Lifepo4

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Lifepo4

Příspěvek od FRSO »

kapitanjeskynak píše:Prosim o radu zda lifepo4 nebo trakcni deep cykle baterii min. 3000 cyklu rozumne vybijeni na max. 75% chtel bych se vejit do max.60t. vcetne BMS system 48V cca. 10-14kW v tomto jsem amater je lepsi napr.32 clanku Catl 120A lifepo4 nebo klasika olovo do serie 4ks 12V okolo 250A . Napr. Narada ,Banner,Trojan.... diky za radu.
Banner vynech hned, Trojany dolívací snad, Narady jsou AGM s uhlíkem, který zabraňuje desulfataci-tyto tak snad na chatu. Pokud to ale máš na dům, tak opravdu jedině jen LIFEPO4,nebo Lion.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4

Příspěvek od pezizka »

kapitanjeskynak píše:,pip4048MS a koupim jeste jednofazove menice 2ks. 3.faz nekdy v budoucnu ....5let poridim az budu mit tech 60panelu a pokryto zatim maly vykon 6,5kW 24ks v budoucnu topeni tep.cerpadlo ,pritapeni jaro,podzim el. Je tak velky rozdil li-on a lifepo4 kouksm ze cela bedna se ds poridit ze 56t. popripade 67t. 1OkW uloziste.. Levne to neni ale pylony stoji 100t. pokud prijde pqr dobrych vejplat asi nekoho na jare najit a vzit to z Ciny nekdo kdo ma zmaknute obchody pres aliexpress atd... tahat par clanku z ciny bez zkusenosti do toho nejdu.. treba se najde nekdo kdo toho vezme pro vice lidi od 10tis. Vyse za dolary
Li je dle mne ta "lepší" technologie a to nemíním odsoudit ani pořádné Pb. To jsou jednotlivé články 2V. Vše ostatní tak maximálně do karavanu na 2 roky... Liion, jasné, to tu má kde kdo, ale já je rád nemám, podívej se na trubku jak se umí "vztekat".. To v kvartýru nechci i když je cena lepší.. Až bude po kvartýru to bude prdel... S tou vizí bych byl trochu opatrnější... Příklad: 100kWp panelů... Vyleze slunko... Proudy do aku, že je odvaříš... To je zle... Pokud brutálně přepaneluješ, musíš vědět co s tím v létě. Pokud to zůstane na střeše OK. Ale hledíš na kačku a to je OK a chceš utrácet za mega panelů? PROČ???? Systém má být rozumně vyvážený. V zimě budeš rád, že pokryješ vlastní spotřebu. Topit můžeš tak listopad, ůnor, pokud se povede. To ber jako bonus, ale ne cíl... Podívej se taky na PVGis. Hodně napoví a hlavně modeluj různé konfigurace a kalkuluj groše.. Možná zjistíš, že se oplatí přesunout investice jiným směrem. Pokud to nedáváš tak oslov někoho kdo je Ti za Tvého zadání požadavků vyplodit nějaký racionální výsledek. Holt každý umíme něco... Taky mám Tvoje háky a super :yes: já bych je tak nevyrobil. První udělej komplexní rozmysl a a vyhni se začátečnickým chybám!! Ušetří Ti to spoustu starostí a výdajů. Prostě začni tím co chceš dosáhnout a co jsi tomu ochotný věnovat. Je to alfa omega co dál. Sorry za tykání, ale zde snad můžu...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek