Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Měniče Axpert
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

Zdravim vsechny,

aktualne resim problem mezi Axpertem Max (7.2kW) a li-ion battery packem (14S s lithiumpcbbattery BMS). Batt.pack ma maximalni napeti cca 58V, ale jiz pry 54V Axpert vidi baterky jako full charged a degraduje vykon PW. Setkal se s tim jiz nekdo? Asi ano, ze? Vim, ze asi max napeti 54.5 (odpovida 100% 13S) nelze menit.

Rozhodl jsem se tedy implementovat LIB protokol dle dostupnych communication protocol informaci. Vytvoril jsem si "emulator" protokolu pro RS485. Takze cerpam data z BMS pres RS232, ukladam do databaze a pote sypu pres RS485 zpet Axpertu. Pripojil jsem k Axpertu na piny 3,5 (RS485A,B). Data smerem z Axpertu do emulatoru tecou, dotazuje se na SOC capacity, voltaze atd. Nicmene, i presto, ze odpovidam emulatorem zpet, tak vyhodi chybu 61 (communication error) a nedetekuje platne baterky. Neresil jste to nekdo? Mozna by bylo rozumnejsi napsat Pylon protokol rovnou... ale nez to zacnu psat, zkusim aspon toto. Je to prapodivne, ten protokol je velmi jednoduchy, absolutne netusim kde delam chybu. Jeste me napadlo, ze muze byt vadny prevodnik RS485, zkusil jsem objednat novy.

Pripadne sem mohu hodit i popisy protokolu a ruzne dalsi info, kdyby si nekdo chtel napsat na Arduinu nejaky emulator.

Dekuji vsem
Tomas
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od ViktorEX »

byl bys prosim te od te dobroty, a poslal mi co "pises"? pochybuji, ze mi to k necemu bude, ale chtel bych videt, co to obnasi. komunikace pres rs232 nebo uart nebo... jak si vsechny ty konektory rikaj je me pro neco, jako realizovat cestu na mars. ale strasne me to zajima.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

No jasne, zacnu uplne od zacatku, na co jsem prisel...

1) Axpert ma v zasade 3 konektory pro komunikaci - USB, RS232 a RS485 (ktery nejspis obsahuje i CAN pro typ baterii WECO a SOL).
2) USB a RS232 slouzi pro vycteni dat z Axperta a ovladani konfigurace - to jsou prikazy QPIRI, QPIGS, QPIGS2 (u me funguje tento prikaz jen pres RS232, na USB Axpert nereaguje - asi bug), kterymi se da zjistit aktualni stav invertoru.
3) a pak zminovane RS485 - bud si koupim kompatibilni drahe baterky a jednoduse propojim Axperta s BMS, ktere podporuje RS485 nebo CAN a Axpert pak komunikuje a vycita aktualni stav baterek pres toto rozhrani. No a nebo jsem v situaci, kdy jsem si battery pack postavil, poridil levne BMS, ktere tuto komunikaci sice treba ma, ale nepodporuje protokoly Axpertu na tomto rozhrani (moje situace).

Proc to delam? No protoze, kdyz nemam compatible battery pack s protokolem, tak mam nastavene baterky na CUSTOM a Axpert standartne ocekava na vstupu 13S battery pack v pripade Li-ION (tedy napeti cca 40V - 54.5V). Ale ja mam 14S, takze mam maximalni napeti o neco vyssi nez tech zminenych 54.5V. Takze, kdyz mam nejakych 60% kapacity meho packu Axpert uz si mysli, ze baterky jsou na temer 100% a zacne snizovat PV vykon panelu. A to samozrejme nechci.

Takze jsem se pokusil vytvoril programek (nebo-li emulator), ktery vycte z BMSka jeho stav a tato data preposle Axpertu.

Postup:
1) vyctu data z lithiumbatterypcb BMS s pomoci JBDTOOL a ziskam JSON data o stavu BMS
2) tato data zpracuji a prevedu do protokolu LIB, ktery Axpert umi zpracovat a poslu mu data pres RS485 zpet

Prozatim mi to bezi na Linuxu a napsal jsem to hodne rychle v PHP. Takze vlastne na jednom portu mam RS232 z BMSka a na druhem portu RS485, kde reaguji na prikazy Axpertu a preposilam mu data. Slo by to napsat urcite lepe a treba na ESP nebo RPi, ale zatim na to nemam cas. Vytvoril jsem to na rychlo, protoze sviti a chci mit baterky nabite :)

Repozitar jsem hodil na Git
https://github.com/binarybase/axpert-bms-comm

Asi nejvyznamnejsi bude z toho implementace LibProtokolu...

postupne budu doplnovat, jakmile na to najdu cas a pak to s casem prepisu do C++ :)
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od Majkl »

Zaujalo mě to "Axpert standartne ocekava na vstupu 13S ". Já mám 15S a problém s nastavením 60,5V jako max nabíjení v Axpertu žádný nemám.
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

Ale v popisku mate PIP 5048MK - to je MPP SOLAR, ne Voltronic. Mozna to muze byt i BUG ve FW. Je to zvlastni, ja mam bulk charge nastaveno na 58.1V, ale stejne Axpert MAX 7.2kW zacne dropovat vykon PW pri dosazeni 54.5V a vys. A i presto, ze jsem rozchodil komunikaci pres RS485, tak Axpert se chova stejne (i presto, ze ted uz vidi SCC spravne). Prisel jsem na to ted, protoze dnes sviti, tak to sleduju a uz jsem z toho opravdu spatny.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od lzahradil »

Nevim jak to ma konkretne MAX s nastavenim parametru ale u MK, MSE, MSXE v tom zadny problem neni.
Je pravdou ze stav nabiti baterky u Li clanku nema sanci zjistit protoze se SOC bere vypoctem z nastaveneho rozsahu napeti.
K tomu omezeni. Neni to napr nastavenim maximalniho proudu pro nabijeni ? Nastavuje se celkovy proud, proud pro nabijeni ze site atd..

Komunikacni rozhrani u MK funguji jak rs232 tak usb. Dokonce lze mit zapojene obe naraz a fungovat pres obe. RS232 je standartni seriovy port, USB se chova jako HID. Nereaguje ti vubec ? neposilas mu tam jen chybne CRC. Osobne mam hlavni komunikaci prave pres USB protoze je odolne vuci ruseni.
SItuaci s dobijenim znam, je to jak pises. Axpert si hodne casto usmysli ze pojede jen do faze Float i kdyz ma baterka do dobiti hodne daleko. Ale pokud mame komunikaci a chci aby nabijel, kdyz bms vi ze maji baterky napr 60% tak mu poslu prikaz na zmenu napeti float, ktere nastavim stejne jako bych mel u Bulk a v tu chvili se rozjede nabijeni.
Chtel jsem to resit pri koupi menice stejne, udelat emulator s tim ze to ma axpert vymakane kdyz tohle rozhrani ma pro pylony. Ale ti co pylony maji, stejne si nastavil Custom. Z ceho jsem nakonec uznal ze emulaci nic nevyresim. Tak jsem to ani nezkousel.

Svalne si to vyzkousim, co na tom rs485 vubec beha. Pokud by tam behala komunikace typu, mam tlacit do baterek na bulk? tak by to bylo dobre. Ale pokud je to stylem ze bms rika dejme tomu presne udaje o napeti primo na baterce a soc a rozhodovani bude mit stale "nefunkcni logika" axperta, pak je to stale k nicemu.
USB>rs485 prevodniky mam, tak to dnes otestuju
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od Majkl »

bulk i float mám nastaveno na stejnou hodnotu
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

CRC posílám správné, komunikace přes RS485 mi funguje a Axpert ukazuje stejné (správné) SOC podle BMS. Float a bulk mám nastaveno na stejnou hodnotu (58.1V). Proud nabíjení mám nastaveno na max (80A mi dovoluje).

Jako přijde mi to jako opravdu BUG ve firmwaru. Když jsem různě hledal ve fórech, tak to tam řeší, ale u MPP Solar (jako má kolega PIP-5048)... ale ne u Axpert Max. Zkoušel jsem teď psát i výrobci... protože nainstalovaný výkon panelů mám 8kWp a tímto zbytečně přicházím o energii z PV :-(
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

lzahradil píše:Nevim jak to ma konkretne MAX s nastavenim parametru ale u MK, MSE, MSXE v tom zadny problem neni.
Je pravdou ze stav nabiti baterky u Li clanku nema sanci zjistit protoze se SOC bere vypoctem z nastaveneho rozsahu napeti.
K tomu omezeni. Neni to napr nastavenim maximalniho proudu pro nabijeni ? Nastavuje se celkovy proud, proud pro nabijeni ze site atd..

Komunikacni rozhrani u MK funguji jak rs232 tak usb. Dokonce lze mit zapojene obe naraz a fungovat pres obe. RS232 je standartni seriovy port, USB se chova jako HID. Nereaguje ti vubec ? neposilas mu tam jen chybne CRC. Osobne mam hlavni komunikaci prave pres USB protoze je odolne vuci ruseni.
SItuaci s dobijenim znam, je to jak pises. Axpert si hodne casto usmysli ze pojede jen do faze Float i kdyz ma baterka do dobiti hodne daleko. Ale pokud mame komunikaci a chci aby nabijel, kdyz bms vi ze maji baterky napr 60% tak mu poslu prikaz na zmenu napeti float, ktere nastavim stejne jako bych mel u Bulk a v tu chvili se rozjede nabijeni.
Chtel jsem to resit pri koupi menice stejne, udelat emulator s tim ze to ma axpert vymakane kdyz tohle rozhrani ma pro pylony. Ale ti co pylony maji, stejne si nastavil Custom. Z ceho jsem nakonec uznal ze emulaci nic nevyresim. Tak jsem to ani nezkousel.

Svalne si to vyzkousim, co na tom rs485 vubec beha. Pokud by tam behala komunikace typu, mam tlacit do baterek na bulk? tak by to bylo dobre. Ale pokud je to stylem ze bms rika dejme tomu presne udaje o napeti primo na baterce a soc a rozhodovani bude mit stale "nefunkcni logika" axperta, pak je to stale k nicemu.
USB>rs485 prevodniky mam, tak to dnes otestuju
Mně RS232 i USB funguje bez problémů... ale připojil jsem přes RS232, protože na USB se nelze dotazovat na příkaz QPIGS2, který mi má poslat status druhého PV vstupu... to vypadá taky jako BUG - je to zajímavost u mého Axperta Max.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od lzahradil »

binarybase píše:
Mně RS232 i USB funguje bez problémů... ale připojil jsem přes RS232, protože na USB se nelze dotazovat na příkaz QPIGS2, který mi má poslat status druhého PV vstupu... to vypadá taky jako BUG - je to zajímavost u mého Axperta Max.
ono to samozrejme funguje i pres to usb. Rozdil mezi rs232 a usb je v tom, ze rs232 ti to vyleje jako text. Kdezto usb ti to posila v blocich po 8 bajtech protoze ma interrupt_transfer.
Stejne to je s prikazem qpigs2, pripadne napr pbft. Kdyz za nej dosadis jeste napeti, stejne jako za qpigs tu dvojku tak uz se ti to nevleze do jednoho 8bajtovýho bloku a "odentrovani" vc. CRC musis hodit do dalsiho bloku.

Rozumime si ?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

Tyjo to me nenapadlo, USB protokol jsem az tak podrobna nestudoval. Jako v jednu chvili mi to tak prislo, ze to neni mozne, ze asi prochazi jen cast toho prikazu, ale myslel jsem, ze ten HID driver se o to postara sam. Nicmene to stale neresi muj problem. Jde mi o to proc Axpert pri dosazeni 54.5v zacne snizovat vykon PV. Prohledaval jsem uz i forum powerforum.co.za... resi tam ECO mod (ten jsem zjistil se tyka jen Kingu), ruzne dalsi veci, pak tam upravuji firmware, ale vse se tyka MPP SOLAR PIP-MAX, coz je obdobny vyrobek jako Voltronic Axpert. Psal jsem i dodavateli a ten mi odepsal tim zpusobem, ze kazda baterie pri dosazeni temer 100% musi snizovat proud.... no jasne, to vim, ale pri 54.5V je u me ta li-ionka ve stavu cca 60%... a pri tomto stavu urcite neni potreba jeste snizovat proud. Uz jsem z toho fakt na prasky. Asi hledam na spatnem miste. Kdybych mel k dispozici zdrojaky toho menice, tak bych si to prepsal sam... ale nemam :( A dissassemblovat tu binarku mi prijde jako dost velky hazard.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od lzahradil »

Ještě detail než dorazím domu a začnu si s tím hrát. Na měniči je v tom rj45 rs485 na pinu 7 (A) a 8 (B) ? Ať to nemusím hledat.
Vím že pylon tam měl i CAN.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od Kamča »

Jak vyčitate data z Axperta?
lzahradil píše:Nevim jak to ma konkretne MAX s nastavenim parametru ale u MK, MSE, MSXE v tom zadny problem neni.
Je pravdou ze stav nabiti baterky u Li clanku nema sanci zjistit protoze se SOC bere vypoctem z nastaveneho rozsahu napeti.
K tomu omezeni. Neni to napr nastavenim maximalniho proudu pro nabijeni ? Nastavuje se celkovy proud, proud pro nabijeni ze site atd..

Komunikacni rozhrani u MK funguji jak rs232 tak usb. Dokonce lze mit zapojene obe naraz a fungovat pres obe. RS232 je standartni seriovy port, USB se chova jako HID. Nereaguje ti vubec ? neposilas mu tam jen chybne CRC. Osobne mam hlavni

komunikaci prave pres USB protoze je odolne vuci ruseni.
SItuaci s dobijenim znam, je to jak pises. Axpert si hodne casto usmysli ze pojede jen do faze Float i kdyz ma baterka do dobiti hodne daleko. Ale pokud mame komunikaci a chci aby nabijel, kdyz bms vi ze maji baterky napr 60% tak mu poslu prikaz na zmenu napeti float, ktere nastavim stejne jako bych mel u Bulk a v tu chvili se rozjede nabijeni.
Chtel jsem to resit pri koupi menice stejne, udelat emulator s tim ze to ma axpert vymakane kdyz tohle rozhrani ma pro pylony. Ale ti co pylony maji, stejne si nastavil Custom. Z ceho jsem nakonec uznal ze emulaci nic nevyresim. Tak jsem to ani nezkousel.

Svalne si to vyzkousim, co na tom rs485 vubec beha. Pokud by tam behala komunikace typu, mam tlacit do baterek na bulk? tak by to bylo dobre. Ale pokud je to stylem ze bms rika dejme tomu presne udaje o napeti primo na baterce a soc a rozhodovani bude mit stale "nefunkcni logika" axperta, pak je to stale k nicemu.
USB>rs485 prevodniky mam, tak to dnes otestuju
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od lzahradil »

Kamča píše:Jak vyčitate data z Axperta?
Možností je několik, záleží na tom co máš za model Axperta. Některé z novějších má většinou rozhraní hned víc. Buďto USB, RS232, RS485 a nebo CAN.
např MK má RS232 v podobě RJ45 konektoru, CAN+RS485 v podobě RJ45 konektoru a miniUSB které funguje jako USB-HID.
Starší modely řady MS atd. mají rozhraní většinou jedno nebo dvě, záleží na verzi. RS232 v podobě DSUB9 nebo USB typu B které se ovšem nechová jako rozhraní USB ale má integrován RS232 převodník. Takže např v PC se to zobrazí jako klasický COM port a pak s tím pracuješ jako by se jednalo o RS232.

Co se týče SW, čím vyčítat.
- Pokud používáš linux, pak můžes dle typu připojení k měniči použít buďto příkazovou řádku, zasáíláním příkazů s dotazem na sériový port axperta, nebo využít nějakého jednoduchého prográmku napsaného v C, v pythonu atd... Jestli nechceš nic psát, můžeš použít spousty hotových věcí jak pro textový mód v podobě skriptů nebo máš li např Raspberry s grafickou nástavbou, tak třeba Solpiplog. Umí číst i nastavovat Axperty. Co se týče výstupů případně vstupů, tak umí data posílat prostřednictvím MQTT. Pomocí MQTT jej lze také i ovládat. Dále umí posílat data např do emoncms ale s MQTT si uděláš co jen budeš chtít. Např napojení na homeassistant atd..
- pokud používáš windows. No, asi jen Watchpower, tady se nemá cenu rozepisovat...
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
binarybase
Příspěvky: 11
Registrován: čtv úno 10, 2022 7:27 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od binarybase »

lzahradil píše:Ještě detail než dorazím domu a začnu si s tím hrát. Na měniči je v tom rj45 rs485 na pinu 7 (A) a 8 (B) ? Ať to nemusím hledat.
Vím že pylon tam měl i CAN.
Je to pin 3 (rs485-) a pin 5 (rs485+)
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ahojte, náhodou nepodarilo sa vám urobiť ten emulátor na esp alebo niečo obdobné?
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
MalyJaponec
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 07, 2022 3:22 pm

Re: Axpert Max komunikacni protokol RS485 BMS LIB

Příspěvek od MalyJaponec »

Muzu se zeptat vzhldem k tomu ze mam Ininisolar od voltroniku coz je dost podobna vec (urcite aexperti maji jen jinen fw) jakou tu resite a prave resim stejny problem, tak jestli netusite jak funguje karta co se misto zastrceni do invertoru pripojuje na seriovku a dela uplne to same. Ja jsem si zatim zadnou kartu bms nekoupil, protoze me vpodstate staci rizeni napetim ale mam uz dneska napsanej soft co taha uplne vsechny data z invertoru a z bms a dokaze na zadost nebo podle podminek invertoru menit nastaveni, tak jsem si rikal, ze bych napsal i to spojeni s BMS aby invertor znal SOC A treba nabijeci proud, ktery musim nejak blanacovat protoze do batekry mi prispiva jeste 2 dalsi chargery pro dalsi stringy, ktere uz invertor nezvlada (pravda ta baterka se v aute dobijeka 50kW a nevadilo ji to ani moc, ale radeji bych to mel pod kontrolou) ale nevim jakej je protokol na to jak invertor mluvi s bms.
Tedy pokud tam je karta tak ona si to asi sama zada v BMS a nejak to strka do invertoru po interni sbernici ale pokud to same umi krabicka pripojena na serivou linku, tak pro me neni problem po te seriove lince tam tlacit shodna data mezi tim co z ni vycitam stav nebo menim nastaveni.
Tedy po slozitem uvodu otazka - nevite nekdo ten protokol jak se invertoru predhazuji ty data o BMS? Ocekavam ze jak v pripade karty tak ty krabicky obe veci zajistuji zjistovani dat v BMS/baterce a aktivne to tlaci do invertoru. Jinak by nebylo mozne aby to ta krabicka umela tlacit po serivoce. Nebo v okamziku kdy zapnu ze baterka je litimu zacne na seriovce invertor dozadovat tyhle data? Ale v zadnem protokolu, ktery na seriovce beha jsem nic takoveho jako SOC baterky nenasel.
Nevadi me zit s tim ze nastavim dobijeni na 3.87V / clanek kdyz chci nabit na 50% zhruba ale radeji bych mel moznost v invertoru nastavti ze ma nabit na 50%... zmeni se potom nejak konfigurovani invertoru? takovy ty limity kam se smi vybit pri gridu a bez gridu? V dokumentaci protokolu to neni ani zmineno, takze vlastne dost pochybuji ze to vubec jde. K cemu potom je invertoru znat informaci o nabiti? Staci koncove napeti a maximalni proud. Oboji umim dynamicky menit. Ale realne to neni potreba. Mam tam 150A a 4.11V na clanek a s tim dokazu zit.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek