studer tohle zvládá , má rychlejší řízení DSP.
Pokud člověk chce u Victronu využívat výhody Power Assist nebo Grid Assist , tedy ESS , je počítáno s tím , že měniče Victron jsou stále pripojeny na síti ACin. A potom i když je zakázáno dodávat do sítě , tak neudrží nulu a malé množství do sítě pustí... viz obrázek instalece v režimu ESS na síti za poslední rok .
IMG_20220327_084656.jpg
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

No tak mrkni na ten YT kanál, pokud nevěříš. Druhý měnič mu spí. Nevím, jak je to chytře přes asistenty, protože to nedělal kvůli nepodporované kombinaci MP + Phoenix, ale má tam nastaveno "při zátěži větší než X sepni interní relé č.2" (to je vyvedeno na svorky) a odtamtud kabel na svorky druhého měniče, které mu říkají "vzhůru/spi". Normálně jede na jeden měnič a při nabíjení auta mu to pustí i ten druhý.

Co se týče toho druhého, tak pokud to odpojíš externě přes relé, tak přifázovat se mu trvá nějaké dvě vteřiny. Pokud to ale uděláš SW, tedy "přes podmínku na ignore AC in", tak si to rozpojí vnitřním relé, ale má napětí k dispozici, tak se stále drží ve fázi, takže přepnutí je v podstatě hned (cvaknutí relé).

Pozor, rozlišovat. Jen při připojení AC in, tak victron přetok neudělá, protože funguje jako UPS s tím, že když vyrábí, má rozpojeno to vnitřní relé. Teprve, když se použije režim ESS (vyžaduje zadat grid code), tak jede paralelně a nějaké přetoky pak udělá. Proto mi přijdě, že právě to ESS na takovéto domácí žvýkání s naši legislativou a podmínkami není moc dobrá volba. Já to používám bez toho, jen přes asistenty a cerbo gx node-red a přetok mám nula. Zatím to mám s připojeným AC in, ale pro snadnější se hádání s EOn-em tak to budu přepojovat na čistý ostrov s HA řízenou externí nabíječkou (čímž si můžu z DS v NT asisstovat bez přetoku)
eman
Příspěvky: 999
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od eman »

Chlapi díky moc za reakce. Pokud se Victron dá provozovat bezpřetokově, tak má u mě +1, nikdo to do teď přímo nepotvrdil. U Studeru by mi absence nějaké aplikace na statistiku nevadila, pokud se dají z měniče tahat nějaká data. Nevím , jestli jej už někdo úspěšně propojil s HA nebo Grafanou.

Jelikož potřebuji tiché měniče, tak jsem musel zavrhnout Axpert a podobné.
Mám možnost koupit Multiplus II 5000 za 33tis. s Victroní 5 letou zárukou + jejich MMPT 15/70. S bižuterií mi to vychází kolem 60tis.
Pak je tu Fangpusun, kde je to bez záruky, ale také solidní stroje. Cena by byla trochu nižší, ale jsou tam výkonnější MPPT VT-80.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od milhaus »

mihlit píše:No tak mrkni na ten YT kanál, pokud nevěříš. Druhý měnič mu spí. Nevím, jak je to chytře přes asistenty, protože to nedělal kvůli nepodporované kombinaci MP + Phoenix, ale má tam nastaveno "při zátěži větší než X sepni interní relé č.2" (to je vyvedeno na svorky) a odtamtud kabel na svorky druhého měniče, které mu říkají "vzhůru/spi". Normálně jede na jeden měnič a při nabíjení auta mu to pustí i ten druhý.
Věřím, jen mi několik lidi v ČR řeklo , že pokud dám dva MultiPlusy do para tak druhý se normálně neuspí při nízkém výkonu na výstupu, že pojedou oba současně( 2x vlastní spotřeba měniče). Nemám osobní možnost to vyzkoušet. :dontknow:
Ten kanál znám, lepší by bylo ale dát odkaz , než že budu prohlížet x jeho video ukázek. ;)
Studer XTM v para to dělá normálně takto : https://www.youtube.com/watch?v=jxwrbrsRM7Y
mihlit píše:Co se týče toho druhého, tak pokud to odpojíš externě přes relé, tak přifázovat se mu trvá nějaké dvě vteřiny. Pokud to ale uděláš SW, tedy "přes podmínku na ignore AC in", tak si to rozpojí vnitřním relé, ale má napětí k dispozici, tak se stále drží ve fázi, takže přepnutí je v podstatě hned (cvaknutí relé).
Ano myslel jsem odpojení ACin pouze SW , ne externě mimo MultiPlus. Opět mám informaci , že pokud např. MP 3000 bude dodávat do zátěže 2kW a zvýší se zátěž na 4kW tak že to vnitřní relé je také pomalejší a buď blikají světla nebo spadne na přetížení , než se připojí MP na síť. Dle velkosti a druhu zátěže. Pokud to MPlus zvládá tak je to super :yes:

mihlit píše:Pozor, rozlišovat. Jen při připojení AC in, tak victron přetok neudělá, protože funguje jako UPS s tím, že když vyrábí, má rozpojeno to vnitřní relé. Teprve, když se použije režim ESS (vyžaduje zadat grid code), tak jede paralelně a nějaké přetoky pak udělá. Proto mi přijdě, že právě to ESS na takovéto domácí žvýkání s naši legislativou a podmínkami není moc dobrá volba. Já to používám bez toho, jen přes asistenty a cerbo gx node-red a přetok mám nula. Zatím to mám s připojeným AC in, ale pro snadnější se hádání s EOn-em tak to budu přepojovat na čistý ostrov s HA řízenou externí nabíječkou (čímž si můžu z DS v NT asisstovat bez přetoku)
Jasné , že pokud je vnitřní relé rozepnuté i SW , tak přetok dělat nebude. Psal jsem právě o tom pokud je MP na straně ACin připojen na síti a po odeznění zátěže , např zase 2kW , pošle MP část energie zpět to sítě. Neudrží nulu. Studer XTM ano , udrží nulovou dodávku do sítě.
V tvé instalaci je 4Q měření od distributora ? Pokud ne, tak případný přetok může být pouze změřen do spotřeby. Nebo čím je to měřeno, že neudělá přetok ?
Vycházím z informací distributorů ať už Victronu, který tvrdí , že přetok udělá, tak informace od distributora Studer a má vlastní zkušenost , že přetok je 0kWh , i když je Studer SW připojen vnitřním relé k síti (má napětí na vstupu a tou sítí si pomáhá co nezvládne dodat do zátěže) :read:

Rád se ale přiučím , že to je jnak.
Z mého pohledu je Victron MPlus stejné zařízení jako Studer XTM jen některé věci dělá malinko pomaleji.
Z pohledu zákazníka je určitě Victron lepší volba podporou nastavení, distribucí a cenou :yes:
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Pozor na to hlavně. Bez přetoku se dá provozovat, ale bez pomáhání si se sítí. Tzn jedeš pak buď DS nebo ostrov.
Jo a nevím, jak jsou na tom ostatní měniče, ale rozhodně bych u MP nepoužil slovo "tichý". Starý dům, tenká podlaha (strop) nad sklepem. Měnič je ve sklepě a když v noci začne dávat nějaké 2 kW do bojleru, tak si pustí ventilátory a já ho v pokoji (tichá noc) slyším. Pro běžný provoz během dne to nevadí a syšet není. Mě to nevadí ani v noci, ale někomu už by mohlo
Naposledy upravil(a) mihlit dne ned bře 27, 2022 11:03 am, celkem upraveno 1 x.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Odkaz na to video https://www.youtube.com/watch?v=SsTkgoN6ENM
Já budu přikupovat druhý MP do paralelu, tak ti pak povím, jak to funguje dle ofiko "chytrého" zapojení, ale to ještě až za pár měsíců.

Světla zatím zapojené na FVE nemám, protože je odbočka nuláku pro světla je za zaplombovanou deskou v rozvaděči, takže je nemůžu přehodit (starý dům no...). Mám ale připojené jiné zátěže, kde by měl být pokles poznat a ničeho jsem si nevšiml.

To mi přijde trochu nedůvěryhodná informace z principu funkce totiž nevím, jak by toho mohl dosáhnout, že tu nulu udrží. Má tam svůj měřák a když zjistí, že je elektriky nadbytek, tak sníží dle toho výkon až to projde přes všechny ty logické řídící cesty. Jenže ten nadbytek je všude naráz, jak na měřáku v měniči, tak na elektroměru. Beru, že victron je asi pomalejší a tak udělá třeba větší přetok a třeba je studer tak rychlý, že většina elektroměrů tak malý přetok odignoruje jako chybu měření, ale v hybrdiním systému na reálnou nulu nevěřím :)

V mém systému je elektroměr, který to neměří zvlášť, ale měla by se mu tam rozsvítit značka. Pak je tam měření od victronu, co hlásí nulu a pak je tam extra měřák s CT (Shelly 3EM), co také tvrdí, že FVE neposlala nic.
Kde někdo tvrdí, že Victron v UPS režimu (ne ESS) udělá přetok? To fyzikálně nejde, protože vyrábí jen když je rozpojeno vnitřní relé, tak nemá jak.
eman
Příspěvky: 999
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od eman »

U toho MP se prý musí vyměnit větrák, někdo to tu psal. Pak je normálně tichý. Ale je otázka, zda je to možné během záruky.
To že nebude přicucávat mi nevadí. Je jasné, že v tomhle režimu pak nefunguje bez přetoků.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Jo, mě přijde, že ten větrák lehce drnčí, že to není jen vysloveně hluk otáčení a proudu vzduchu, takže ho taky výhledově plánuji vyměnit
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od RRR »

Pokud je MultiPlus v paralelním nebo třífázovém zapojení tak se všechny měniče chovají jako jeden muž. Toto je opravdu nevýhoda Victronu proti Studeru. V tom videu je sériové zapojení měničů (za sebou), které taky nově používám, a tam si může každý měnič dělat co chce.
Přetok se dá řešit vhodným nastavením přes Virtual switch, asistenty, nebo nově přes Node-red. Mám na jednom MP 5000 VA připojený celý třígenerační dům a nikdy na přetížení nespadnul, vždy se stihl přifázovat, ale LED dioda přitížení měniče občas svítí, to je pravda.
Po té co jsem zjistil co se dá všechno vymýšlet přes CerboGX a node-red tak mám bradu dole :eek2:
Node-Red
Node-Red
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Taky používám node-red, ale tolik uzlů tam nemám. To je tvoje tvorba? Nějak nepoznávám ty oranžová uzly s hvězdičkou v žlutém kolečku. To je co? Já měl právě za to, že "ignore AC in" bez extra HW udělat nejde?
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od RRR »

Ano, moje tvorba. Ty uzly s hvězdičkou jsou Modbus komunikace s druhým Victron měničem, který není připojen na stejné Cerbo GX kde běží Node-red. Ignorování AC in se provádí jednoduše uzlem VE.Bus System Control kde se použije hodnota "2". Taky my chvíli trvalo než mě to trklo:
Ignore AC in.JPG
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Jo vidíš, jsem si to hned neuvědomil. Tohle přepínání taky používám, s jednodušší logikou. To, co mi tam chybí je možnost s node-red ovládat nabíječku. Teď právě tu nabíječku mám nastavenou, ať nabíjí do 100 % a když chci dobít, tak přepnu z inverter only na on. Teď to mám tak, že pokud je NT a nízké SoC, tak dobije. Pokud je hodně nízké SoC, tak dobije i za VT, ale jen o trochu, aby tím čekal na další NT. Jenže bych rád omezil cyklování tím, že pokud se dnes moc nevyrábí, ale něco ano, tak za NT být v bypassu. Tedy "on" s SoC > limit nabíječky, ale ten limit nejde nastavit přes node-red ani nejde nabíječku v "on" režimu (kvůli bypassu) vypnout. Jedině jde nastavit nabíječku na "nabíjecí proud nula" pomocí externího vstupu, k čemuž je potřeba extra arduino. Rád bych ale kdyby to šlo bez něj...
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od RRR »

Tak to nevím. Proč je k externímu vstupu potřeba arduino? Cerbo má přece vstupy i výstupy (relé). To řízení nabíjení záleží jestli používáš ESS - tam lze nastavit minimální SOC při aktivním AC in. A nebo to řídit limitem vstupního proudu, nebo Grid setpoint?
https://community.victronenergy.com/que ... e=node-red

https://community.victronenergy.com/que ... sgx-n.html

https://www.victronenergy.com/media/pg/ ... 2c0d78e5fa
kapitola 4.3.8 a 4.3.9?
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

To první řešení je blízko, ale funguje přes nastavení limitu DVCC, což ale znamená, že nelze vypnout nabíječku multiplusu a nabíjet ze sluníčka. To druhé a třetí vyžaduje ESS = grid code, což kvůli riziku přetoků nemám.

Extra HW je potřeba, protože Cerbo/Node-red/Modbus/MQTT neumí nijak ovládat multiplus, tedy ovládat složitěji než ta pozice přepínače. Jediné, jak se dá ovládat nabíječka nezávisle externě, tak je s využitím "charge current controll" asistent, kde se nastaví, že nabíječku ovládá AUX 1/AUX 2/Temp analogový vstup se zadáním jaké napětí odpovídá jakému proudu, což zahrnuje i nula=vypnuto. A ten extra HW potřebuješ právě na to vytvoření toho ovládacího napětí.
stminy116
Příspěvky: 67
Registrován: čtv bře 07, 2019 9:47 am

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od stminy116 »

No tak neviem ako vy ale mne to šlape krásne. Mám paralélne 2x MULTIPLUS 5kW a výsledok takýto. Nieje to chyba merania, pretože mám ET 112 na vstupe a teda presnosť som si overil s mojím 4Q elektromerom, kedy pri 1000kWh odobraných je rozdiel na ET a 4Q !!!!!!9kWh!!!!!!. Takže sa dá tomu veriť. Ja mám dodávku 0. Podotýkam že zima bola prifázovaná a režim ESS.
Přílohy
IMG_20220425_070807_2.jpg
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od turbyho »

mihlit píše: Extra HW je potřeba, protože Cerbo/Node-red/Modbus/MQTT neumí nijak ovládat multiplus, tedy ovládat složitěji než ta pozice přepínače. Jediné, jak se dá ovládat nabíječka nezávisle externě, tak je s využitím "charge current controll" asistent, kde se nastaví, že nabíječku ovládá AUX 1/AUX 2/Temp analogový vstup se zadáním jaké napětí odpovídá jakému proudu, což zahrnuje i nula=vypnuto. A ten extra HW potřebuješ právě na to vytvoření toho ovládacího napětí.
Staci propojit jednim dratem K1 nebo dvema dratama rele a AUX1/AUX2/TEMP vstup a muzes zapinat a vypinat nabijecku asistenty bez externiho zarizeni.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer vs. Victron

Příspěvek od mihlit »

Ale já to právě chci řídit externě z HA a ještě k tomu ne jen on/off, ale dle SoC, denní doby a VT/NT i proud nabíječky.
Nejblíž, co jsem se dostal, tak přes MQTT:
W/<ID>/vebus/276/Dc/0/MaxChargeCurrent kde to "nějak" reaguje +- okolo té hodnoty, ale i při nastavení 0 A to bude stále nabíjet 1.něco ampéry. Naštěstí těch 1 A té baterce až tak moc neudělá.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek