Mala FVE RD 1f 3kW

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
TEnergy
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 26, 2022 10:11 am

Mala FVE RD 1f 3kW

Příspěvek od TEnergy »

Zdravim planujem montaz fotovoltaiky na svojom dome.Potreboval by som poradit.Moja predstava je 1fazovy hybridny menic s vykonom 5kw a k nemu cca 3kWp panelov(v buducnosti mozno bude panelov viac) a baterie(neviem sa rozhodnut ake a zalezi este podla menica).Planujem s tym napajat spotrebice do max prikonu 2,5kw(darling,cerpadla kotla,svetla,tv,pc....)Aky menic pouzit aby v pripade nedostatku vykonu panelov si vedel menic potiahnut z DS energiu, a druha vec co s prebytkami ked nebude odber spotrebicov dokaze menic nejako zaregulovat ten vykon panelov ked bude vacsi ako odber?Je tych vyrobcov dost a neviem si vybrat potreboval by som poradit. Dakujem za kazdu radu
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Mala FVE RD 1f 3kW

Příspěvek od vlkazajac »

Kúp si Lego a hraj sa. Aspoň Ťa nezabije.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
TEnergy
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 26, 2022 10:11 am

Re: Mala FVE RD 1f 3kW

Příspěvek od TEnergy »

vlkazajac píše:Kúp si Lego a hraj sa. Aspoň Ťa nezabije.
vlkazajac neviem či teba neprizabilo alebo čo ti je ale nereaguj vôbec ak máš reagovať takto,a ak sa rád hráš s legom hraj sa ďalej to ti nik neberie.ja čakám normálnu odpoveď
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Mala FVE RD 1f 3kW

Příspěvek od vlkazajac »

Dobre teda, polepším sa a dám normálnu odpoveď.
FVE je elektráreň, ktorú treba vedieť navrhnúť a realizovať. Nerobí sa to rešeršou na internete ani pozbieraním nezáväzných rád na fóre. A prvá dôležitá vec je schopnosť formulovať zadanie. To tu zjavne chýba.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Mala FVE RD 1f 3kW

Příspěvek od luge »

TEnergy píše:Zdravim planujem montaz fotovoltaiky na svojom dome.Potreboval by som poradit.Moja predstava je 1fazovy hybridny menic s vykonom 5kw a k nemu cca 3kWp panelov(v buducnosti mozno bude panelov viac) a baterie(neviem sa rozhodnut ake a zalezi este podla menica).Planujem s tym napajat spotrebice do max prikonu 2,5kw(darling,cerpadla kotla,svetla,tv,pc....)Aky menic pouzit aby v pripade nedostatku vykonu panelov si vedel menic potiahnut z DS energiu, a druha vec co s prebytkami ked nebude odber spotrebicov dokaze menic nejako zaregulovat ten vykon panelov ked bude vacsi ako odber?Je tych vyrobcov dost a neviem si vybrat potreboval by som poradit. Dakujem za kazdu radu
Vsetko je tu na fore mypower predsa.
Vydel dvoma a pripoj DS napriklad.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=7322
Prebytky?Na fore mypower? Bojler,klima,bazen,tazba kryptomien..........
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... era#p63492

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek