2x XTM-4000 nebo 1xXTH-8000

Měniče Studer
zuzi
Příspěvky: 29
Registrován: pon bře 07, 2022 10:33 pm
Lokalita: Okolí Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 18
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2x XTM-4000 nebo 1xXTH-8000

Příspěvek od zuzi »

Za me asi takhle, pokud netestovane, koupit o jeden/dva vic a pripadne jej opravit. Pokud bude mrtvy, nejspis nebude mrtve trafo, ale nejaky z pomocnych zdroju na vykonove desce nebo jedna radka trandu. Ale pokud neumim si opravit sam, nebo nemam po ruce spravneho cloveka, vzal bych si testovane a drazsi.
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm

Re: 2x XTM-4000 nebo 1xXTH-8000

Příspěvek od teapack »

Díky za odpověď, takže pokud bude vadný, mohla by to být relativně snadno opravitelná závada... Asi to risknu...
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm

Re: 2x XTM-4000 nebo 1xXTH-8000

Příspěvek od teapack »

Tak jsem pořídil 3 kusy bez záruky ze SecondSol. Roky výroby desek 2013 a 2014.
Dorazily čisté, nezaprášené. Na první zkoušku všechny naběhly, fungovaly (testováno bez zátěže).
Po rozebrání jsem u jednoho z měničů objevil, že má vypálené 3 tranzistory (2 z nich v jedné řadě, třetí na druhém konci) a ještě příslušné odpory v odporových sítích. Po výměně součástek se zdá, že funguje dobře (i pod zátěží). Zřejmě bych to na funkci ani nepoznal, kdybych se nepodíval dovnitř (leda asi s větší zátěží)...
Zbývající dva měniče vypadají nepoškozeně.
Jinak připínání druhého měniče (a třetího) je rychlé, funguje dobře. V případě, že jsou zapojeny paralelně všechny tři, funguje jeden (zřejmě ten nejnovější) jako master a zbývající dva se oba společně v případě potřeby připojí a po skončení potřeby zase odpojí a uspí.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek