MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od avatar »

Aha uz to chapu jde tam o tu dobu co mu to na chvilku utece. To jsem samozrejme nevedel ani sem to zatim neresil. U meho vykonu je to zanedbatelne.
vrb
Příspěvky: 30
Registrován: pon lis 21, 2011 7:47 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vrb »

Ad APC, zkoušel jsem to řešit v jiném threadu. že vám měnič vypne ještěstí. vypne Mě na 32V (externí dobíjení akumulátoru + malá zátěž na měniči) APC Smart 1500VA shořelo na popel. Výkonové tranzistory se rozletěly a pak tam ještě něco smrdělo. počítám že je mrtvá veškerá elektronika. Nedoporučuju riskovat, stálo mě to dost peněz.
Z toho odhaduji že 48V systém vybuchne někde u 64-65V 12V systém kolem 16V je už taky na hraně smrti. Je to všechno navržené jednoúčelově a totálně na krev, spíš přes krev, protože to ani nedá co je napsané na štítku.

Sháním funkční levný měnič DC/DC 18-32V / 24V 200A
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Naštěstí to můžu řešit v regulátoru - a jak jsem psala, už je to vyřešeno, i když za cenu velmi mírného nedobíjení studených baterií.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

To je nááádhera, jak jsem bez něj mohl žít:-)

Jen se mi ho nedaří připojit přes eternet:-) No přeci jen pro mě to bude trošku oříšek:-) jsem pouhý uživatel PC:-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Ano ano :) Gratuluji.
První den jsem taky mírně zápasila připojit se k němu skrze ethernet. Mám takový pocit, že má nějaký problém s DNS nebo co, v síti nebyl vidět. Připojila jsem se k němu napřímo kříženým síťovým kablem - to šlo hned, bez problémů, na adrese 192.168.1.253. Pak se mi jej podařilo rozchodit i na routeru tak, že jsem mu skrze jeho webové rozhraní při připojení napřímo nastavila statickou adresu (Use static IP address) - nechala jsem tu 192.168.1.253 a router jej naráz začal vidět a v síti jej prostě pod tou adresou najdu. Podmínkou samozřejmě je, že máte běžnou domácí síť 192.168.1 a že nemáte v routeru nastavený max filtr.
Jo, a ten router chtěl restart.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

Tedy to zpracování celého zařzení se s CX opravdu nedá srovnávat!

Tak už jsem rozeběhl připojení přes tu aplikaci MSview, ale prohlížečem to stále nejde. No pokračování ztra.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od avatar »

ja nastavil na DHCP serveru statickou podle MAC adresy a mam ho stale stejne.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

Tak problém komunikace byl v WIN7 a IE 9 bo kterej je ten poslední.

Na starym PC s XP to běží jak po másle.

Ještě nevíte někdo jak použít v aplikaci MSView když se připojim tak se v levé části pod kontrolerem dá rozkliknout takové dlouhé menu, ale je prázdné, žádné hodnoty? k čemu to tam je??
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Ta aplikace mi taky příjde jako taková mírně uhozená a návyková, prakticky ji nepoužívám, jen, než jsem to vyladila, jsem používala ten MPPT wizard, pomocí kterého do toho nacpete vlastní konfiguraci. Taky jsem ten reg dostala po pár dnech zkušebního provozu, takže jsem resetovala nějaké ta počítadla.
Mimochodem, pokud budete mít v úmyslu si jej nastavit na vlastní nastavení, tak vězte, že musíte taky popřepínat DIP přepínače na přístroji, aby to chodilo na custom... Není to zrovna intuitivní, ale dá se to pochopit.
To levé menu jsou symboly měřených hodnot, které se dají přesunout do grafu v hlavním okně, až si nějaký vytvoříte. Teprve v hlavním okně pak uvidíte vizualizaci těch hodnot.
Tenhle reg je úžasná věc, ale dovedu si představit, že z něj můžete naprogramovat abramsův peklostroj na pečení baterií. Tak opatrně :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

Nojo, tak to je bomba - ty grafy.

peklostroj nehrozí, mám 500W špičky nabíjení a 5x 100Ah NiCd . peklo bude až se něco zkratne a mě tu po práci přivítaj hasiči:-)

Te%d mě láká to připojit na on-line měření přes to Arduino. ale jsme programovací lama, tak si nejsem jistej jak to dopadne:-)
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od drama »

Vzhledem k tomu, že se tu MorningStar TriStar MPPT controler 60A začíná rozmáhat, možná by stálo za to udělat na mypower.cz modul na vyčítání přímo z Tristaru. Je to relativně trivialní díky http://code.google.com/p/phpmodbus/ a dokonce tuším, že už to tu má někdo rozjeto. Méně technicky zdatným by pak stačilo pouze protunelovat port na Tristar...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

drama píše:Méně technicky zdatným by pak stačilo pouze protunelovat port na Tristar...
Myslíte jako vystrčit Tristar ven a nechat nějaký server venku (třeba mypower) ať si čte sám?
Hmm - to je docela nová a zajímavá myšlenka, ale nebyl by problém v bezpečnosti?
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od drama »

Samozřejmě by nebyl problém s bezpečností. Protunelovaný port by byl povolen jen z nějaké konkrétní IP adresy.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od mypower.cz »

bezpecnejsi je metoda kdy merici zarizeni odesila data zevnitr ven. Kdyz se venek snazi pripojit dovnitr, je to o neco nachylnejsi na problem. Modbus se bude umet odecitat take (a nejen ten)... Jen prosim jeste krapet strpeni. :comp: :repair:
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od drama »

Já myslím, že z pohledu bezpečnosti je to skoro to samé. Spíš může být problém s tím, když není statická IP adresa, ale i to je řešitelné třeba přes DDNS. Velká výhoda ovšem je v tom, že si člověk nemusí nic kupovat!
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

Stále u mě neopadla euforie z MS :-)
Před ním jsem měl CX40 a při slunných dnech jsem za den vyrobil cca 1500Wh v 11:30 byly baterky jako že nabity a odpojeny:-(
MS mě již třetí den po sobě varábí přes 2000Wh (včera 2700Wh) a je znát že mé NiCd jsou konečně správně nabity a v odpoledních hodinách si hezky probublávají:-)

Dále když CX40 odpojil panely a jako že reguloval, tak mi blikaly LEDky cvakal zdroj v notebooku atd. Teď nic takového nepozoruji.

Zkrátka byla to oprvadu dobrá koupě:-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

:yes: Přesně vím, o čem mluvíte :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Havlas »

Dobrý večer, usmálo se na mě štěstí a podařilo se mi sesbírat dost NICD článků. 20 ks 120, 20 ks 100 a 20 ks 60, takže dost kapacity. Tak, teď jen potřebuji vyzkoušené nastavení parametrů MS pro nicd. Zatím mám olověné rounové baterie a nastavenou druhou volbu v přepínačích. Takže předpokládám, přepínače nastavit na custom a pomocí mswiev nastavit parametry. Koukám na custom setpoint summary a těch parametrů je tam dost. Nebo pošlete mi přímo ten konfigurační soubor prosím. Jo a chci je provozovat ve 24V režimu jako doteď olověné.
Díky
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Toul »

Zatím jsem pro NiCd na zkoušlu nastavil TYP baterií 6. tedy dobíjení na 14,7V. Uvidím časem jestli to nějak přenastavím.
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Havlas »

No, po prostudování jednoho PDF s popisem NICD jsem našel graf nabíjení a na 95% nabití je potřeba nabíjet na 1.5 V na článek tj. já na 30V. Pro úplné nabití je potřeba 1.55V, jenže to už mě vypadne měnič na přepětí.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek