Počasí

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
jahodovák
Příspěvky: 1928
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Počasí

Příspěvek od jahodovák »

Asi mě ukamenujete ale dá,chce to jen dvě eauta a střídat je....no dobrá já vím,kde na ně vzít..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: Počasí

Příspěvek od Joskob »

ota píše:Pokud člověk pracuje v normální práci tak se elektroauto z domácí FVE vlastně nabíjet nedá. Možná 3 měsíce přes léto kdy vychází slunce brzy a zapadá pozdě. A o víkendech, takže si nabiju auto z FVE zhruba 100x za rok.
Ale jinak je nabíjení auta v podstatě přelévání energie z domovní baterie do trakční baterie v autě.
Nesúhlasím, pokiaľ dokážem nabiť cez víkend bateriu v eaute na 5dnovu spotrebu tak nevidim problém.
Ja to mám 4km do kopca a 4km rovina tam ,4km rovina a 4km z kopca späť denne. takže dokopy 80km za týždeň ak nerátam pripadnu rekuperáciou.
Predtým ,keď som robil krátky-dlhý by to bolo o to lepšie. Dva dni nabijam, dva dni sa vozím.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
jahodovák
Příspěvky: 1928
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Počasí

Příspěvek od jahodovák »

Joskob píše:
jahodovák píše:Tak jsem našel a dnes začal dělat takovou věcičku,zatím nevím jak a zda mi to bude fungovat,pokud by se někdo chtěl přidat,tak zde je odkaz http://energieupramene.blogspot.com/202 ... nance.html
:) Vtipalek :) povedz prosím, že si robíš srandu. Keby to malo aspoň nejaký minimálny vplyv , v čo neverím, tak by to musel byť kurva motyli efekt , aby si niečo reálne postrehol. Na stránky tohto pána som už dávnejšie natrafil, a neviem či ho ľutovať, alebo mu závidieť jeho jednoduché zmýšľanie, a tým bezstarostný život.
Jsou věci mezi nebem a zemí,které tak nějak nedovedu vysvětlit a současná věda se nás snaží přesvědčit že nic mimo toho co oni znají neexistuje ale jako vždy,nemají až zas tak pravdu.Od toho pána jsem již dělal uefko,což je ta část sumerské spirály na nákresu vlevu a mě to fungovalo.Samozřejmě nikoho nemám v úmyslu k něčemu nutit čemu nevěří .Já to zkusím,není to až zas tak složité vyrobit a uvidím.Ono je totiž nejjednodušší říct proč to nrbude fungovat,než to zkusit.Nakonec stačí sledovat současnou situaci a nezbývá mi nic jiného než se pěkně usadit a sledovat to šou v přímém přenosu.Pravda,většinou je to ne pěkné ale není v mé moci to změnit.Přeji nám všem hodně sluníčka a pevné zdraví,hlavně se nerozčilujte nad blbostí druhých a snad to ve zdraví přežijeme...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Počasí

Příspěvek od redcrown »

Joskob:To abys seděl každý víkend doma na zadku. Jen z práce do práce. .. o tom doufám život není.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Počasí

Příspěvek od youda »

ota píše:Pokud člověk pracuje v normální práci tak se elektroauto z domácí FVE vlastně nabíjet nedá. Možná 3 měsíce přes léto kdy vychází slunce brzy a zapadá pozdě. A o víkendech, takže si nabiju auto z FVE zhruba 100x za rok.
Ale jinak je nabíjení auta v podstatě přelévání energie z domovní baterie do trakční baterie v autě.
Tohle je jedna z věcí, kterou ekofandové nechtějí moc přiznávat a rozebírat.

Elektromobily jsou fajn, ale jejich kombinace s domácí FVE dává smysl jen poměrně úzkému okruhu lidí:
  • je nutné mít vlastní RD,
  • je nutné natočit vyšší roční nájezd kilometrů,
  • mít možnost pracovat z domu, případně nepracovat vůbec (důchod),
  • nebo mít práci v docházkové vzdálenosti.
Což tak trochu neodpovídá pracovnímu zařazení typického občana ČR.

Nabíjet přes den domácí baterku a večer to tlačit do auta je pak úplná utopie. Není sice potřeba dobíjet baterku každý den z nuly do plna, ale takových 20kWh denně by to chtělo. K tomu by FVE měla utáhnout ještě i barák 9/12, 24x7. Takže opět cca 20kWh denně. Domácí baterka tedy minimálně 50kWh (=500 tisíc Kč) a k tomu 10kWp panelů s hybridem (=200 tisíc Kč).

Kombinace vlastního rodinného domu, EV a FVE prostě nikdy nebude pro každého, ikdyž by se mi takové rozšíření moc líbilo. Je to další z věcí, která je dostupná jen pro lidi, co už jsou dávno za vodou a jedno ani druhé ve skutečnosti vůbec nepotřebují. Podobná situace je se služebním autem, mobilem, laptopem - tyhle hračky dostanou zadarmo vždy zrovna ti, kteří by si mohli koupit mobil, laptop i auto za vlastní. Prostě život...

PS: DYI možnost jsem si dovolil opomenout, bavíme se o normálních lidech a ne nás, zdejších solárních pacientech...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Počasí

Příspěvek od rottenkiwi »

Ak možem ísť počas jasných dní do roboty 15 km na ebiku či ekolobežke,
mám RD a mám 15 - 20 kWp, tak to mám za jasného chladného dňa 95 až 130 kWh,
a ak ešte výrobcovia integrujú do EV MPPT DC/DC menič, 2 x vstup 9 A / 450 V,
tak až na EV s 800 V baterkami, to by nemal byť až taký problém a aj tam
pojde použiť step-up, ak niekto má Porsche Taycan.

Potom príde 5 dní dažďa a ja mám 90 kWh v EV čo je cca. 300 až 600 km.

Zbytok dám do ťažby ETH, ETC alebo BTC a časť z toho darujem deťom
na vzdelávacie účely / nakúpim im RPis, Arduina, ESP32 apod, nech sa hrajú /

10 kWp na severnej streche so sklonom 10* nie je žiadny problém:
Přílohy
10kwp_sever.png
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne ned lis 15, 2020 8:52 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: Počasí

Příspěvek od Joskob »

jahodovák píše: Jsou věci mezi nebem a zemí,které tak nějak nedovedu vysvětlit a současná věda se nás snaží přesvědčit že nic mimo toho co oni znají neexistuje ale jako vždy,nemají až zas tak pravdu.Od toho pána jsem již dělal uefko,což je ta část sumerské spirály na nákresu vlevu a mě to fungovalo.Samozřejmě nikoho nemám v úmyslu k něčemu nutit čemu nevěří .Já to zkusím,není to až zas tak složité vyrobit a uvidím.Ono je totiž nejjednodušší říct proč to nrbude fungovat,než to zkusit.Nakonec stačí sledovat současnou situaci a nezbývá mi nic jiného než se pěkně usadit a sledovat to šou v přímém přenosu.Pravda,většinou je to ne pěkné ale není v mé moci to změnit.Přeji nám všem hodně sluníčka a pevné zdraví,hlavně se nerozčilujte nad blbostí druhých a snad to ve zdraví přežijeme...
S tým súhlasím, niektoré veci nejdú vysvetliť. Áno čital som aj o tom "uefku" , no nezabúdaj, že ľudská myseľ so vsugeráciou dokáže divy :) A nakoniec pri počasí sa nedá absolútne dokázať , či to malo ,alebo nemalo vplyv. Ale lepšie skúsiť, a vedieť , ako neskúsiť a domýšlať si...
Osobne nie som ten typ, ktorý hľadá čo sa ako nedá. Práve naopak, hľadám čo sa ako dá, a keď to nejde ,tak hľadám spôsob aby to šlo. A pre tých čo majú FVE ako koníček ,by to mal byť základ.
Dosť sa tu stretávam s názormi typu, mne to nejde ,tak to nemôže ísť nikomu. Neuvedomujú si ,že každý má iný systém v inom prostredí. Takýto negatívny postoj je len na škodu.
Ak niekto napíše : to a to mi takto funguje a druhý protirečí , že jemu no tak nejde. Nič sa nedeje. Buď niečo robí zle , alebo na to nemá vhodné podmienky.
No ak niekto napíše : To a to sa nedá , lebo jemu to nejde. Väčšinu ľudí to rovno odradí a neskúsia to, aj keby im to možno fungovalo. Preto básnici prichádzajú o ilúzie.

Toľko moje psychologické okienko :) prepáčte , ale nechal som sa uniesť. Asi na mňa zle vplýva táto doba. Nikde nič len korkorovírus. Ľudia sú negatívny (bohužiaľ zmýšľaním, nie na covid) podráždený a znechutený. Držme si tento náš koníček prosím vás pre radosť. Tešme sa aj z drobných úspechov.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: Počasí

Příspěvek od Joskob »

redcrown píše:Joskob:To abys seděl každý víkend doma na zadku. Jen z práce do práce. .. o tom doufám život není.
To akože bez auta život cez víkend nemá zmysel? Nieje nič iné ako posadiť riť do auta a odviesť sa niekde do obchodného centra ?
Zoberem deti a idem do prírody, lesa, alebo sadnem na električku a idem s nimi do tatier. Určite budú mať lepší pôžitok ako sa vyvážať v aute. o tomhle doufám život není.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: Počasí

Příspěvek od Joskob »

Uvaľte na ľudí dane, nútte ich pracovať od rána do večera, obmedzte im slobodu a budú šomrať, ale zoberte im auto ,mobil a internet a stratia zmysel života. To je ten náš konzumný svet.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Počasí

Příspěvek od ota »

Joskob píše: Nesúhlasím, pokiaľ dokážem nabiť cez víkend bateriu v eaute na 5dnovu spotrebu tak nevidim problém.
Ja to mám 4km do kopca a 4km rovina tam ,4km rovina a 4km z kopca späť denne. takže dokopy 80km za týždeň ak nerátam pripadnu rekuperáciou.
To jsi šťastný člověk. Já to mám do kopce, z kopce do kopce, z kopce a takhle pořád 70km. A pokud jedu k zákazníkovi tak najedu za den klidně 700km. Když si vzpomenu toho času co jsem proseděl u benzínek na nabíječce, těch hnusných baget co jsem sežral, hektolitry kafe z automatu. . . A pak přijde někdo s ekologií.
A to neberu v potaz to že každý skoro elektromobilista furt čumí na budíky o spotřebě, dojezdu, v hlavě kalkuluje ke který nabíječce dojedu a ke který už ne namísto toho aby se soustředil plně na řízení a silniční provoz.

Ale zpátky k počasí: pokud budu mít domovní akumulátor na jednodenní provoz domácnosti (bez nabíjení auta ale s topením klimatizací) od listopadu do dubna pro dům potřebuji cca 35kWh denně, tedy cca 70kWp panelů. Při difuzním světle je skoro jedno kam jsou panely otočené.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Počasí

Příspěvek od matobabetak »

asi budem musiet pridat panely... slnko nie a nie sa ukazat :(
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Počasí

Příspěvek od kodl69 »

Kde nic není, ani smrt nebere. V sobotu jsem měl za celej den 0.6kWh z 4.5kWp pole. Dnes se na 20 minut ukázalo slunko, a i tak nebyla taková tma, takže skoro 3kWh...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Počasí

Příspěvek od mypower.cz »

kodl69 píše:Kde nic není, ani smrt nebere. V sobotu jsem měl za celej den 0.6kWh z 4.5kWp pole. Dnes se na 20 minut ukázalo slunko, a i tak nebyla taková tma, takže skoro 3kWh...
Dnes 482.78 Wh .. trá dá dada dá :D :) ;) :o :shock: :( *fall* ::facepalm::
baterky jdou vesele stale pomalu ale jiste dolu. Ale covece ma to vydrz. To neni mozny. Ja uz bych z tohoto pocasi davno padl a ty baterky jsou stale kolem 25V. To rano samozrejme nebude a bude to o par set milionu nanovoltu niz :D.

Ted ale vazne. Zajimave co sleduji jsou tam nejake zlomy na tom prubehu baterek v noci. Cekal bych linearnejsi prubeh s uhlem dolu ostrejsim primo umerne stavu vybiti v noci tak jako jine dny. Ale je videt, ze 11-12 a 14-15.11 v noci se neco zlomilo a 15-16 je to zas linearnejsi. Ze by clanek na life upadl az tak z niceho nic? Oto? Ses tu, je to mozne? Ze by teplota? Mas s tim zkusenosti? Nebo nekdo taky? Vysvetlujes si to nejak? Jak to vidis? U me to samozrejme jeste podporuje olovo, ktere je pevne ted asi jak totalne sterela a sesla pradelni snura tedka kdybych na ni zavesil spotrebic, tak se urve totalne.

Videl jsem u olova kdyz chcipnul jeden clanek uplne, sveho casu. To je pad o dva volty hnedka a nazdar. Sice pak to opet chvili drzi ale jako to uz je brutalita takhle se chovat k baterkam. To je normalni terorismus.

Na chate je trvala stabilni malilinkata spotreba co nejmin to jde a na to nejdulezitejsi co je potreba. Vcetne zabezpeceni (soukroma vyroba, interni info).
Přílohy
x.png
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Počasí

Příspěvek od Vitek »

jo je sranda jak v tomto tématu typiccky říjen listopad prosinec leden přibývají příspěvky o tom jak to ide do pr..e, u mě zatím dobrý baterka na 100% dokonce se dnes vařilo peklo kuře a myčkovalo najednou 5kW z baterky akt výkon. baterka má 90, zítra zae očekávám 100% soc. trochu si ale pomáhám ze sítě. a to proto aby mi jako vytěřování šla klima se zizkem 3... a topila.... tak se mějte kolegové a vám co to ted nestačí koukejte přidat aspon na dvojnásobek at vydržíte o 14 dní déle a až pak na DS :-) tož zdarec a at e nám to dobije !
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Počasí

Příspěvek od mypower.cz »

Vitek píše:jo je sranda jak v tomto tématu typiccky říjen listopad prosinec leden přibývají příspěvky o tom jak to ide do pr..e, u mě zatím dobrý baterka na 100% dokonce se dnes vařilo peklo kuře a myčkovalo najednou 5kW z baterky akt výkon. baterka má 90, zítra zae očekávám 100% soc. trochu si ale pomáhám ze sítě. a to proto aby mi jako vytěřování šla klima se zizkem 3... a topila.... tak se mějte kolegové a vám co to ted nestačí koukejte přidat aspon na dvojnásobek at vydržíte o 14 dní déle a až pak na DS :-) tož zdarec a at e nám to dobije !
Na trojnasobek kolego, na trojnasobek. Dvojnasobek je furt malo :D Obzvlast kdyz nemas DS :yes:

PS: a v lete jak si tu kazdy masti panely, a kryptotezitka, pac to uz nema kam rvat ze ? .. to je holt kazde obdobi jinak a furt to je dokola :D Nastesti je to predvidatelne, pac planeta se kolem slunce toci stale dokola. Kdyby tak letela vesmirem rovne a ne dokola, tos to by bylo po fotovoltaice raz dva.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Počasí

Příspěvek od matobabetak »

sa raz nastvem a kupim kontajnerove ulozisko ....cez leto nabijem, cez zimu vybijem ...tj jeden cyklis rocne, kolko ze je zivotnost :D
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Počasí

Příspěvek od hurvayz »

Takže z 11kWp mám osmý den výrobu 3kWh, kterou zežere DC. Proto nakoupím dalších 11kWp budu mít výrobu 6kWp, zehřeju bojler z 35° na 36°. To bude paráda, v létě budu plakat co s tím, jo to se jeví jako dobrý plán!?
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Počasí

Příspěvek od mypower.cz »

hurvayz píše:Takže z 11kWp mám osmý den výrobu 3kWh, kterou zežere DC. Proto nakoupím dalších 11kWp budu mít výrobu 6kWp, zehřeju bojler z 35° na 36°. To bude paráda, v létě budu plakat co s tím, jo to se jeví jako dobrý plán!?
Mas prilis velky bojler a prilis dlouho se sprchujes. 6kWh me vystaci na 3 - 4 moje 60ky bojlery a z meho bojleru se okoupou a osprchuji 2-3 lidi v pohode. Nezapinej v tu chvili vnitrni kryty bazen, tobogan a virivky v dome. To nechej az zas zasviti slunce radeji. :D
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Počasí

Příspěvek od rasto1 »

hurvayz píše:Takže z 11kWp mám osmý den výrobu 3kWh, kterou zežere DC. Proto nakoupím dalších 11kWp budu mít výrobu 6kWp, zehřeju bojler z 35° na 36°. To bude paráda, v létě budu plakat co s tím, jo to se jeví jako dobrý plán!?
Idealne na udrzanie baterii pri zivote a okamzite vypnutie po zapade slnka :-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Počasí

Příspěvek od Vitek »

hurvayz píše:Takže z 11kWp mám osmý den výrobu 3kWh, kterou zežere DC. Proto nakoupím dalších 11kWp budu mít výrobu 6kWp, zehřeju bojler z 35° na 36°. To bude paráda, v létě budu plakat co s tím, jo to se jeví jako dobrý plán!?
a nechtěl bys ten tracker otočit na jih a přestat tady veřejně brečet kamaráde ? :lol: :lol: :lol: :lol: