Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od JirkaFM »

BeryLink píše:Tak se přidám do toho co se tady psalo a potvrzuji ostatním pro případné přidání dalšího bloku Pylontech Force H2 stejný problém a řešení. Pylontech Force H2 měl jsem 3 bloky a rozhodl jsem se dokoupit 4 blok ať mám kapacitu 14,2KW. Jelikož to bylo ten samý den, kdy mi dovezli baterku a já odpoledne jel pro 4 blok tak jsem si myslel, že bude taky nabitý cca na 40% jako moje předešlé 3. Vybil jsem tedy tedy 3 původní bloky na 40% a nasadil 4. Kapacita se ukázala těch 40% a já nechal přes noc vybít na 20%.

Druhý den kdy začalo dobíjení se celá baterie nabila jen na 50% a konec. Zjistil jsem, že jsem se netrefil JAKO VŽDY a 4 blok byl nabitý od výroby na 90%. Takže původní bloky by se ještě klidně nabíjely dál, ale poslední 4 blok nový hlásil nabito a samozřejmě řídící jednotka tím pádem zastaví nabíjení.
graf kdy byly bloky rozladěné. Zelená SOC se zastavila na 50% a konec. Pak už to jen oscilovalo, zkoušelo dobíjení těch 3 původních, ale 4 nový blok to brzdil, protože byl nabitý. Prostě rozladěné SOC o 50% masakr.
Ve 3 odpoledne jsem to rozebral, 4 blok sundal, dal bokem a začal dobíjet ty 3 co to potřebovaly. Je to vidět v grafu.
Rozladěné SOC.jpg
Druhý den jsem vše sladil, sundal nový dobitý blok, dobil stávající 3 bloky do 100% a opět to složil.
baterie už v pohodě, sladěno, vše OK.
Sladěné SOC.jpg
Bohužel bylo střídavě zamračeno tak jsem to nestihnul nabít dokonce, ale už je vše Ok.
Jen kdyby někdo přidával další blok do Pylontechu i od výroby můžou být zcela jinak nabité.

No kdybych si přečetl návod tak píšou, že každý velkoodběratel může vyžadovat dle jeho podmínek jinou kapacitu nabití při dodání. Tady je návod v češtině kdyby někdo něco.....
PYLONTECH Force H2 návod.pdf
A tady kde uvádí nutnost 100% dobít moduly a je klid.
pylontech.jpg
Takže sice jsem neobjevil nic nového, ale ostatním případným zájemcům pouze potvrzuji s návodem, že nejlepší a nejrychlejší cesta je netypovat metodou pokus omyl SOC podle novoty, ale prostě vše dobít do plna a potom složit..
A je klid.
Taky jsem si tím prošel. Se stejným omylem, že nový blok bude mít 40%. Po spuštění FVE už bylo jasné že nový blok má 90-100% a zbytek něco přes 40%. Tak po dobití nového bloku v sestavě se starými na 100% už stačilo nový blok jen vyjmout stávající bloky dobít taky na 100% a na hotovo to složit. Dnes bych to udělal stejně i za předpokladu, že bych si myslel, že nový blok bude mít 90%. Takto je jistota, že bloky budou vybalancované. A skládá se to dobře jako tvárnice když tam člověk dá ty lišty až po vybalancování.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od JirkaFM »

BeryLink píše:Tak se přidám do toho co se tady psalo a potvrzuji ostatním pro případné přidání dalšího bloku Pylontech Force H2 stejný problém a řešení. Pylontech Force H2 měl jsem 3 bloky a rozhodl jsem se dokoupit 4 blok ať mám kapacitu 14,2KW. Jelikož to bylo ten samý den, kdy mi dovezli baterku a já odpoledne jel pro 4 blok tak jsem si myslel, že bude taky nabitý cca na 40% jako moje předešlé 3. Vybil jsem tedy tedy 3 původní bloky na 40% a nasadil 4. Kapacita se ukázala těch 40% a já nechal přes noc vybít na 20%.

Druhý den kdy začalo dobíjení se celá baterie nabila jen na 50% a konec. Zjistil jsem, že jsem se netrefil JAKO VŽDY a 4 blok byl nabitý od výroby na 90%. Takže původní bloky by se ještě klidně nabíjely dál, ale poslední 4 blok nový hlásil nabito a samozřejmě řídící jednotka tím pádem zastaví nabíjení.
graf kdy byly bloky rozladěné. Zelená SOC se zastavila na 50% a konec. Pak už to jen oscilovalo, zkoušelo dobíjení těch 3 původních, ale 4 nový blok to brzdil, protože byl nabitý. Prostě rozladěné SOC o 50% masakr.
Ve 3 odpoledne jsem to rozebral, 4 blok sundal, dal bokem a začal dobíjet ty 3 co to potřebovaly. Je to vidět v grafu.
Rozladěné SOC.jpg
Druhý den jsem vše sladil, sundal nový dobitý blok, dobil stávající 3 bloky do 100% a opět to složil.
baterie už v pohodě, sladěno, vše OK.
Sladěné SOC.jpg
Bohužel bylo střídavě zamračeno tak jsem to nestihnul nabít dokonce, ale už je vše Ok.
Jen kdyby někdo přidával další blok do Pylontechu i od výroby můžou být zcela jinak nabité.

No kdybych si přečetl návod tak píšou, že každý velkoodběratel může vyžadovat dle jeho podmínek jinou kapacitu nabití při dodání. Tady je návod v češtině kdyby někdo něco.....
PYLONTECH Force H2 návod.pdf
A tady kde uvádí nutnost 100% dobít moduly a je klid.
pylontech.jpg
Takže sice jsem neobjevil nic nového, ale ostatním případným zájemcům pouze potvrzuji s návodem, že nejlepší a nejrychlejší cesta je netypovat metodou pokus omyl SOC podle novoty, ale prostě vše dobít do plna a potom složit..
A je klid.
Myslím, že ten první postup je lepší. Tak máš jistotu že staré i nové bloky budou mít 100%. Pokud by jsi přidával nový blok s 80-90% a stávající měli 100% tak zase nabíjení bude vypínat podle stávajících a nový nedobije do plná a tudíž se hned úplně nesrovnají.
Uživatelský avatar
thomash1
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 06, 2022 8:08 pm
Reputace: 0

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od thomash1 »

Tak taky jsem udělal chybu a zapojil 4 modul po častečnem vybití a už 14 dní stím bojuji postupně se to nabíjelo ale ted to stojí už asi 5 dní na max 90 % tak nevím jestli stím něco dělat
Přílohy
IMG_3344.PNG
IMG_3345.PNG
danidani
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 16, 2021 3:23 pm
Reputace: 7

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od danidani »

Zkusil bych nový odpojit, původní vybít/nabít na 40-60 %, pak připojit nový a dobít, co to půjde. Pak nový odpojit, dobít původní na 100 % a nový připojit. Mělo by to pak vše být na 100 %.
Uživatelský avatar
RomanZvesek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 27, 2023 1:47 pm
Reputace: 0
Lokalita: Prostejov

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od RomanZvesek »

Ahoj, předem chci říctt, že nejsem elktrikář. Troufám si říct, že jsem zdatný kutil, ale elektromůza mě nepolíbila ani lopatou :) Taky chci rozšířit o jeden blok Pylontechu H2 a pročetl si tohle vlákno. Mám ale dotaz, na který jsem tu odpověď nenašel (zatím). Někdo tu tvrdí, že z výroby je nový blok na cca 40%, jiný že je plně nabitá. Rozumím tomu, že nejlepší je to spojit když jsou nabité stejně. Jak ale zjistit na kolik je ta nová nabitá? Nemám žádný měřák... tušil bych, že se to dá třeba zjistit přes controlbox a apku pokud bych napojil jen tu novou. To ale u jedné není možné... tak jak to lze změřit? Díky za radu. Roman
Uživatelský avatar
RomanZvesek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 27, 2023 1:47 pm
Reputace: 0
Lokalita: Prostejov

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od RomanZvesek »

Dagus píše:No myslím si že inteligentnější je to spojovat oboje na 100%, než blbnout s tím že si myslím kolik měla procent.
Jak docílit nabití 100% u nové baterie? Existuje na to nějaká nabíječka?
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od JirkaFM »

RomanZvesek píše:
Dagus píše:No myslím si že inteligentnější je to spojovat oboje na 100%, než blbnout s tím že si myslím kolik měla procent.
Jak docílit nabití 100% u nové baterie? Existuje na to nějaká nabíječka?
Je to loterie a jak je nový článek nabitý nikdo neví. Proto použij postupy jak se už tady psalo. Vybij původní moduly na 40 procent nebo míň a přidej nový a nabij kam to půjde. Pak nový vyndej, protože bude nabitý na 100 procent. Pak dobij i původní na 100 procent a slož to definitivně.
Uživatelský avatar
mawin
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 21, 2023 4:09 pm
Reputace: 0

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od mawin »

Ahoj vespolek,
taky řeším stejný problém, baterie 10kWh a doplněn nový blok. A Úplně stejné problémy. Úsměvné je na to, že jsem napsal na Pylontech a kupodivu téměř okamžitá odpověď s tím, že mám blok vyndat a pomocí DC nabíječky nabít na 100% a nabít ostatní bloky na 100% a pak to dát dohromady. Dokonce jsem dostal i foto které "piny" na baterce jsou k nabíjení.
To je opravdu od výrobce úsměvné bo každý má doma DC nabíječku pro 96V.
Postup uvedený zde v předchozí debatě je ale funkční, takže děkuji za rady.
Jinak nemáte někdo ke stažení software pro Pylontech Force H2 baterie pro monitorování tedy asi BatteryView HV,
nemúžu to nikde stáhnout a číňan se ani nevyjádřil k možnosti přippojit se na RS232 a přečíst si info z BMS.
S pozdravem
Martin
Uživatelský avatar
stanky
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 15, 2023 6:56 pm
Reputace: 0
Lokalita: Ústí n.L.

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od stanky »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat: po přidání nového bloku, je potřeba nějak "říci" měniči, že má novou kapacitu baterie nebo si ji umí sám vyčíst z BMS po zapnutí?
Honza
Uživatelský avatar
PaulN
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 12, 2023 2:10 pm
Reputace: 0
Lokalita: okolie Nitry

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od PaulN »

Dobrý deň,
smiem sa Vás spýtať, týka sa to meniča GoodWe 6,5K-ET a 5x batérii Pylontech H48050, 5. bola doložená dodatočne, naozaj nie je možné, aby systém sám vybalancoval všetky batérie nad 89% - na 89% to chvíľu dobíja nízkym prúdom, potom BMS zníži prúd a ukončí nabíjanie, krátky discharge a 20 min. standby a dokola, medzi 52%-89% to šlo pomaly, ale postupne, teraz to stojí. Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
RomanZvesek
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 27, 2023 1:47 pm
Reputace: 0
Lokalita: Prostejov

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od RomanZvesek »

JirkaFM píše:
RomanZvesek píše:
Dagus píše:No myslím si že inteligentnější je to spojovat oboje na 100%, než blbnout s tím že si myslím kolik měla procent.
Jak docílit nabití 100% u nové baterie? Existuje na to nějaká nabíječka?
Je to loterie a jak je nový článek nabitý nikdo neví. Proto použij postupy jak se už tady psalo. Vybij původní moduly na 40 procent nebo míň a přidej nový a nabij kam to půjde. Pak nový vyndej, protože bude nabitý na 100 procent. Pak dobij i původní na 100 procent a slož to definitivně.
Konečně svítí slunce delší dobu i přes víkend, kdy na to mám čas a tak jsem se do toho pustil. Stav dvou baterií 26% - připojím třetí a místo dobíjení to jen balancuje. Dobilo se pár watama na 27% a pak začlo vybíjet. Kleslo na 24% a pak zase začlo dobíjet na 27%. Naznačuje to tedy, že přišla třetí baterie plně nabitá ? Pochybuju, že ji prodejce před zasláním dobil mě tu nějaký ten pátek taky ležela. Musela se alespoň částečně vybít, ne? Pozn: aplikace neukazuje 100%, ale jen těch 27% a kapacita baterií elektrárny taky původních 7,1kWh a ne 10,6
Uživatelský avatar
rruzicka
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 21, 2023 9:26 am
Reputace: 1
Lokalita: Novosedly nad Nežárkou

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od rruzicka »

stanky píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat: po přidání nového bloku, je potřeba nějak "říci" měniči, že má novou kapacitu baterie nebo si ji umí sám vyčíst z BMS po zapnutí?
Honza
chci Vám popsat co se stalo při přidávání 4-tého modulu do Pylontech H a jak jsem to dovyřešil.
Koupil jsem 4-tou baterii Pylontech H2 a chtěl ji instalovat na stávající tři moduly. Stávající baterii jsem vybil na 35 % SOC. Před manipulací jsem vždy shodil jističe na BMS, vypnul Goodwe 10kW ET, shodil jističe mezi Goodwe a zbytkem domu a odpojil přívod panelů do Goodwe.
Odšrouboval jsem BMS a sundal ji. Nasadil jsem 4-tý modul, nasadil jsem BMS a vše postupně zapnul a přes PV Master jsem se podíval na stav. Baterii PV Master sám našel a psal Pylontech H2*4 (dříve bylo H2*3) Leč házelo to chybu "přepětí", dobíjelo to asi tak půl minuty 1A a pak nic. Na Sems portal to stále psalo kapacitu 10,65 kWh.
Usoudil jsem, podle chvilkového dobíjecího proudu, že nový modul je zcela nabit. Sundal jsem ho a zbývající tři moduly jsem dobil na 95 % SOC. Pak jsem opět přidal 4-tý modul a vše se rozběhlo korektně. Dobilo to celou baterii na 98 %. V noci se baterie vybila na cca 50 % a opět se přes den začala dobíjet. Předpokládám, že v rámci balancování došlo k srovnání nabití všech modulů, neboť se nabily na 100 %.

ALE! Sems portal stále hlásil jen kapacitu jen 10,65kWh. Tak jsem začal hledat v webovém nastavení Sems portalu a našel jsem, že tuto hodnotu nastavuji ručně a že NENÍ přejímána z informací z Goodwe. Tak jsem to nastavil ručně na 14,2 kWh (mohl bych tam nastavit cokoliv). Webová i Androidní verze to převzala a je to tak jak to má být.

Tak jsem měl potřebu Vám to napsat.
Uživatelský avatar
poutnik
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 20, 2022 8:17 pm
Reputace: 0

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od poutnik »

I moje zkušenost s rozšířením (3 -> 4) je obdobná. 3ks nabito na 100%, přidán 4. Několik dní to postupně nabíjelo do maxima 92%..93%...atd...až 100% po cca 16dnech (mezitím ale několik zatažených neproduktivních dnů). V Sems portálu jsem to nastavil ručně, protože mi bylo divné, že pořád hlásil jen 10.65kWh...
Uživatelský avatar
Petr321
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 12, 2023 11:57 pm
Reputace: 0
Lokalita: Plzeň

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od Petr321 »

orionhd píše:Dobrý den,

jsem tu nový, FVE mám 3 dny a potřeboval bych poradit.
Firma mi nainstalovala FVE 9,56 kWp + Pylontech Force H2 14,2 KWh a právě s tou baterií mám problém.

Když to firma celé nainstalovala a spustila, tak v předávacím protokolu jsem si všiml chyby - nainstalovali jen 3 moduly baterie, tedy 10,5 kWh, stala se chyba, to je OK, nechali FVE běžet a zbylý modul přivezli druhý den, přidali ho tam, zapojili, spustili a odjeli. Já jsem z práce pozoroval, že se FVE chová nekorektně, tedy že výkon kopíroval domácí spotřebu a do baterie nic nešlo, nebo jen pár desítek W. Volal jsem tedy firmě, že se elektrárna nechová standardně, popsal jsem stav.
Oni zavolali na Pylontech a prý jim řekli, že je to tím, že původní 3 moduly se vybily na 10 % (pravda) a ten 4. byl nabitý z výroby na 40 %, takže teď má každý modul jiné napětí a BMS omezila nabíjecí proud a prý se to za pár dní samo srovná.

V návodu jsem četl, že když se připojuje další modul, měly by být všechny nabité na 100 %.
Zajímá mě, zda si s tím BMS opravdu poradí a zda to nemůže mít na baterie nějaký negativní vliv, co se týče dlouhodobé životnosti? Nedokázal jsem tento problém nikde dohledat a to ani v angličtině.
Koukal jsem se do aplikace PV Master, kde je v alarmech od toho zapojení 4. modulu už 63 chyb - vše s chybovým kódem 0 nebo 1, výstraha BMS, popis chyby Přepětí 1 nabíjení.


Pokud se s tím někdo setkal, tak budu rád, pokud bude svoji zkušenost sdílet.
Děkuji.
Já bych se tím nezabýval to se mělo před realizací baterky jsou nesmysl který se nikdy nevrátí po pár letech to neutáhne ani střídač to mohu 10 let ročně utratit minimálně 15000 Kč za elektřinu už vidím jak si někdo půjde koupit nové baterie a záruka ta v originále je nesplnitelná vždy si něco najdou v datech. Na tom těží jenom výrobci.
Uživatelský avatar
rruzicka
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 21, 2023 9:26 am
Reputace: 1
Lokalita: Novosedly nad Nežárkou

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od rruzicka »

stanky píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat: po přidání nového bloku, je potřeba nějak "říci" měniči, že má novou kapacitu baterie nebo si ji umí sám vyčíst z BMS po zapnutí?
Honza

U mne se to našlo automaticky samo.
Pylontech Force H2 + Goodwe 10 ET
Uživatelský avatar
vire
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 27, 2024 2:13 pm
Reputace: 0
Lokalita: Liberec
Výkon panelů [Wp]: 9,9
Kapacita baterie [kWh]: 14.2

Re: Pylontech Force H2 - rozšíření kapacity, chyba

Příspěvek od vire »

rruzicka píše: úte bře 21, 2023 9:32 am
stanky píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat: po přidání nového bloku, je potřeba nějak "říci" měniči, že má novou kapacitu baterie nebo si ji umí sám vyčíst z BMS po zapnutí?
Honza
chci Vám popsat co se stalo při přidávání 4-tého modulu do Pylontech H a jak jsem to dovyřešil.
Koupil jsem 4-tou baterii Pylontech H2 a chtěl ji instalovat na stávající tři moduly. Stávající baterii jsem vybil na 35 % SOC. Před manipulací jsem vždy shodil jističe na BMS, vypnul Goodwe 10kW ET, shodil jističe mezi Goodwe a zbytkem domu a odpojil přívod panelů do Goodwe.
Odšrouboval jsem BMS a sundal ji. Nasadil jsem 4-tý modul, nasadil jsem BMS a vše postupně zapnul a přes PV Master jsem se podíval na stav. Baterii PV Master sám našel a psal Pylontech H2*4 (dříve bylo H2*3) Leč házelo to chybu "přepětí", dobíjelo to asi tak půl minuty 1A a pak nic. Na Sems portal to stále psalo kapacitu 10,65 kWh.
Usoudil jsem, podle chvilkového dobíjecího proudu, že nový modul je zcela nabit. Sundal jsem ho a zbývající tři moduly jsem dobil na 95 % SOC. Pak jsem opět přidal 4-tý modul a vše se rozběhlo korektně. Dobilo to celou baterii na 98 %. V noci se baterie vybila na cca 50 % a opět se přes den začala dobíjet. Předpokládám, že v rámci balancování došlo k srovnání nabití všech modulů, neboť se nabily na 100 %.

ALE! Sems portal stále hlásil jen kapacitu jen 10,65kWh. Tak jsem začal hledat v webovém nastavení Sems portalu a našel jsem, že tuto hodnotu nastavuji ručně a že NENÍ přejímána z informací z Goodwe. Tak jsem to nastavil ručně na 14,2 kWh (mohl bych tam nastavit cokoliv). Webová i Androidní verze to převzala a je to tak jak to má být.

Tak jsem měl potřebu Vám to napsat.
Zdravím a prosím kde jsi našel tu změnu v SEMS portálu nemohu to najít

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek